Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Wartburg
    #5074
    Sziasztok!
    Most kezdek ismerkedni a bakelit világgal, mostanában sokat hallottam róla, gondoltam kipróbálom .
    Vettem is egy régi Pioneer lemezjátszót, hozzá egy AT 95 hangszedőt, és tizenezerért vagy 250 darab lemezt. Ömlesztve, mindenfélét, van köztük ütött-kopott, elázott, szakadt borítójú, de van egy csomó jó is, ami ránézésre olyan, mint az új! Nem egy helyről vettem, zacskó számra adták, volt aki listát sem írt, csak vigyem el egyben, aztjóvan! :) Elkezdem őket átnézni, és mivel több helyről vettem, ezért van olyan album, amiből így most kettő, vagy három is van! A legszebbeket, legjobbakat megtartom, de pl. van két olyan egyforma is, ami borítóra, lemez címkére, gyártóra, mindenre megegyezik, de az egyiknél a számok sűrűn vannak és hosszú a kifutó rész, (vagy mi, nem tudom hogyan nevezik :) ) a másiknál meg végig mennek a számok és rövid a kifutó rész. Ennél pl. melyiket tartsam meg? Vagy van olyan is, hogy ugyan az az album, ugyan olyan állapot, csak a gyártója más. Van erre valami infó, hogy melyik gyártó lemezét érdemesebb megtartani?