• johnsmitheger
    #158
    Elméleti vitákba nem szeretnék beszállni, illetve, hogy ki mikor milyen szervert látott, de pár gyakorlati dolog:

    2007: 4-5 különböző linux distrot teszteltem és végül az Ubuntu a gépemen volt pár hónapig (nem 3 napig vazzeg!!) (dual boot persze). Addig a napi dolgaimat végeztem rajta (e-mail, web, programozás, játék) és a megszokott szint kb. 85%-át adta ezen szolgáltatások szintjén, de volt amiben iszonyat jó volt, pár dolgoban elmaradt.

    2008: Megint az aktuális beharangozott új distrok, de csak az Ubuntu megint pár hónapra. 90%! Baromi sokat javult, és ablakkezelésben (is) megalázta a win ablakkezelőt. A lent említett telepítés, olyan érzés, amit win alatt egyáltalán nem tapasztaltam. Ezt sajna ki kell próbálni, nem lehet magyarázni. GW directx játék cucc simán futott a gépemen 60 FPS-el, ami win-en 120 FPS-el ment. Ez azért már durva. Belebotlottam egy programozási hibába és nem vágtam, hogy miért kapok hibaüzenetet (XML fakezelés, nem lényeges), de beleolvasva a forrásba (csak olvasás, mint egy könyv vazzeg) és simán adta magát a megoldás. Win alatt csak nézel...

    2009: Kur@ra várom az új Ubuntu cuccot, mert le akarom váltani a win-es ablakkezelőmet. Szépek a mesék, de a gyakorlat mást mutat. Illetve, aki védi a win-t lécci írd le, hogy pontosan mire használod, mert azért van benne jó dolog is: igaz egy, az egérmozgató cucc, na az vazzeg nem áll le soha :DDD