Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • narumon
    #122
    "Az egész a nevelés kérdése. Ha otthon minőségi és igényes zenét hallgatnak, akkor vélhetően később is ezeket fogják keresni."

    Én ettől mindig dobok egy hátast! Mi az, hogy igényes minőségi zene? Éppen itt a fórumon magyarázta el nekem valaki lentebb, hogy igénytelen vagyok, hogy nem hallgatok beatlest. Pedig az nálam pont kimeríti az igénytelen és nem minőségi zene fogalmát. Akkor most mi van? Valamire ráhúzni, hogy minőségi és igényes mert SZERINTED az a másik meg szar mert SZERINTED az? Ezt meg lehet tenni de azért nem lesz objektív elfogadott érvelés. Nem is vájkálnék stílusokban; rock zenében is van roppant igényes, trance és egyéb elektro műfajban is, komolyzenében meg mindenben. Ettől függetlenül mondjuk én a komolyzenét sem állhatom ki, de azért még nem mondom azt, hogy igénytelen aki azt hallgat. Ráadásul ha van 2db Lady Gaga lemeze ott még értem a skatulyát, de mi van ha valakinek van 1000db lemeze Dire Straitsel, Diana Krall-al, Norah Jones-al, Kari Bremnes-szel, Pink Floyd-dal, mellette Lady Gagával, Madonnával, Kim Wilde-al, Depeche Mode-al, Roxette-el, Pet Shop Boys-zal, stb stb? Akkor ő most igényes zenehallgató vagy nem? Vagy egyszerűen csak szereti a jó zenét? Szerintem inkább utóbbi.