A Battlestar Galactica előzmény
  • MerlinW
    #124
    Gondold végig. 55 évvel vannak a CYLON támadás előtt. Ha belegondolsz technikailag kb 100 évvel lehetnek előttünk, talán még annyival sem.

    Autók:
    Az hogy gumikerekű autók vannak, szerintem abszolút nem gond, teljesen jól bevált, praktikus dolog. Talán még tovább is van fejlesztve (nem lyukad, nem ereszt, stb). Az autók kinézete hasonlít a mieinkre, puff neki, ők is emberek, szeretik a szépet. Belül pedig ki tudja, lehet levegővel mennek, vagy soha le nem merülő energiaforrással:)

    Kávézó, cigi, hamutartó, négy lábú szék:
    Ha vesszük pl. a Star Wars-t vagy Trek-et, ott egy távoli galaxisról beszélünk, ahol az emberek más fajokkal együtt nőttek fel, éltek együtt, így hatást gyakorolva egymásra.
    Caprica esetében még mindig az a lényeg, hogy tőlünk szármoznak. Réges régen a földről kerültek a távoli 12 kolóniára. Örököltek a civilizációnkból. Mellesleg szintén olyan dolgok az említett tárgyak, amelyek olcsók és tökéletesen funkcionálnak jelenlegi állapotukban. A sci-fi nem jelenti azt, hogy kötelezően mindennek beszélnie, mozognia, magát ürítenie kell, illetve elborulnia a beteges fantáziánkban:) Általában ez a célja, de a BSG világának nem az. Itt pont, hogy egy az emberiség alternatív jövőjében játszódó világról van szó.

    Holoband, e-papír:
    100 év + előnye, mi sem járunk messze az utóbbitól, az előbbi meg hülyeség, valószínűleg nem is lesz.