• bvalek2
    #242
    Ha azt csinalom ami nekem jo, az nem ertekrend. Az ertekrend ugyanis termeszetebol adodoan nem lehet relativ, nem adott helyzettol fugg, hogy mi a helyes. Ha olni bun, akkor az az utcan is bun, es a csatamezon is bun. Ha lopni bun, akkor a bolti tolvaj is bunos, es a plagizalo prof is bunos. A csalas bun a kartyaasztalnal is, es az adobevallason is.

    Itt a fo problema az, hogy tetszik nem tetszik, van egy abszolut ertekrend, ami nem vezetheto le a vilag dolgaibol (ahol minden relativ), de megis be kell tartani, ha emberhez meltoan akarunk elni. Engem az zavar leginkabb az "uj ateizmusban", hogy a kad vizzel a gyereket is kiontik, kidobjak az abszolut ertekrendet az ablakon, aztan csodalkoznak, hogy az eletuk egy mero szenvedes.

    Tegyuk hozza, hogy a legtobb "hivo" a vallasat onigazolasra hasznalja, szoval ugyanugy relativizalnak. Elb@sszak az eletuket, es csodalkoznak, hogy Isten "nem segitett". Szerintem itt a tanulsag az, hogy a mitologia lenyegtelen, viszont van valami abszolut az eletunkben, amit kovetni es betartani erdemes (mint a polgari torvenykonyv, bar ahhoz nem szokas imadkozni).