Vélemények az autóvezetésről
  • Darukezelő
    #170
    Így van, sok múlik azon, hogy mit csinál az ember a jogsi lerakása után. Szerintem két alapvető probléma van itthon: a túlzott önbizalom, és az, hogy egyesek nem igazán vezetnek a jogsi lerakása után. Csak nagyon ritkán. Na jó, legyen három probléma, nem vagyunk eléggé türelmesek a másikkal szemben. Szerintem sokan elfelejtik, hogy anno ők is voltak tanulók. És mit értek túlzott önbizalom alatt? Pl. sokan belevágnak egyedül a nagyvilágba, hisz mondjuk ment neki jól mondjuk a tanuláskor. És ekkor jön az, hogy jönnek a bénázások, mert nincs rutin. Vagy jönnek a janizások, és felkenődünk a fára. Szerintem eleinte szükséges az, hogy üljön az ember mellett egy rutinos(abb) személy, aki ha látja, hogy valami baromságot készülünk csinálni, vagy valami nem jó, akkor szól. És megerősíteni is tud a dolgunkban, ha bizonytalanok vagyunk. A mostani 20 óra a forgalomban meg nem tudom mennyire elég. Ez személyfüggő, de nem véletlenül lettek kitalálva a pótórák. Így mindenki maga érzi, hogy hány plusz órára van még szüksége a 20 órán kívül. Szóval szerintem ez a 20 óra elég, esetleg lehetne 10-zel több. De ott vannak a pótórák, szóval aki bizonytalan és van pénze, az tud minden probléma nélkül gyakorolni tovább az oktatóval. Az, hogy most mi történik a jogosítvány megszerzése után, az csak az adott személytől függ. És abban is egyet értek, hogyha rendszeresítve lenne mondjuk az 50 óra, akkor sokkal kevesebben jutnának jogsihoz. Már most elég húzós ára tud lenni egy jogsinak, pótórák nélkül. Én még viszonylag olcsón jöttem ki a 80.000 Ft végösszeggel, de máshol simán elkérnek 90-100 ezret. És akkor most még hozzá vesszük a +30 órát, hát lehet lenne 150 ezer Ft egy jogsi pótórák nélkül, ha nem több. (Iskola függő) Ez egy elég masszív ár már azért. Tényleg nem tudna mindenki jogsihoz jutni, most is vannak olyan emberek, akik felfüggesztik a tanulást kisebb időre, mert elfogy a pénz. Ha az oktatás minősége jó lenne, akkor nem kellene az órák számát felemelni, de mivel minden oktató más, így az oktatás minősége sincsen egy szinten. Tényleg láttam már olyat, hogy az oktató újságot olvasott, vagy a másik meg feltett lábbal ült, és elvolt. Így hogy akarunk egy kultúrált végeredményt kapni, ha van olyan oktató, aki alig figyel arra, amit a diák csinál.