• toto66
    #124
    Jé te hívő vagy! Bocs!
    ". De ha mégjobban megfigyeled magad, rájössz, hogy te nem az értelmed vagy. Te a tudat vagy, ami azt használja. És a tudatosságot -- akármennyire is próbálkoznak vele -- egyelőre nem magyarázható materialista alapokon. Csak az annak részét képző agyi tudati folyamatokat, ami az adatok mozgása, de az önmagában nem tudatos."
    Egy frászt!
    Én írtam akárhogy nevezheted, csecsemő korodban nem volt olyan tudatod mint most!
    "Szerintem egyátalán nem röhögnének ki nálunk jóval fejlettebbek a Teremtő, vagy valamilyen teremtő erő gondolatáért"
    Áljunk meg egy szóra! "valamilyen teremtő erő gondolatáért" Ezt soha nem vetettem el, csak azt mondtam :
    "ha a jelen világnál egyszerűbb szerveződésből keletkezett a világunk, akkor az egyértelműen fejlődés, amit egyébként evolúciónak nevezhetünk. Tehát a "kis teremtő" ebben benne van, csak felesleges teremtőnek nevezni!"
    Persze nem tudom milyen szintű szerveződés lehet a világ "oka", de a lényeg az minek hívnánk például elektromágneses mezőt, vagy bármi hasonlót teremtőnek?