648

A Battlestar Galactica előzmény
  • MerlinW
    #128
    Van fantázia abban amit mondasz, de itt már bele kell magyarázni azt is, hogy egy (nem kábeles) TV csatornának nincs annyi pénze, hogy komplett város/jármű/egyéb CGI-vel kedveskedjenek minden epizódban:) Mert ugye, ha az elsőben megcsinálják, muszáj nekik a többiben is. Az meg nekünk sem buli, ha majdnem minden epizód beltéri helyszíneken játszódik:)

    "Kicsit" költségesebb mint a sötét űrben mozgatni x űrhajót + belecsempészni pár robbanást - na meg ott adott volt a Galactica, senkit sem zavartak a beltéri jelenetek. De itt mégiscsak egy bolygó életéről van szó:) Így is csak pár kültéri helyszínre futotta a pilotban (amibe általában sokat fektetnek)

    Sajna itt is az a mocskos pénz...:)
  • IMYke2.0.0.0
    #127
    Egyet tudok érteni veled - közben azért mégis hiányérzetem volt/van.
    Persze, nem lehet minden holografikus (székek, asztalok mittomén), mert speckó, de azért tudjuk, hogy a Földről messzire elszármazott, külön fejlődési vonalon haladó civilizációról beszélünk, akik a maguk módján nem folytatták, hanem újragondolták a létezésüket, és szükségeiket.
    Komoly űrhajózás, térugrás (FTL)...
    ...s akko ott vannak a gumikerekes, normál ajtós, szélvédős autók és társaik... :)

    Szerintem, minimum mint a Minority Report-ban :)

    A BSG-ben általam látott évadokban ugye nem kellett belemenjenek részletesen az "emberiségük" hétköznapjainak mikéntjébe, mert hát hamar eljött az, amiről a Caprica fog szólni...
  • MerlinW
    #126
  • kutyafulu
    #125
    Jó lett!!!
    Gratulálok a bannerhez
    A topik él is virul :D
  • MerlinW
    #124
    Gondold végig. 55 évvel vannak a CYLON támadás előtt. Ha belegondolsz technikailag kb 100 évvel lehetnek előttünk, talán még annyival sem.

    Autók:
    Az hogy gumikerekű autók vannak, szerintem abszolút nem gond, teljesen jól bevált, praktikus dolog. Talán még tovább is van fejlesztve (nem lyukad, nem ereszt, stb). Az autók kinézete hasonlít a mieinkre, puff neki, ők is emberek, szeretik a szépet. Belül pedig ki tudja, lehet levegővel mennek, vagy soha le nem merülő energiaforrással:)

    Kávézó, cigi, hamutartó, négy lábú szék:
    Ha vesszük pl. a Star Wars-t vagy Trek-et, ott egy távoli galaxisról beszélünk, ahol az emberek más fajokkal együtt nőttek fel, éltek együtt, így hatást gyakorolva egymásra.
    Caprica esetében még mindig az a lényeg, hogy tőlünk szármoznak. Réges régen a földről kerültek a távoli 12 kolóniára. Örököltek a civilizációnkból. Mellesleg szintén olyan dolgok az említett tárgyak, amelyek olcsók és tökéletesen funkcionálnak jelenlegi állapotukban. A sci-fi nem jelenti azt, hogy kötelezően mindennek beszélnie, mozognia, magát ürítenie kell, illetve elborulnia a beteges fantáziánkban:) Általában ez a célja, de a BSG világának nem az. Itt pont, hogy egy az emberiség alternatív jövőjében játszódó világról van szó.

    Holoband, e-papír:
    100 év + előnye, mi sem járunk messze az utóbbitól, az előbbi meg hülyeség, valószínűleg nem is lesz.
  • IMYke2.0.0.0
    #123
    Gumikerekes autók, kávézók, cigaretta, hamutartó, négy lábú szék stb.?
    Azért ez überdurva... miközben meg olyan fejlett technológiát virítanak, hogy megtestesüléseket másol a Holoband és az emberek virtuális világokban szexelhetnek, főnököt gyilkolászhatnak valóságosan... [nem úgy, mint most a PC-játékokkal, ahol egy másik - esetleg általunk megformált, testreszabott - poligon szereplővel nyomulhatunk]


  • MerlinW
    #122
    Ne zavarjon:) Főleg, hogy a Föld a 13. és egyben a legöregebb kolónia (ezért is vannak naprendszerbeli istenségeik, mint pl a Mars). Miért ne lehetne számtalan földi vonatkozás a másik 12 kolónián?:)
  • IMYke2.0.0.0
    #121
    Az tetszett, hogy - pár épület híján - BSG-ben látott Caprica fővárosa köszönt vissza :)
  • IMYke2.0.0.0
    #120
    Azért engem továbbra is zavar a Földiesség. :) A sci-fi kimerült az e-papírban, meg a robotokban.

  • MerlinW
    #119
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt az ismerte istent nem kell szó szerint venni. Senki sem volt isten. Annyi a lényeg, hogy Zoenak megadatott az, hogy jó eszű lány és képes volt létrehozni (lemásolnia magát) egy olyan AI-t ami "lélekkel" rendelkezik. Ezt a laikus és vallásos Lacy nem éppen efogulatlanul úgy fejezi ki, hogy Zoe találkozott istennel - hiszen értelmet képes teremteni. De nincs itt semmi istenkomplexus. A racionálisabb Zoe apu sem istenezett senkit, hanem csak csodálkozott, majd elismerte a technológiát.

    A készítők nagyon jól és okosan elénk próbálnak tárni egy, olykor hasonló de mégis teljesen más gondolkodásmódú életfelfogású civilizációt. Azonosulni kell vele, megérteni és máris nem lehet belekötni. Ez az igazi sci-fi:)
  • IMYke2.0.0.0
    #118
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lacy mondja:
    42:38-tól 42:49-ig:

    "És Zoe tudta. Mert Zoe ismerte az Istent, és Isten megérintette a szívét, és megadta neki a képességet arra, hogy életet teremthessen."
  • IMYke2.0.0.0
    #117
    Ez is nagyon bejövős!!!
  • kutyafulu
    #116
    Nekem tetszik mind a 4 te ti válasszatok... :D
  • Teppik Amon
    #115
    Ez az utolsó szerintem a legjobb, vagy a 3közül a középső.

    a filmel kapcsolatban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt kellett volna kicsit jobban körüljárni hogy a csaj miként értette hogy megérintette isten? Ő is tud teremteni? Inkább csak másolni, azt is egy virtuális világban. Az apja kellett hozzá hogy a fizikai világba léphessen. Viszont innentől már érthető a szájlonok 1isten hite :) Látjátok, minden rossz azzal kezdődik hogy valaki jobbítani akar a világon! (csak ahány ember/gép annyiféle képpen értelmezi a dolgot és elfajulnak az események).
    Szóval érdekes lesz innen eljutni a robotok lázadásáig meg hogy elkezdik kiírtani az emberiséget. Miért? A kiscsaj a gyökerük, ő meg ember volt (valamikor). Ejjj, namajd meglásssuk!
  • MerlinW
    #114
    Válasszatok a 4 fejléc közül és kirakatom.
  • Teppik Amon
    #113
    Eljutottam odáig hogy megnézzem. Éééérdekes, na. De hová fog fejlődni a történet? :D Kíváncsian várom. egy 6,5/10et megért (majd lehet újranézem mikor már kicsit lülepszik és lesz az több is :) )
  • MerlinW
    #112
  • haxoror
    #111
    alsó
  • MerlinW
    #110
    Az nem zavar.. sosem törlöm a psd-t, eg y mozdulattal kicserélem a szereplőket.

    SG1, SGA-hoz is mindig én csináltam a fejléceket, ott is volt sok karakter variálás.

    Mondjuk BSG fejlécben is megkerültem a színészeket - volt is lázongás miatta:) Aztán később került rá Baltar és Six:)
  • RaveAir
    #109
    Középső. Azt lehet reménykedni, hogy nem cserélik le a képen látható szereplőket. ;)
  • MerlinW
    #108
    No, jó napom van, válasszatok:)



  • Bucser
    #107
    Nap mint nap söprik le vezetők azokat a munkáimat amikbe 10-12 órát öltem csak azért, mert esetleg stilisztikai hibát vétettem vagy rossz a formátuma. (igaz ezért fizetnek). Szerinted érdekel?

    Ha a virtuális világban elismerést akarsz elérni akkor rossz helyen keresed... Nem ez számít. Ha a WEB 2.0-ra szerkesztek valamit azt saját magam miatt teszem nem azért, hogy elismerjék. Ha kell megosztom és utána szarok bele mi történik vele. Nekem kielégítő megcsinálni. A kreálás kielégítő és nem az elismerés...

    (Szigorúan szerény véleményem szerint értendőek a fentebbiek)

    És most vissza a sorozatra:
    [SPOILER]

    Számomra is kicsit furcsa volt a 300 megás keresőmotor által összedobott adathalmaz mint személyiség, de a csaj mintha AI-t is írt volna amely megfelelő szitukban alkalmazza a keresőmotor által gyűjtött adatokat. És ez a lényeg. A személyiség lenyomatát nem csak összegyűjti, hanem alkalmazza is.

    A kiscsaj meg ugye nem isten szerepben tetszeleg (az avatart saját szórakozására kreálta és az avatar sem tartja istennek.) Viszont monoteista volt (ugye a vallásnak központi szerepe lesz a Capricában) így a saját szemléletét örökítette az avatarba amely utána a cylonok személyiségének alapja lett így örökölhette az "egyistenhitet" a cylon alaptudat/alapprogram.

    A Drága Frankeinstein professzorunk pedig azt hitte, hogy a lánya avatarja eltűnt. Ő nem a harci robothoz akart tudatot. de sajnos csak a nem kognitív utasítások maradtak meg. (vagyis így hitte) Így a keresőmotort leegyszerűsítve építette a gépbe az alaptudatot. Ami úgy tűnik, hogy nem törlődött vagy legalábbis csak részben és bizonyos adatok megmaradtak.

    A folytatás mindenesetre érdekes lesz (furcsa, hogy Adama katonai karrierjén nem hagyott nyomott a családja múltja a BSG-ben...)
  • RaveAir
    #106
    Az elszenvedést arra értettem, hogy erre "pazarolta" szabadideje egy részét, amit akár másra is fordíthatott volna.
    Azzal nem értek egyet, hogyha már valaki elkészített egy feliratot, és szenvedett (csakazért is ezt a szót használom) vele, akkor azt megnézés nélkül törlik, ha nem a bejáratott egyén csinálta. Miért ne lehetne egy mozgóképhez több fordítól is magyar felirat? Fáj az valakinek? (Leszámítva a két fordítót...)
  • ProGabe #105
    nem rossz, de szerintem hozd vissza a kontúrokat. szóval mutathatnál egy verziót, ahol nem áttetszőek az emberek, a Caprica felirat. na nem kötekedni akarok, hogy felhozom, de a háttér színvilága (ami ugye az egészé :) nem tudom hogyan kapcsolódik a sorozathoz. mondjuk, tőlem aztán már így is beteheti valaki, csak jobb, ha van több alternatíva is.
  • IMYke2.0.0.0
    #104
    Látszik, hogy nem ismersz... sebaj.
    Tudod, vannak emberek, akiknek az ELISMERÉS is elég fizetség a fáradtságos munkájuk után, főképp, ha az a virtuális (pc és internet) világhoz kapcsolódik...
    S nekem az elismerés-éhségem immáron 10 éve tart - mióta a hobby fordításaimat megosztom veletek. Ember vagyok. Nem Cylon.

    S elég elismerés lett volna, ha nem törlik a picsába és szapulják azt, amin dolgoztam, hanem elismerően bólogatva használják...
    Az még magának is hazudik, aki nem elsősorban az elismerésért [szerencsésebbek azok, aki ezt még pénzért is tehetik] tesznek mások kedvére [csakis a témánkról van szó]... s mivel az én szívemet is melengetik az elismerő szavak, bizony ezért csinálom.

    A hátba támadások pedig nekem sem esnek jól - indulj ki magadból.


  • Bucser
    #103
    Ha neked tökmindegy hogy használja-e más a feliratod akkor nem tökmindegy, hogy felteszik-e máshova vagy nem?

    Egyébként az elmúlt 50 hsz.-ben másról sem volt szó csak a feliratodról, meg hogy mekkora zseni vagy, hogy hallás után megcsináltad meg mekkora ász is vagy hogy a cylon betűszót milyen jól magyarítottad.... Na mindegy.

    Merlin: Banner nem rossz, de az egyik legfontosabb motívum hiányzik róla:)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A "cylonok szeme"
  • IMYke2.0.0.0
    #102
    RaveAir:
    Hát igen... elszenveget vele a lány [?]... tegye.
    Nos, látod, működik a "cenzúra" mindenhol.

    MerlinW:
    Részemről jöhet! Kellemes.

  • MerlinW
    #101
    No, megint kifotosopoltam magam:) Remélem tetszik.

  • RaveAir
    #100
    Ehh...
  • RaveAir
    #99
    Már azért 82%-nyit elszenvedett vele...

    Mindegy. Lehet, hogy most majd tőled fogják várni a - vélhetően ősszel - induló sorozathoz a fordítást. :)

    Azért itt is erősen érezhető, hogy a cylon kifejezés volt meg előbb, és utólag erőltették rá a szavakat. Végülis nekem mindegy, hogy ezt fordítottad-e vagy sem. Valahol ki kell jönnie a fordítói szabadságnak... és lehet, hogyha én csinálom, akkor én is kitaláltam volna valami. ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #98
    Na, erről beszéltem... le is szedték a feliratot. :(
    Gratulálok nekik!

  • IMYke2.0.0.0
    #97
    "
    Másodszor... Kérdés, hogy egyáltalán kell-e ilyen módon magyarítani ezt a betűszót. (Talán leírhattad volna angolul, és alá valamit magyarul, de mindegy)."

    Azért kell, mert kimondja (kétszer is) a teljes szókapcsolatot Daniel Graystone.
    Mégpedig így: Cybernetic Life-form Node

  • IMYke2.0.0.0
    #96
    RaveAir:
    "Szerintem egyikőtök ne csináljon plusz munkát." - csak ezért írtam az "abbahagyhatja"-t tartalmazó mondatot...

    ProGabe:
    Igen, értem a rendszert. Valahol bólogatok is rá. Így némiképp adott egy stílus, egy fogalmazási mód...
    Ugyanakkor, - s ez talán az én hibám, berögződésem - kétszer ad, aki gyorsan ad. Főképp, ha elhivatott a dologban.
    A kocafordítók témával találkoztam anno. Még az én kész fordításomban is "találtak" hibát, csak hogy a végére odabiggyeszthessék: "javította: xyz"
    A mostani felirat végére szépen odaírtam, ki készítette :) Lehet szapulni.



  • ProGabe #95
    ez a vasszigor azért van, mert így akarják kizárni a malac-fordítókat. tehát azokat, akik megcsinálnak egy-két részt, beleunnak és többet szarnak rá. az állandó fordító garantáltan megcsinálja mindet. többet kell rá várni? na bumm. legyen szépen türelmesek azok, akik feliratot követelnek órákon belül. helyette kezdjenek el angolul tanulni, ha már erre van energiájuk. ez persze nem neked szól, hiszen te nem kéred, hanem gyártod a subokat :)
  • RaveAir
    #94
    Először is köszi a fordítást! Idővel majd megnézem. :)

    Másodszor... Kérdés, hogy egyáltalán kell-e ilyen módon magyarítani ezt a betűszót. (Talán leírhattad volna angolul, és alá valamit magyarul, de mindegy).

    Harmadszor... Arra majd figyelj, hogy az egy sorban lévő karakterek száma ne haladja meg a 45-öt. A legutóbb ezért kaptam "letolást" a feliratok.hu legénységétől, és azt kell mondjam teljesen jogosan. Néhány asztali lejátszó nem viseli jól, vagy pedig nem biztos, hogy jól néz ki tévén.

    Negyedszer... Most csúnya és gonosz leszek. Azzal, hogy már x. alkalommal írod le, hogy cicmax hol tart a fordításban vagy a sértettségedet akarod kifejezni, vagy pedig tényleg úgy érzed (tudat alatt), hogy nyertél egy versenyben. Ezt csak azért merem leírni, mert gonosz módon te is megírtad, hogy most már abbahagyhatja a fordítást... ;) (Szerintem te nem hagynád abba fordított helyzetben.)
  • IMYke2.0.0.0
    #93
    Köszi! Látom :)
    [Lehet, hogy egyesek szólni fognak - de ez hivatalosan "Caprica 01 e00"]

    Bár, az az igazság, hogy a Battlestar Galactica dupla részes Pilot-ját én is beleszámoltam már a sorozatba anno :)

  • kutyafulu
    #92
    http://www.hosszupuskasub.com/
  • IMYke2.0.0.0
    #91
    Ezt nem értem :)
    A Pilot feliratot én fordítottam - CicMax hozzá se szagolt :) [valami 8x%-os nyersfordításnál tart a blogja szerint...]

    Hosszupuska címe?
  • kutyafulu
    #90
    i2k nézd meg a hosszupuskat :D
  • MerlinW
    #89
    Oké, rajta vagyok:)