Ukulele, hawaii gitár
  • precision
    #27
    először is +fav :)
    én is gondolkodtam egy ukulele téma nyitásán, de nem gondoltam volna, hogy ennyien érdeklődnek iránta :)

    én kb fél éve vettem magamnak egy Samick UK70 ukulelét az eldorádóban: link

    nem a legolcsóbb, de sztem megéri, nagyon szépen szól

    hobbi szinen nyomatom, amikor rámjön egy kis zenélhetnék akkor előveszem és játszok rajta egy kicsit, előtte gitároztam egy kevés ideig, de áttértem erre... majd ha ez jobban megy kicsit veszek mellé egy gitárt, szigorúan nem helyette :)

    na és egy kis ige hirdetés, jutub videók következnek :)

    Látom Jake Shimabukurot, Julia Nunest, meg egy-két jó ukulelést megtaláltatok, de vannak még páran :D

    Az egyik legkreatívabb uke játékos puremarkska: link - mindenféle dologgal kelt "zajt" :D

    WS64 - az "öreg", kb 200 videoval, és kb minden videon más ukulelével játszik :D, érdemes belenézegetni a videoiba, az egyik kedvencem tőle: link

    seese - az "őrült" :), sajátos stílusa van, nagyon beleéli magát a dologba, és szerintem nagyon jól csinálja... egy TLC cover tőle: link

    Dominator - a másik nagy öreg, sztem neki köszönheti az ukulele "társadalom" a legtöbb tab ("kotta") elkészítését - link

    És hát a végére hagytam azt az embert aki kb a legtöbbet tett azért hogy ma népszerű(bb) az ukulele mint régebben, ő pedig Aldrine Guererro, érdemes megnézni a channeljén a videokat, van egy állandó rovata a uke got mail, mailben kapott kérdésekre válaszol, sokszor ad hasznos tanácsot... vagy egy weboldala is a www.ukuleleunderground.com, nagyon sok leckével, tutoriallal, töménytelen mennyiségű helpet nyomatott már ki magából ez az ember :) az egyik kedvencem tőle, egy kis super mario mix :D - link

    biztos hagytam ki jópár emberkét, majd ha eszembejutnak, berakom őket :D