39
Ukulele, hawaii gitár
  • zenoka
    #39
    up?:)
  • precision
    #38
    hát igen a GCEA hangolás elég fura, de ez adja a jellegzetes hangzását :)
  • tigeroo
    #37
    Ma voltam ilyen "végzős" rendezvényen, és a Kaláka játszott. Néha elő-előkerült az ukulele is:DD
    Azért meglepődtem...
  • Aquir
    #36
    én vettem is amikor Budapesten voltam, egyelőre ezekből a tabokból nézegetek meg játszok dominator oldalán
    több éve gitározok de fémhúroson, már csak ezért is megérte most már van nylonhúros hangszerem is, máshogy is hangzik, kompakt, meg fun
    már csak azzal kell megbarátkoznom hogy egy felső húr alul van ezen a hangszeren :)
  • tigeroo
    #35
    nemis tudtam hogy a nagy gitárgyártó cégeknek is van ukuleléjük (pl. harley benton)
    hangszerarzenálban elég jó áron van
  • sz4bolcs
    #34
    Highway to hell xD
  • passatgt
    #33


  • John Cena
    #32
    itt tudsz venni:
    ukulele 1
    és itt:D
  • tigeroo
    #31
    fú ezmár hardcore :P

    király ezis
  • Aquir
    #30
    xD
  • precision
    #29


    np :)
  • tigeroo
    #28
    fúha, köszönöm ez a hozzászólás jól jött a topicnak!:)
  • precision
    #27
    először is +fav :)
    én is gondolkodtam egy ukulele téma nyitásán, de nem gondoltam volna, hogy ennyien érdeklődnek iránta :)

    én kb fél éve vettem magamnak egy Samick UK70 ukulelét az eldorádóban: link

    nem a legolcsóbb, de sztem megéri, nagyon szépen szól

    hobbi szinen nyomatom, amikor rámjön egy kis zenélhetnék akkor előveszem és játszok rajta egy kicsit, előtte gitároztam egy kevés ideig, de áttértem erre... majd ha ez jobban megy kicsit veszek mellé egy gitárt, szigorúan nem helyette :)

    na és egy kis ige hirdetés, jutub videók következnek :)

    Látom Jake Shimabukurot, Julia Nunest, meg egy-két jó ukulelést megtaláltatok, de vannak még páran :D

    Az egyik legkreatívabb uke játékos puremarkska: link - mindenféle dologgal kelt "zajt" :D

    WS64 - az "öreg", kb 200 videoval, és kb minden videon más ukulelével játszik :D, érdemes belenézegetni a videoiba, az egyik kedvencem tőle: link

    seese - az "őrült" :), sajátos stílusa van, nagyon beleéli magát a dologba, és szerintem nagyon jól csinálja... egy TLC cover tőle: link

    Dominator - a másik nagy öreg, sztem neki köszönheti az ukulele "társadalom" a legtöbb tab ("kotta") elkészítését - link

    És hát a végére hagytam azt az embert aki kb a legtöbbet tett azért hogy ma népszerű(bb) az ukulele mint régebben, ő pedig Aldrine Guererro, érdemes megnézni a channeljén a videokat, van egy állandó rovata a uke got mail, mailben kapott kérdésekre válaszol, sokszor ad hasznos tanácsot... vagy egy weboldala is a www.ukuleleunderground.com, nagyon sok leckével, tutoriallal, töménytelen mennyiségű helpet nyomatott már ki magából ez az ember :) az egyik kedvencem tőle, egy kis super mario mix :D - link

    biztos hagytam ki jópár emberkét, majd ha eszembejutnak, berakom őket :D
  • tigeroo
    #26
    billie jean
  • tigeroo
    #25
    ...azért egy gary moore vagy santana szólót megnéznék egy ilyen kis cuccon :D

    szerk: jaja, santana cover van egy csomó a youtuben, kurvajó
  • tigeroo
    #24
    jó értem, ez hülye érv volt, de tény hogy ebben hasonlít a két hangszer (mármint a négy húr említése)
    attól nembiztos hogy egyszerűbb rajta játszani...
    egy éve basszusgitározom
    de nekem ez csak ökörködésre kellene (azért hezitálok még mindig a szájharmónika vagy e között, de a herfli aztmondják hamar elromlik és akkor már inkább belepótolok egy ilyen cuccba)

    meg az tényleg hogy nagyon kis mobil hangszer ezis a mérete miatt, utazásokon meg kisebb bulikban vagy összejöveteleken is szerintem poén lehet egy ilyennek "előadni" :D
  • Metalmilitiakid
    #23
    annyit tennék hozzá vegyél egy basszusgitárt azon is 4 húr van
  • tigeroo
    #22
    tyű azigen! jó kis produkció
  • John Cena
    #21
    nagyon édes:D
  • Dragooon #20
    aranyos kis hangszer, főleg Israel Kamakawiwo'ole kezében:)
    volt osztályfőnökömnek volt egy, néha játszott rajta
  • DanielT
    #19
    Ez is jó

    Aranyos kiscsaj, több videója is van és elég komoly rajongótábora :)
  • John Cena
    #18
    Kegyetlen1
    kegyetlen!!XDDDD
  • tigeroo
    #17
    hú! az "ajánlásoknál" megnéztem még a troopert meg pár rock klasszikus ukulele kíséretét...durva már:D
    mostmár highly recommened egy ilyen cucc:P

    az a jó benne hogy 4 húros mint egy bassgitár de mégis lehet szép akkordokat sikálni vele (ugye a basszusgitárral ez nemnagyon lehetséges mert interferálnak egymással a mély hangok)
  • 0blueman
    #16
    be kell szereznem egy ijet :D
  • bujcsik555
    #15
    gyáá,ez is de jó :D
  • 0blueman
    #14
    a james solo az hihetetlen benne ...
  • bujcsik555
    #13
    jóa
  • tigeroo
    #12
    AZTAKURVA!

    ez rohattnagy! :DDd

    azért behangolhatta volna...
  • bujcsik555
    #11
    amúgy nézd meg asrác többi vidijét is,elég sokat játszik ezzel a "minigitárral"
  • 0blueman
    #10
    na eez
  • Firerock
    #9
    nekem meg ez:
  • bujcsik555
    #8
  • 0blueman
    #7
    megelőztél rohadék!
  • 0blueman
    #6
    ez egy kicsit egyedi:
    yeah!
    0:26 :D
  • Selquist
    #5
  • bujcsik555
    #4
    ez ugrott be elsőnek a címről :D
  • tigeroo
    #3


    Somewhere, over the rainbow...
  • tigeroo
    #2
    bass ukulele (finomcság)
    kis ízelítő, hallgassátok!
  • tigeroo
    #1
    Hello!
    Szerintem mindenki hallott már erről a hangszerről! Én szeretnék beszerezni egy ilyet, akár az akusztikus gitáromat is "becserélném"...
    (vagy egy szájharmónikát veszek, még nem tudom)
    Más játszik ezen a hangszeren, akár hobbiszinten is?
    Szerintem elég jó árban van, bárki hozzá tud jutni egy ilyenhez!
    Nekem egyszerűbbnek tűnik rajta a játék mint egy gitáron, mivel ezen 4 húr van (de persze ennek a hangszernek is biztos vannak virtuózai, ezt nem kétlem)
    Ha van valamilyen tapasztalatod az ukulelével kapcsolatban akkor oszd meg az sg-s fórumozókkal! Még akkor is ha csak a vakációról hoztál haza 1 darabot ajándékba...