657
Mi a munkanélküliség oka?
  • [HUN]FaTaL
    #176
    Engedelmeddel lenyúlnám aláírásnak:D
  • Sanyix
    #175
    Azért mert a magyar gazdaság nem olyan erős mint egy fejlett eu-s országé, kommer, és az utóbbi időkben libsi "honfitársainknak" köszönhetően...
    Tök mindegy hogy eu-van, attól a magyar gazdaság marad ugyan az a szar.
  • TheRock18
    #174
    de,ha Mo.-n minden uniós,akkor miért nincs uniós fizetés?én értem,hogy drágítani kell a kaját...de akkor miért nem 200e Ft a minimálbér?
    külföldön annyi
    unokatesóm azt mondta drága kint az élet németbe...jah..kivéve,ha német fizetésed van...
    tudjuk kik teszik tönkre az országot,és azt is,hogy miért...azt nem tudjuk,hogy kéne megakadályozni...más kezébe játszák a földet,vizet...
    Magyarország vízkészlete egyedülálló európában...a földjeit pedig 1000éve irigyelik...mert nagyon jól tudna teremni az alföld földje...folyóink,patakjaink bővízűek...
    ha külföldre nem is menne mezőgazdasági termék,akkor megennénk mi
    sok a gyárat bezárják...nincs szerencsi cukor&csoki gyár...asszem a győri keksz gyár is megszűnt...bányáinkat elvették,kifogytak,bezárták
    a kis és középvállalkozók tönkrementek a nagy adók miatt
    a multikat támogatják :(
    miskolcon a sconto 2 év után mobelix lett,hogy újra adó kedvezményt kapjon :( kár,hogy Magyarországon ilyen kiskapuk vannak :S
  • Sanyix
    #173
    (valószínűleg ezért sem vagyok politikus, mert nem elég vastag a bőr a képemen :D)
  • Sanyix
    #172
    Engem lehet érdekelne valószínűleg, bár nem hiszem hogy sok ilyen lenne...
    azért, mert 2 millából úgy elélek, hogy ihaj... 1 millából is, sőt még kevesebből. Nem lenne pofám úgy papolni a válságról meg megszorításról hogy én meg harácsolok.
  • Rockynhooo
    #171
    Egyébként látom rajtam kívül még sokan Pesttől várják a megváltást. De kíváncsi vagyok mire fogunk ott menni. Bízom benne ,hogy összejön , mert én vendéglátós vagyok és azt veszem alapul ,hogy amíg itt van 3 szórakozó hely meg pár kocsma meg pár étterem , addig fent van több száz meg naponta nyílnak újak kb. Így reménykedem ,hogy majd ott alkalmaznak. De vicc, hogy kb szart lapátolni is elmennék csak h legyen indulótökém ,de nyár végéig még sok idő van , csak ilyenkor jobban is megy a pénz :|
  • TheRock18
    #170
    visszatérve az eredeit témához az elit letojja havi (kicsit szerény) leszek 2 milliót visznek haza fejenként...így őket nem érdekli...nekik van munkájuk kész...
    lehet titeket sem érdekelne,ha 2 millát keresnétek és nem érinte a válság...nem?
  • TheRock18
    #169
    igen,sorry
  • Rockynhooo
    #168
    omg kicsit eltértünk a témától :|
  • TheRock18
    #167
    éppen ezért fogom még beszerezni a Mein Kampf-ot és kiolvasom,mert szerintem érdekes,sokan utálják a náci vezetőt,mert ezt nevelték beléjük,hogy "ő gonosz" punktum...érdekes módon,szakközépbe,mi a II.Vh-ig tanultunk/tanították...vajh miért?nehogy tudjunk bármit is a további eseményekről...butítják a népet...
    de akit érdekelt a töri,az utána nézett és kész,akit nem érdekelt az így járt...azt fel kell világosítani
  • Sanyix
    #166
    Miért? Eddig nem mondta ki senki, hogy mocskos maszopszadeszmadöf :D
  • Sanyix
    #165
    volt vagy 6 tanár :) a könyvben is jól meg voltak nevezve a "gonoszok". Van net és könyv, de a legtöbb gyerek leszarja, azt hallja amit tanítanak neki. Magától nem néz utána.
  • Vlala #164
    Embörök és emberszabásúak!

    Politikai flémtopic lettünk.

    Ezt k@gyorsan fejezzük bé.
  • Sanyix
    #163
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Burgenlandejha
  • Molnibalage
    #162
    Neked ki tanított a törit? Mert nekem nem így és ma már van net és könyv is. (Bár az utóbbi a fiatalok számára meghalt...)
  • TheRock18
    #161
    látom utána néztél a dolgoknak
    beírok egy pirospontot neked :)
  • Sanyix
    #160
    "hogy ne legyen energiájuk és idejük a rendszer hazugságaira rájönni, az ellen szervezkedni.

    De az a rendszer megszűnt"

    Dehogy szűnt meg, most is egy nagy hazugság a rendszer, az egész világé, ergo most is érdekük lefárasztani, de ennek szerepét a média vette át, ott megy az agymosás.


    "viszont ugyanúgy 5x annyi a tananyag történelemből, irodalomból, mint más országokban. És azért valljuk be a 21. században kevés ember él meg olyan foglalkozásból, amihez a történelem és az irodalom 100%-os ismerete szükséges."

    Irodalom szart sem ér, TÉNY főleg beteg drogosok, elmebetegek, pszichopaták műveit kell elemezgetni(belemagyarázni minden hülyeséget), értelmük 0.
    Viszont a történelem nagyon is hasznos, és fontos LENNE, ha a tényeket tanítanák, és nem kiszínezve ahogy most ("hitler a sátán, a gonosz maga, sztálin meg egy roszkisfiú, aki tett pár apró jelentéktelen csínyt"), mert a történelemből ismered meg a jelent is, úgy tudsz SAJÁT véleményt alkotni valamiről amiben élsz.
  • TheRock18
    #159
    mert ausztriában németül beszélnek,talán azért??
    tudod úgy hívják, őrvidék....
    kassa is kint kosice...ahogy munkács-ot se magyarul írjál...
    tessék tanulni,tanulni...
  • Molnibalage
    #158
    Vajon miért van német neve akkor?
  • Molnibalage
    #157
    Akkor ennyi erővel vehet hitelre is. Az összeg ugyanaz lesz (bár az albérletet nem alólam viszik el). A 100 éves Pesti albérlet drágaságát ez még nem magyarázza...
  • TheRock18
    #156
    ne oktass ki történelemból jó? :)
    bármi másból,de abból ne
    lapozz már fel legyélszíves egy térképet...burgerland mióta osztrák föld?...igen 89éve...nahh akkor ne okíts,kössz
  • Bucser
    #155
    Ha fizetnek valamiért az teljesen más mint ha nem. Én is kerestem már ismerősnél 5 órás melóval 30 ezret hálózattelepítéssel. De ehhez találni kell embert akinek erre igénye van. Ingyen mindenki szívesen jön hozzád. 3000-es órabérért már nem biztos. meg olyankor körbenézek a piacon elég rendesen.. meg garanciát várnak el meg minden...
  • Bucser
    #154
    mert olyan iszonyatos drága hitelre van véve...hisz az lbérleti díjnak fedeznie kell a törlesztőt.
  • immovable
    #153
    Voltam kint. ;)
  • Sadist
    #152
    Ú tényleg, a pajeszosok Be is nézek gyorsan az ágy alá, hátha besunnyogott egy amíg nem voltam itthon.
  • Dodo55
    #151
    És elmondom neked, hogy ilyen magas adók meg járulékok Svédországban vannak, de ott egyrészt kinyalja a segged az állam cserébe, másrészt egy újságkihordó el tud tartani egy 6 gyerekes családot, ez VALÓS PÉLDA, egy ismerősöm 2 éve van kint, ő mondta.

    Persze gondolom azért a 6 gyerek után jár már valami komolyabb összeg, de akkor is.
  • immovable
    #150
    Csináld milliókban milliárdokban s semmi bajod nem lesz. Max egy-két károsult libatartó öngyilkos lesz. ÉS?
  • immovable
    #149
    Én melózok az állandó helyemen ahol fizetnek utánam mindent és a fizum majd fele elmegy járulékokra, adóra.
    Pluszban másodállásban is melózom szerződéssel s abból a pénzből amit ott kapok 58% adózok még s abból IS vonnak járulékokat. Hát az anyjukat.
  • Molnibalage
    #148
    1 hónap idő az bizony vicc. Azalatt bármit jót találni elég vicces. Viszont van pofájuk előre 2-3 havi lakbért elkérni. Ja, és miért olyan iszonyatosan drágán mérik őket?
  • stationx
    #147
    Mennyivel jobb most, mint izraeli gyarmat?
  • Molnibalage
    #146
    Ebből az elsőket mégis hogyan hajták végre? Ahhoz pénz is kell. A multi meg szépen lelép és itt hagy még egy csomó állástalant...
  • Dodo55
    #145
    A másik ocsmány dolog meg az adózási rendszer. Mi a francért nem dolgozhatok én, mint egyszerű ember, másik egyszerű embernek? Miért nincs erre egy egyszerűen elintézhető, igazságos adózási mód? Miért kellenek kollektív bűnösként kezelt(nem létező alkalmazottak után fizetendő járulékok, adók) cégek, meg vállalkozások, hogy egy ember pénzt kereshessen önállóan?

    Mondok egy példát. Elég sokan keresnek, ha valami baj van a számítógépükkel, mert tudják rólam, hogy eddig nem sok probléma volt, amit ne tudtam volna megoldani. Ha megtehetném, hogy ezt reklámozzam, és vállalkozói vagy cégalapítás nélkül legálisan pénzt kérhessek érte, akkor már 14-15 évesen meggazdagodhattam volna belőle. De így csak ismerősök keresnek rendszeresebben, tőlük meg ritkán van képem elfogadni bármit cserébe. De ha legálisan csinálhatnám ezt pénzért is komolyabb befektetés nélkül, akkor egy hónap se kéne, hogy beinduljon a dolog, mert az évek során nagyon elterjesztették rólam, hogy az életkorom ellenére mennyire értek a számítógépekhez, és bizony azért sok olyan ember van, akinek egy Windows telepítés is problémát jelent.

    Persze semmi nem akadályoz meg abban fizikailag, hogy nekiálljak hírdetni, és feketén nyomjam a dolgot, de nagyon nem szeretném, ha egyik nap tankkal törne rám meg a családomra az APEH, mert lassan azt is megtehetik. És rosszindulatú ember meg van bőven, az APEH meg ugye nyíltan várja az ilyen emberek feljelentgetéseit.
  • Molnibalage
    #144
    Ő pont ilyet említ nem?
  • Vlala #142
    LEszünk mi még osztrák gyarmat, ha ilyen "hősök" kerülnek uralomra...
  • Bucser
    #141
    több történelmet kéne tanulnod...Nem Ausztria tartozott magyarországhoz, hanem vicaversa..
  • Vlala #140
    Sírjak, vagy röhögjek?

  • Bucser
    #139
    "Azért ingatlan, mert tartja az értékét, később ha nem kell, eladhatod közel ugyanannyiért, mint amennyiért vetted. Vagy kiadhatod albérletnek, és abból már könnyebben fizetheted a saját albid akár az ország túlsó végében is. "

    Eladhatod kb 18 hónap egy ház értékesítésének az ideje ma MO-on... albérlet me csak akkor éri meg ha legalább havonta egyszer rá tudsz nézni...
  • Bucser
    #138
    Albérlet miért lenne bizonytalan?? olyan nincs, hogy a főbérlő kijelenti, hogy "akkor holnaptól húzz a picsába" (1 hónap felmondási idő meg több mint elég bár ritka, hogy bérletbe kiadott lakásból kiapterolják az embert, hacsak nem tajparaszt módon viselkedik és lakja le a lakást)
  • Bucser
    #137
    Persze aztán ha az ember szertene összeköltözni a kedvesével vigye a szülőkhöz az asszonyt... inkább albérlet. (lakás hitelre fiatalon a legnagyobb baromság.. a feudális röghözkötés újkori formája...)
  • Dodo55
    #136
    A probléma szerintem az, hogy a rendszerváltás óta nem sokat változott az iskolarendszer. Nyilvánvalóan előtte arról szólt a dolog, hogy lefárasszák a fiatalokat a tanulással(a felsős általános iskolai, és a középiskolai tananyag kb 10%-ára van szüksége egy átlagosabb embernek az életébe, persze embertől és szakmától függően mást tartalmaz az a 10%), hogy ne legyen energiájuk és idejük a rendszer hazugságaira rájönni, az ellen szervezkedni.

    De az a rendszer megszűnt, viszont ugyanúgy 5x annyi a tananyag történelemből, irodalomból, mint más országokban. És azért valljuk be a 21. században kevés ember él meg olyan foglalkozásból, amihez a történelem és az irodalom 100%-os ismerete szükséges.

    A munkáltatók meg tudják ezt nagyon jól. Hiába kell hivatalosan a végzettség, kevés olyan szakma van, ahol valóban a végzettség által nyújtott tudásra van szüksége a munkáltatónak.

    A felsőoktatás meg egy más téma. Ott jó esetben már tényleg a szükséges tudást oktatják, viszont a korrupció mindennél nagyobb. Sok érdekes történetet hallottam pl a pécsi egyetemekről. Egy angolból perfekt ismerősömnek a szemébe mondta a tanár, hogy már pedig ő nem fogja átengedni angolból, írhat akár 1000 5-ös dolgozatot meg vizsgát, mert egyszerűen nem tetszik a képe, és ki kell szórni embereket.

    Általános 1-2-3-4-ben megtanítják a gyerekeket írni, olvasni, számolni. Ez rendben is van, de aztán 5. körül már inkább a mára feleslegessé váló lexikális tudásra mennek rá, elhanyagolva a hasznosítható tudást.

    Aztán jön a középiskola, ahol kezdik előről a felső tagozat tananyagát, csak sokkal bővebben, majd elérkezik az érettségi, ahol a legtöbbek szerint a legnehezebb a magyar irodalom.

    Ezek után valaki elmegy egy egyetemre mondjuk programozást tanulni, és életébe nem hall többet az irodalomról, de azért hogy idáig jusson be kellett magolnia(mert irodalmat meg történelmet máshogy egyszerűen nem lehet tanulni, annyira unalmas egy mai ember számára) 300 író meg költő életét...

    És akkor jön a munka. Érettségid van? Van. Diplomád van? Van. Ismersz legalább 3 programozási nyelvet? Igen. És tudsz velük valami maradandót alkotni? Hát azt nem, mert azt nem tanították, viszont el tudom mondani Petőfi összes versét fejből... Jó rendben értesítünk, ha van valami, viszlát. És majd értesítik is egyszer, ha kihalt az összes programozó rajta kívül.

    De vegyünk egy másik esetet: Érettségid van? Nincs, de saját oprendszerem ami natívan futtat bármilyen elterjedtebb mai OS-re írt binary-t az van. Hm, hm, hm... Hát sajnos nem vehetünk fel, mert rontanád a statisztikákat, viszont ajánlunk 100000 forintot(válság van ugye) a teljes jogokért, mit szólsz?

    Úgyhogy nem csak a válság miatt van ez most, ez ment már évek óta, csak most így a válság még rátett egy lapáttal.

    Egyszerűen végzettség nélkül olyan, mintha nem lenne személyazonosságod, ha meg végigszenveded miatta a fiatalkorod, akkor meg olyan, mintha friss B kat. jogsival el akarnál menni kamionsofőrnek. Kb.