Globális pénzügyi válságról realista szemszögből, összeesküvés elméletek nélkül
  • remark #908
    IMF-re más okból hívtam fel a figyelmet. Az se véletlen, hogy a másik topikban tettem meg mindezt.

    Az ESM-re nem is lenne szükség, ha a Euro-tagországok a pénzügyi gazdálkodásukat az előírtnak megfelelően és felelősséggel végezték volna.

    Az lehet, de attól még a tény tény marad, miszerint akinek érdeke az egységesítés, az pont hogy generálni fogja a problémákat, hisz ahogy látod, ez kell ahhoz, hogy egy-egy lépest tegyünk az Európai Egyesült Államok felé (ha most "nagyon" messzire előre tekintek).

    BTW ezmég mindig sokkal, de sokkal enyhébb dolog, amit például én is szívesen látnék

    Ezt is értem. De szeretném kiemelni a lényeget, azaz hogy miért jöttem elő egyáltalán a hírrel: azt láthatod most élő adásban, hogy hogyan fosztják meg a nemzeteket lépésről lépésre a jogaiktól. Egységes Európát nem lehet egyik napról a másikra létrehozni, csak lépésenként, hisz a közvélemény egyelőre ellene van az egységnek. És a krízis mindig jó ürügy.

    Eddig azt mondtad, hogy ez összeesküvés-elmélet.
    Most itt van egy csokorban minden a szemed előtt:
    -itt a krízis
    -a krízis kapcsán a totális csődről és az egységesítésről beszélnek a "nagy nevek"
    -kijött egy szerződéstervezet ami pontosan egy újabb nemzetek feletti szervezet létrehozását célozza meg

    A többit meg mindenki rakja össze maga. De ezek tények maradnak.
    És ha azt nézed, hogy a tények kinek az elméleteihez állnak közelebb, akkor azt kapod, hogy az ún. összeesküvés-elméletekhez a tények nagyon-nagyon közel állnak...