• szlovákiai hun
    #21
    A környezet védelemmel kapcsolatba, ahogy sokan utaltatok rá: az iparlobbi, azon belül is az olajlobbi a legjobban környezetvédelem hátráltatója. Miért?

    Már számtalan olyan találmány van, ami környezet kímélő, pl. feltalálták már a hidrolízissel működő autót is, de azt az olajlobbi szépen "bedarálta", hangsúlyozom, ez csak egy találmány ami tenne a környezetünkért, de hisz eszméletlen pénz, hatalom: pl. Amerika olaj,Oroszország gázhatalom és ebben nagy pénzek is mozognak csak e iparágban. Röviden így érzékeltetném a környezetünk védelmét, mindig lesznek visszahúzó erők, ahogy utaltam rá....

    A klímaváltozás: a folyamat mindig is zajlott, és ez a dinókra is igaz, ha volt aszteroida csak ráerősített, de ma az ember felgyorsította a folyamatokat....

    jégkorszakok 10 ezer évenként bekövetkeznek, ez a Föld pályájának orbitális megnyúlásából is adódik mivel nem szabályos kört ir le a nap körül, meg ugye ferde a tengelye, 10 ezer évenként távolabb kerül a naptól, ez által kevesebb hőhatás éri, javítsatok ki ha rosszul tudom...Tehát az ember csak gyorsít a folyamatokon, de a változás lezajlását amúgy sem tudjuk elkerülni.

    Az aszteroida és a vulkanikus tevékenységek

    Az aszteroida mindenképpen elindított szeizmológiai folyamatokat, ezt legjobban, és sajna ez a változás napjainkban is érzékeltethető: Ez az ANTARKTISZ vagy a déli sark az amelyik a szárazföldön van, szégyen, hogy most hirtelen nem tudom, de javítsatok ki!

    Az Antarktisz jégtábla több billió tonnával nyomja a földkérget, ezért behajlik alatta, ahogy ez olvad, veszít súlyából, ezáltal a földkéreg fölenged és szeizmológiai folyamatokat indít el, mivel a földkéreg alatt berepedezik: utat engedve a magmának és távozó gázoknak, amelyek földrengéseket és vulkán kitöréseket idéznek elő a Föld különböző pontjain: láncreakción felerősödnek addig szunnyadó törésvonalak...

    Nos az aszteroida ugyanezt csinálta csak ő a másodperc törtrésze alatt hasította be a földkérget: hirtelen benyomta, majd ki is tágult, és ez is hozzájárult a szeizmológiai, klíma változáshoz.

    Ezt én is dokumentum filmben láttam az olvasottakat, de logikusan is és józan paraszti ésszel is nem mondanám butaságoknak....