Ahoy#88
Viszont nekem AMD-s notin kifagyott a 32 bites Intrepid installja.Pedig énis úgytudom visszafelé kompatibilis..
Tény hogy a Linux mint olyan, nem dilettánsoknak való. Ellenben az Ubi fellövése, komolyan mondom, tényleg nevetségesen egyszerű. Minden le van írva pontosan, és tök logikus az installja. Szerintem egy win xp vagy konkrétan a win 7 béta felrakása komolyabb IQ-t követel. Viszont ami utána jön, az a problémás rész: a finomhangolás, programok beállítása. Nekem konkrétan itt volt a hajtépés, debuggolás. Persze összelehet bogarászni googleból és a fórum is erre tökéletes.
Csak türelem kell hozzá, és némi parancssori "tudás". Az viszont tény, hogy ez nem az átlag, sőt végképp nem a láma júzer jellemzője...
Amit megtanultam, hogy együtt nem feltétlenül kényelmes használni winnel (pl azért hogy elkerüljük a vírusokat... mert az már nagyon durva hogy a 3ik 1 hetes szűz legális xp-m omlik össze conflickertől, megfertőzve notit, pendrivokat, fényképezőgépet...behurcolva még + 5 trójait)
A lényeg, hogy aki nem használ speciális professzionális számolásigényes progikat (filmvágás, audio, 3d... stb) annak tökéletes a linux. Vírusok és állandó újrahúzás nélkül tényleg sokkal szebb az élet... és már egy 2 magos procin szépen elfut egy virtuális windows is, akár win 7 is, ha az kellene éppen. Így teljesen kiváltható az MS, mint főrendszer. Viszont kell is hozzá érteni valamennyire rendszer szinten... vagy ha ez nincs is meg, legalább olvasni kell tudni a google-n.
Ezért marad még nagyon sokáig a Linux csak egy felhasználói réteg op rendszere. Ami nem is baj, mert addigsem lesz rá vírus :P
Sum csak annyi, hogy nincs tökéletes op rendszer... valójában a win felhasználóbarátabb és kevesebb a gond vele... viszont a vírusok száma brutális ütemben növekszik. (úgytudom mostmár közel exponenciálisan növekszik a vírusok száma win-re) Linux meg pont nem az átlag/láma usernek való.
Talán a legjobb megoldás (nekem) egy Ubuntu host OS lenne, virtual winnel. Persze ehhez kellene még fejlődnie a prociknak, és a virtualizációs technológiának. De itt merül fel a másik dolog... hogy ha már ez megvan akkor miért nem egyszerűbb win alá berakni egy másik virtuális windowst (mondjuk a 99 megás Micro XP-t) és csak azon netezni, hogy ne jöjjenek be a vírusok. Egy gyorsabb procin ez ma már gond nélkül megy (minimum 2 magos 3ghz körül, vagy 4 magos)