• Polemius
    #281
    "az egyházak kényszerítenek, a róm. kat. egyház is, márpedig a róm. kat egyház része a pápa is, tehát a pápa is kényszerít"

    Nos, ezek szerint te magad állítod, hogy a pápa kényszeríti az embereket. Köszönöm.

    "mintha nem erről szólt volna a cikk"

    Megint mellébeszélsz. Azt kérdeztem, hogy _én_ hol írtam erről? Ugyanis te ezzel kapcsolatban kértél számon rajtam.

    "hogy megy szerinted"

    Például úgy, hogy egy magas beosztásban levő ember munkájuk elvesztésével fenyegeti azokat az orvosokat, akik abortuszt hajtanak végre.
    Vagy az egyház tagjai (lásd pl. USA-ban történteket) olyan törvényt hoznak, amely kötelezővé teszi az adott államban az egyház álláspontjának tanítását (ha pedig a tanár erre nem hajlandó, kirúgják).

    Tudom, téged nem hat meg, ha a megélhetésed elveszik, téged nem érdekelnek a törvényi előírások, te teszel a társadalom normakövetésre kényszerítő szociális nyomására.

    "Megtisztelnél, ha leírnád, ezt miből gondolod."

    Abból, hogy szerinted a kényszerítés legfeljebb fizikai bántalmazással vagy az élet elvételével (azzal fenyegetéssel) valósulhat meg, ám az emberek nagy része valószínűleg egyetért azzal a véleményemmel, hogy nem csak tettlegességgel lehet valakit kényszeríteni, valamit ráerőltetni.

    Szóval alapvetően ebből adódik, amiért nem értesz egyet velem:
    szerinted valakit csak fizikai erőszakkal lehet rávenni olyanra amivel nem ért egyet, szerintem meg más módokon is.