5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Musachy
    #5091
    A közelmúltban megjelent a Yazoo box set, ezeket a zenéket mindig is kedveltem, így a vétel nem volt kérdés. Tartalmazza a két eredeti stúdióalbumot és két remix albumot, rajtuk korábban kiadatlan számokkal.


    A borítón a nyomás ezüst, csak a fotón ez nem látszik, mert tükröződik.
  • Musachy
    #5090
    Na elhiheted, hogy a színén kívül nem sok hasonlóság van a kettő közt!
  • Zephyr Retiring
    #5089
    Látom, megint divat a régi jó kék Kolobok lemez..
    Reméljük az öreg Billy nem oroszul nyomja róla majd...
  • Musachy
    #5088
    Ez pedig december 28-án:
  • Musachy
    #5087
    Pénteken jelenik meg ismét:


    Billy Idol Vital Idol: Revitalized - Limited Edition Colour Vinyl
  • Zephyr Retiring
    #5086
    Ez nem is kérdés.
  • Musachy
    #5085
    Ez is megvan...
  • Zephyr Retiring
    #5084
    Előkerült egy kis Omega sláger is a polcról...



    Konkrétan erre gondoltam:



    ..mert a bakelit is egy kemény játék.
  • Zephyr Retiring
    #5083
  • Zephyr Retiring
    #5082
    Elvisnek Vanilla Ice sosem volt barátja,
    ám mégis az Unchainced Melody-t itt most az Ice Baby váltja...

  • reynaud #5081


    Kapcsolódó videó : LINK
    Olvassátok a kommenteket,a bácsika kap hideget-meleget!

    Vinyl Eyezz
  • Zephyr Retiring
    #5080
    Itt is zenéljünk kicsit "bakelitről"... ;)

  • Zephyr Retiring
    #5079
    Ügyeskezű kreatív barkácsolgatóknak egy tipp használhatatlan karcos lemezekhez:



    Minden beszerezhető hozzá idehaza.
  • Zephyr Retiring
    #5078
    Az máris jó, ha tudsz valamiből válogatni. Csatlakozom az előttem szólóhoz: mindkét ország adott ki jó és sz@r minőséget is, tehát ne az legyen a mérvadó, hogy hol gyártották. Bár igaz, egyes indiai nyomású lemezek (pk. Beatles, Bobby Solo) kifejezetten kerülendőek. Már újonnan is sercegtek, pattogtak. Ha lehet választani, akkor már ilyesmikből inkább a hazai nyomást keresd, illetve tartsd meg ha már beszerezted. Természetesen szigorúan meghallgatás után...

    Picit karcos, illetve mondjuk 1-2 zene hallgathatatlan (mert ott karcos), viszont a többi zene jó minőség esetén ha nincs rá szükséged, de talán másnak még kellhet, hirdesd meg így bárhol ahol tudod. Példa: Abba 2. albuma eladó, a "A" 4. track és a "B" utolsó két track használhatatlan, a többi okés. Ennek tudatában érdeklődj :)

    Én jobban kedvelem a személyes megtekintést, mert előfordult már, hogy egy karcos lemezt 50 ft-ért meg tudtam venni csak a tok miatt ami meg hibátlan volt. Sajnos a lemez az kuka, illetve ha kreatív vagy készülhet még belőle falióra, falburkolóanyag vagy épp ledszalagos állólámpa is ajándékba vagy csak úgy, ha valaki sajnálja kidobni.

    Nagyon karcos lemezeket felesleges bárhová is bevinned, illetve ha szép állapotú a borító és a papírtok, akkor azért esetleg kaphatsz még valamennyit. Persze meggazdagodni azért nem fogsz majd belőle..
  • Musachy
    #5077
    Elvileg a ritkábban barázdált (rövid kifutó rész) jobb lehet, de van egy olyan jelenség is, hogy belső barázda torzítás. Ha meg azt vesszük, akkor a hosszú kifutós lenne jobb, mert a belső barázda részen nincs már műsor.
    Igazából én nem nagyon tapasztaltam belső barázda torzítást. Viszont a túl sűrű barázdák gyengébb hangminőséget tudnak eredményezni.
    Ha két kb. egyforma állapotú lemez van és egyik német, másik jugó, akkor én inkább a németet tartom meg. De meg kell őket hallgatni és amelyik jobban tetszik a fülednek, azt kell megtartani.
  • Wartburg
    #5076
    Szia!
    Köszönöm a sok infót!
    Discogs, igen ezt már én is néztem, a kereső is ezt dobja fel szinte először, ha beírok egy előadót, vagy albumcímet.
    Ahogy nézem rendelésnél érdemes több lemezt rendelni egyszerre, ugyan attól az eladótól, mert így éri meg legjobban a szállítási díj. Amiket néztem szinte mind kb. 10€ egy 5-10€-s lemezért. Háááát... :) Akkor inkább 13€ 2-3-ért, vagy 18€-ért, és akkor 4-7 darab is jöhet egyszerre. Drága mulatság lesz ez, de ha azt nézzük, hogy eddig szinte semmiért nem kellet fizetni, mert lejött a NET-ről, akkor ezzel majd bepótólom. ;)
    Itthonról, Vatera, Jófogás? Itt az árak elég változóak. És az eladók elképzelése, és hozzáállása is! Ez a kb.250 darab lemez is innen van. Nagyon olcsó volt, és olyan is. :) Ezekből kb. 50 darabot tartok meg, azokat ami jó, és hallgatható. A többivel nem tudom még mit csináljak. Hirdessem meg én is, vagy vigyem be valami lemezboltba, hátha adnak érte valamit, vagy esetleg becserélik másik lemezre?
    Ha már lemezbolt, Laci Bácsi lemezboltja? Kereső ezt dobta ki elsőnek, jókat írnak róla, kivéve Laci bácsiról. Idézem: nagyképű, arrogáns, udvariatlan. Remélem, ha megyek megnézni a boltot, akkor nem ő lesz bent.
    Igen, a kifutó részre gondoltam, arra a részére, ahol már nem "sűrű" a lemez. :) Akkor melyik maradjon, a hosszú kifutós, vagy a rövid?
    És az hogy lehet, hogy ugyan az a lemez, ugyan azokkal a számokkal, és mégis más a "sűrű" rész hossza? Távolabb vannak egymástól a barázdák, vagy az egyiknél vékonyabbak a másiknál vastagabb? Nem értem én ezt...
    Még valami, pl. két ugyan olyan lemez, az egyig Német, a másik Jugoszláv, melyik maradjon? (Gondolom a Német.)
  • Zephyr Retiring
    #5075
    Üdv.
    Bár nem a legjobb megoldás, de kezdetnek katt ide.
    Az oldalt elmented a kedvencek közé a böngésződben. Aztán egyesével beírod a keresőjébe az "előadó - albumcím" = <behelyettesíted a saját lemezeid előadóját - címét> majd alul kikeresed a például **18 from 5€** eladó példányok közül a "sort - price highest" opciót.
    Ott írja ki a legdrágábban meghirdetett példányt abból a lemezből, ha van eladó. Értelemszerűen bakelit album esetén LP. Maxi lemezek esetén meg EP és így tovább..amire figyelned kell.
    Ha nem jól magyaráztam el szólj, majd biztosan segít más is.
    Személyes véleményem: ha karcmentes jó állapotú lemezről beszélünk, az ár olyan 500 ft és 1500 ft közt mozog a nagyátlag. Nyilván vannak kivételek, amikért irreálisan magas összegeket is elkérnek, de ez esetben meg azt kell figyelni, abból a lemezből mennyi van eladó.
    Ritka példányszám > magas ár > kevés eladó.
    Sok kiadott példány > 1€ vagy alatti ár > sok eladó.
    Ilyesmikre is érdemes odafigyelni.

    Ami a kifutó részt illeti (ha nem a zenei barázdát érted alatta) az lényegtelen. Általában a különböző ilyen-olyan verzióban kiadott lemezek az értékesebbek.
    De néha az albumokat is keresik. Pl. ezt is arany áron adják bakeliton, miközben cd-n meg majdnem fillérekért.

    De a legfontosabb a sok türelem és szabadidő..
  • Wartburg
    #5074
    Sziasztok!
    Most kezdek ismerkedni a bakelit világgal, mostanában sokat hallottam róla, gondoltam kipróbálom .
    Vettem is egy régi Pioneer lemezjátszót, hozzá egy AT 95 hangszedőt, és tizenezerért vagy 250 darab lemezt. Ömlesztve, mindenfélét, van köztük ütött-kopott, elázott, szakadt borítójú, de van egy csomó jó is, ami ránézésre olyan, mint az új! Nem egy helyről vettem, zacskó számra adták, volt aki listát sem írt, csak vigyem el egyben, aztjóvan! :) Elkezdem őket átnézni, és mivel több helyről vettem, ezért van olyan album, amiből így most kettő, vagy három is van! A legszebbeket, legjobbakat megtartom, de pl. van két olyan egyforma is, ami borítóra, lemez címkére, gyártóra, mindenre megegyezik, de az egyiknél a számok sűrűn vannak és hosszú a kifutó rész, (vagy mi, nem tudom hogyan nevezik :) ) a másiknál meg végig mennek a számok és rövid a kifutó rész. Ennél pl. melyiket tartsam meg? Vagy van olyan is, hogy ugyan az az album, ugyan olyan állapot, csak a gyártója más. Van erre valami infó, hogy melyik gyártó lemezét érdemesebb megtartani?
  • Zephyr Retiring
    #5073
    Nívó Kft.által gyártott kék színű,hanglemezek letiltása 1989.

  • Musachy
    #5072
    Akkor mégsem mind másmilyen...
  • Zephyr Retiring
    #5071
    Dobok már egy madártávlatit is, ne csak a makrós fotót bambuljátok..



    Maradnék még szívesen trécsikélni, de lassan indulok a kollégámhoz átnyálazni a korábban máshol megemlített Neoton albumokat.
    Mindig az a meló...az embernek egy perc nyugta sincs soha..
  • Zephyr Retiring
    #5070
    Na tegnap éjjel csak hazaérkezett a lemez szett..

    Közelebbről megvizsgálva (az apró részletekben is elmerülve) két lemez címkéje szinte tökugyanaz, leszámítva az évet amikor nyomták őket.
    Az egyik 1986-os. A másik pedig ami miatt figyelmet érdemel 1983-as nyomás. A harmadik pedig egy tökmás címke szintén 1983-ból...
    És mindhárom gyárilag egy tokban, ahogy korábban már említettem is.

    Érdekesség a wikiről kiollózva:
    " A film zenéje Music from the Original Motion Picture Soundtrack Two of a Kind címmel hanglemezen majd CD lemezen jelent meg, mára mindkettő nehezen beszerezhető ritkaság. "

    Ez így ebben a formában azért nem teljesen igaz, bár...nagyon nem mindegy hol nyomták, valamint az sem, milyen minőségű lemezről beszélünk. Példa:

    Íme egy amerikai nyomás.
    ..
    Itt pedig szinte ugyanaz a hollandoktól.

    Aztán meg ugye itt van kiváló példaként karcmentes, hibátlan állapotban Zef mester saját példánya is...



    Nem tudom, mennyire jól látható rajta a lényeg?
  • Zephyr Retiring
    #5069
    Azt hittem azért nem reagáltál rá, mert az neked is meg van.

    Épp ma fogtam a kezemben.
    Egyéb infókat most inkább nem mondanék, mert az a személy is olvashatja ezen soraimat, akinél hagytam hétfőig..
    Vagyis ez most pont olyan szitu, mint mikor a...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tökeimet szorongatják



    Amúgy nincs elfelejtve. Hétfőn késő estig be leszek havazva, de kedd reggel jön pár szép fotó róla/róluk.
    Addig meg a Fotóink totyikba fellökök valamit neked kárpótlásul a telómról...
  • Musachy
    #5068
    A két hét már bőven eltelt és nem láttunk semmit a beígért lemezekből...
  • Musachy
    #5067
    Tóbiásnak megjelent a legújabb LP-je, igaz egyelőre csak egy 4 db-os tesztnyomás a Nadanna kiadásában.
  • Zephyr Retiring
    #5066
    Haladjunk a korral. Íme a jövő a jelenben..

  • Musachy
    #5065
    ismét egy cikk a vinylről
  • Zephyr Retiring
    #5064
    Bakelitőrület. Jön a hanglemezek reneszánsza?

  • Zephyr Retiring
    #5063
    És olyat láttál már, ami 3 lemezes és mindhárom címke különböző pedig egy tokban vannak?
    2 hét múlva érkezik. Majd prezentálom ha megjött...
  • Musachy
    #5062
    Ez a duplalemezes album nem csak esztétikailag figyelemre méltó, de egész kellemes muzsikákat is tartalmaz.

  • Zephyr Retiring
    #5061
    Nem fejezték be a mondatot. Eredetileg így hangzott volna:

    ...a hagyományos módszer esetében legfeljebb 15 kHz az a jelszint határ, amit az átlag idősebb zenehallgató még hall.
    Mellesleg ez ugyanúgy igaz a HD hangtartományt kihasználó módszerre is, azaz: 15 kHz felett ott is csak kevesen hallanak már...



    Lásd be, ezt az infót azért mégsem tehették be egy HD bakelitet reklámozó cikkbe..
  • Musachy
    #5060
    "a hagyományos módszer esetében legfeljebb 15 kHz"
    Ez biztos?
  • Zephyr Retiring
    #5059
    Jövőre érkezhet a bakelitlemez új generációja

    "..a HD bakelit lejátszható lesz minden eddigi lemezjátszón, habár a vállalat fog készíteni saját gyártású lejátszókat is, kifejezetten az újfajta lemezhez igazítva."
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.07.19. 12:05:27
  • Zephyr Retiring
    #5058
    Semmi gond, már itt vagyok. Átveszem a stafétát sületlenségek területén..
  • Musachy
    #5057
    Ezt esküszöm, hogy nem is értettem, ezért nem is reagáltam rá...
  • Zephyr Retiring
    #5056
    Nekem ez nincs meg lemezen, tehát jobb lesz ha olyat keresel összehasonlítási alapnak, ami többünknek is meg van...

    Legyen mondjuk vinylről Vanilla Ice - Ice Ice Baby-je...
    Az már tényleg mindenkinél alap
  • Zephyr Retiring
    #5055
    Mert eddig visszarúgta?
    Talán csak most jött helyre

    Egyébként deck mint magnó, vagy mint lemezpörgető?
    Ez sem mindegy. Bár egyiknél sem előny ha rugdosódik mikor leáll..
  • lezli82
    #5054
    Hello mindenki!
    Olyan kèrdèssel fordulok hozzàtok ,hogy van egy technics mk II es deckem màr elèg règen megvan nincs is vele semmi bajom ,viszont van az a jelensèg mikor elinditom majd stop-olom a gombal akkor a tàrcsàt nem rùgja egy kicsit vissza ahogy leàll...ez problèmàt jelent?ès ha igen ,mit lehet tenni a helyzet orvoslàsàra?ha valaki tudna nekem segiteni ebben ,azèrt nagyon hàlàs lennèk!elöre is köszönök mindent javaslatot!
    Üdv : Lezli82
  • mfn
    #5053

    AT 95 tuning!
    Megérkezett az asszony új cseretűje az AT 95EX. Ez eredetileg az Audio Technica AT-LP5 lemezjátszójához készűlt.A zöld kistesónál hallhatóan jobban szól.Hegyesebb tű,finomabb csiszolás és 20-22 000 Hz freki átmenet.Jobb a zenei felbontása és a magasok is jobban csilingelnek.Megérte a 2500 Ft-al többet! Tesztlemez,ami talán mindenkinek meg van (alapmű) a Koto lemeze :
    Koto - Visitors (Alien Version)
  • Biatomi
    #5052
    Van valakinek az újabb Audio Technica VM szériás hangszedőkkel valamilyen tapasztalata?