• DcsabaS
    #200
    Ha most a vírusellenes védőoltással kapcsolatos gyanusítgatásokat vesszük, szerintem azok is alaptalanok. Ott is inkább csak annyi az igaz, hogy az amcsik szeretik saját magukat a legnagyobb biztonságban érezni (ezért szedik "mázsaszám" a vitaminokat is). Persze a védőoltásoknak is megvan a maguk kockázata, de általában azért nagyságrendekkel kisebb, mint ami ellen védenek. Ráadásul a kockázatok zöme allergiára megy vissza, ami ellen megfelelő tájékozódással és tájékoztatással lehet védekezni. (Persze Magyarországon és szinte egész Európában ennek nincsenek meg a hagyományai. Pl. hány ember tart magánál egy hivatalos papírt, amelyről balesetkor kiolvasható a vércsoportja, allergiái és főbb betegségei? Aztán meg hőbörgünk, ha netalán félrekezelnek minket, vagy a késedelmes beavatkozás miatt elpatkolunk :-o ...)

    Én pl. kaptam az újabb influenzaellenes védőoltásból is, és azóta még csak enyhe náthám sem volt, pedig bőven jártam emberek között. Jövő hét elején pedig tüdőgyuszi elleni oltást is adatok magamnak (baktériumok ellen), mert nem lehet 1 lapra tenni azzal, hogy milyen az, ha a szervezetünk akár csak viszonylag könnyed (lábon kihordott) bírkózásba kényszerül egy komolyabb baktériummal.