5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • narumon
    #126
    Sok mindentől függ. Első körben írd be ide és megnézzük :)
    Ha azok amik nagyanyáinknak is megvoltak akkor alig alig érnek valamit. Ha valami olyan zene ami itthon ritkább volt, mellé még valami normális nyomás is (német, angol esetleg holland, USA, japán) akkor már lehet kalkulálni.
  • narumon
    #125
    Szerintem ez is téma :)
    Node pont ezért nem hallgatok helyi rádiót és nem nézek helyi tévét :)
    Nekem pl a legújabb véletlen felfedezésem a Gus Gus nevű együttes. Nagyon igényes elektronikus zene (szerintem), és úgy nézem bakeliten is lehet kapni bár nagyon húzós áron, de azért beszerzem asszem. Node ilyet se tévében se helyi rádióban nem nagyon adnak pedig ez még a mainstream vonal (szerintem) csak igényesebb kivitelben.

    Ami nekem egyébként (valamennyire) bevált, hogy minden nap elindítom az iTunest és megnézem mik az újdonságok. (Mindenbe bele lehet hallgatni). Ha meg tetszik akkor megnézem a lemez beszerző helyeket és megnézem mennyiért húzzák :)
  • narumon
    #124
    "A lányok pedig megmosolyogták azt a vén trottyost, aki még mindig csak fekete korongról volt hajlandó zenéket hallgatni.."

    Szerencsére ebből én pozitívan szoktam kijönni :)
    Valaki jön hozzánk és megnézi a lemezeket akkor előjön belőle a kíváncsiság, főleg miután szétnéz a lemezek között és ledöbben, hogy olyan lemezek is itt vannak amiket ő nem szokott meg. (Az átlag "tudatlan" ember szerint ugye a bakelit lemez az Omega meg a Pink Floyd, meg a süsü a sárkány. És amikor meglátja a polcomon az új Madonnát, vagy Lady Gagát, hogy csak mainstreameket említsek, akkor feléled a kíváncsiság). Summa summárum a vége mindig az, hogy berakok egy lemezt és mindenki ámul és bámul. Mikor feleségem először hallott nálam bakelitet akkor meg is jegyezte, hogy ő erre úgy emlékezett mint ami röcsög, ropog és egyáltalán nem szól jól. Nálam meg ugye normális lejátszóval, vigyázott lemezekkel se nem röcsög, nem serceg, nem pattog és mellé még kurvajól szól.
  • Fidolorous
    #123
    Nem mondtam hogy igénytelen vagy Csak furcsa nem szeretni egy kor-t és szellemet amit az a banda képvisel. Dehát különbözünk, más az ízlésünk ezzel semmi gond nincs. És az az a igazság hogy itt szerintem senkinek se esik le hogy mekkora káosz a mai zenei média. Igen vannak eldugott jó bandák, jó zenék manapság is, de amit a TV sugároz az terrorizmusnak felel meg.

    De ez nem az a téma szóval hanyagolom is.
  • narumon
    #122
    "Az egész a nevelés kérdése. Ha otthon minőségi és igényes zenét hallgatnak, akkor vélhetően később is ezeket fogják keresni."

    Én ettől mindig dobok egy hátast! Mi az, hogy igényes minőségi zene? Éppen itt a fórumon magyarázta el nekem valaki lentebb, hogy igénytelen vagyok, hogy nem hallgatok beatlest. Pedig az nálam pont kimeríti az igénytelen és nem minőségi zene fogalmát. Akkor most mi van? Valamire ráhúzni, hogy minőségi és igényes mert SZERINTED az a másik meg szar mert SZERINTED az? Ezt meg lehet tenni de azért nem lesz objektív elfogadott érvelés. Nem is vájkálnék stílusokban; rock zenében is van roppant igényes, trance és egyéb elektro műfajban is, komolyzenében meg mindenben. Ettől függetlenül mondjuk én a komolyzenét sem állhatom ki, de azért még nem mondom azt, hogy igénytelen aki azt hallgat. Ráadásul ha van 2db Lady Gaga lemeze ott még értem a skatulyát, de mi van ha valakinek van 1000db lemeze Dire Straitsel, Diana Krall-al, Norah Jones-al, Kari Bremnes-szel, Pink Floyd-dal, mellette Lady Gagával, Madonnával, Kim Wilde-al, Depeche Mode-al, Roxette-el, Pet Shop Boys-zal, stb stb? Akkor ő most igényes zenehallgató vagy nem? Vagy egyszerűen csak szereti a jó zenét? Szerintem inkább utóbbi.
  • narumon
    #121
    ".bár közben csendesen mosolygok, mert eszembe jut az a 24 bites gyári zenei cd, amit kanadából hoztam"

    Ezzel az a gond, amit már korábban is írtam. Hogy HD formátumban 1-2 érdekes lemez jelenik meg - ez az ami felveszi a versenyt a vinyl-el. Viszont utóbbin szinte mindent megkapok az elsőben meg néhány előadó néhány lemezét. Volt itthon brutális digitális rendszerem, pont ezért építettem le. Egyszerűen nincs mit hallgatni vele, csak azt a pár tucat igen jól szóló demó lemezt.
  • KranaZoli #120
    Sziasztok! Látom, itt hozzáértök vannak. Bakelit lemezeket, hol van értelme hírdetni eladásra? Csak pár db van, föképp külföldi elöadok albumai. Ill. ha tudjátok: kb. milyen árban lehet meghírdetni egy lemezt? (vagy ez sok mindentöl függ?) Köszi!
  • narumon
    #119
    Az a baj, hogy a lista bevételben mér, ezért nem fér oda semmi. Szerencsére 2011-ben 20 év óta a legtöbb bakelitet adták el, szóval nekünk úgy néz ki nem kell félnünk. És ha ti is vesztek évente 1-1db lemezt akkor a jövő is biztosított.
  • Musachy
    #118
    Szaasz Zeph..yr.
    Én meg már távolodom attól, amihez közeledsz... és bár annak számít, de nem érzem úgy.
    De még ahhoz a réteghez tartozom, akik akkor is hallgatták a "bakelit" lemezeket, amikor még nem számítottak nosztalgiának. Ezért még többre becsülöm a fekete lemezeket, mert tudom, hogy lelkük van.
  • Zephyr Retiring
    #117
    Szeva Musa..chy.
    Ha nem tudnád, a gyerek és az unoka sem kor, sem nem idő függvénye.
    Avagy gyereket csinálni bárki tud. De nevelni is?
    Amúgy erősen közeledem a bűvös 4.x felé :)
    Ez errefelé már öregnek számít.
    Pár éve a kisebbik lányom egy hétvégére elhívta hozzánk két (akkor még) 16 esztendős gyulai kolegista barátnőjét..
    Az örömöm csak addig tartott, míg mindkét csajszi le nem csókolomozott :(
    Na attól a naptól tudom, hogy a valaha helyesnek tartott pofikám már kiment a divatból :)
    Akkoriban hallottam először pl. a Green Day-t is... addig azt sem tudtam, hogy léteznek egyáltalán.
    Akkoriban már divat volt az empéjtrépléjer is. A lányok pedig megmosolyogták azt a vén trottyost, aki még mindig csak fekete korongról volt hajlandó zenéket hallgatni..
    ..vagy esetleg néhanapján audio cd-ről..
  • Musachy
    #116
    "Ha otthon minőségi és igényes zenét hallgatnak, akkor vélhetően később is ezeket fogják keresni."

    Ezt cáfolnám, mert itthon igencsak az általunk kedvelt, többnyire 70-80-as évek pop/rock/blues zenéi szóltak/szólnak, de az én felnőtt/felnövőben lévő gyerekeim ízlésvilágát a saját korosztálya befolyásolja, de azért ez majd' minden generációval így van.
  • Musachy
    #115
    Ha neked unokád van, akkor valóban nem ösmerlek, tudtommal fiatalabb vagy nálam...
  • bigivan
    #114
    Szevasztok Tagok!
    Ehhez én is hozzáfűznék ezt-azt!
    Fidolorous kolléga elmélkedésével kapcsolatban: meg kell válogatni, hogy mit hallgatsz! Ez az alap. A jelen időszakban ugyanúgy születnek remek zenék, mint 20/30évvel ezelőtt, csak az a baj, hogy megismerni az előadókat, végig hallgatni a lemezeket iszonyú időigényes feladat. Én magam rock és blues-rajongó vagyok, s azt kell, hogy mondjam, hogy ezen műfajokban is rengeteg kitűnő zene születik, csak az újabb zenekarok, előadók nagyrészét nem is ismerem, sajna. Tehát, IDŐT kell szánni az újakra,ez az ami qrva nehéz. S itt csatlakoznék Hozzád a fiatalokkal kapcsolatban. Nyilvánvalóan túlterhelt a fiatal generáció, rengeteg a feladat, gyakorlatilag egész nap elfoglaltak. Nyilván, ha van szabadideje, akkor nagyrésze a könnyű szórakozást részesíti előnyben, az odafigyelést nem igénylő zenét, filmet stb. Sztem már berúgni sincs idejük, ezért használják a drogokat, azzal hamarabb lehet hangulatba kerülni. Nyilván, a szakemberek ezt pontosan felmérik, s ki is használják maximálisan, mindenben. Fast food, fast music, tökmindegy ki játsza, csak min 250 bpm legyen benne, fast drog, az egész kibaszott világ fast lett. Hallgass inkább Petőfit, az jó!
    Úgygondolom, a gyerekeid pedig abban fognak felnőni, amit otthon, Tőled hallanak.Az egész a nevelés kérdése. Ha otthon minőségi és igényes zenét hallgatnak, akkor vélhetően később is ezeket fogják keresni. Én optimista vagyok ebben a dologban. :))

  • Zephyr Retiring
    #113
    Az én gyerekeim már felnőttek. Sőt van unokám, aki már magasságban is elhagyott.
    Zeneileg inkább divatkövetőnek mondanám a mai fiatalságot, bár jól esik néhanapján, ha az unokák betoppannak és azt mondják:
    "Tata! Hallgatjuk ma is a nagy fekete cd-t?"
    Úgy látszik, nem teljesen reménytelen a helyzet :)
    A jövő generációja néhanap "fülbesül" még a zenék minőségi meghallgatásával :)
    Ugyanolyan lelkesedéssel hallgatják a Lordot, mint mondjuk az Eddát, vagy éppen a 70-es 80-as évek diszkó lemezeit..
  • Fidolorous
    #112
    Mivel érzelmeket vált ki belőled, szerintem épp ez az egyik lényege a Zenének. Épp ezért aggaszt hogy a méjnsztrím média ily módon hogy befolyásolja a jelen és jövő generációját. Egyértelmű hatással van rád az amit hallgatsz, és ha a mögöttes szándék abban valakinek az érdekeit befolyásolja abból hosszú távon csak káosz születhet. Persze lehet enyhén szólva paranoid vagyok és túlreagálom a szituációt, de szerintem már most minősíthetetlen a helyzet, és bele se merek gondolni hogy 20 év múlva, az esetleges gyerekeim miben fognak majd felnőni.
  • Zephyr Retiring
    #111
    Hiszen ismersz.
    ...vagy talán mégsem? ;)
  • Zephyr Retiring
    #110
    Mondjuk úgy: görbe tükröt tartottam másoknak.. s ez sokaknak baxxta a csőrét..
    Az egyik hobbym a sok közül az emberi gondolkodás tanulmányozása. Pl: harag, félelem, öröm, bánat, vidámság, szeretet..
    Azt például tudtad, hogy a zene hallgatási szokásaink hatással vannak az érzelmeinkre?
  • Zephyr Retiring
    #109
    Oksa, akkor eszmecsere..
    Tudod a régebbi énem most kioktatna, hogy bár a vinyl valójában kategóriájában az egyik legjobb hanghordozó (volt valaha..)
    de.. én most nem foglak.
    Ma már másként gondolkodok, és úgy vélem, ha Te úgy véled, hogy a vinyl minden idők legjobb hájgend cuccosa, akkor legyen. (..bár közben csendesen mosolygok, mert eszembe jut az a 24 bites gyári zenei cd, amit kanadából hoztam.. :)
    De most egyelőre maradjunk csak a vinylnél..
    Te például miket hallgatsz mostanság szívesen a fekete korongokról?
  • Musachy
    #108
    "Páran (mint jómagam is) eltettek pár vinylt a régmúlt időkből,
    beszereztek egy (vagy több) barázdabillegetőt és ha idejük engedi még ma 2012 végefelé is feltesznek egy egy korongot, lehunyják a szemüket és elmosolyodnak, mert tudják: ez minden mi igazán fontos.
    Legyen múltunk, amire emlékezhetünk, legyenek társaink akiket szerethetünk, legyen valaki akivel elbeszélgethetünk.
    De mindenek felett legyen minig jó zene körülöttünk akkor, amikor mi szeretnénk."


    A dolgok ilyetén megfogalmazása korrekt, nem lehet belekötni.
  • Fidolorous
    #107
    téged miért pontoztak le ennyire ha ilyen gyönyörűen szép bejegyzést tudsz nekünk ide írni ?
  • pointer4
    #106
    Szó sincs vitáról, eszmecsere van.
    Az lehet, hogy a globális eladási statisztikában, a CD kivonul a kazetta már rég halott, és a digitális filléres letöltés veszi át minden digitális rendszer helyét.
    De én szigorúan audiophile vagy high-end kategóriában gondolkodok. Ott pedig a veretlen király, és a 99%-ban egyetlen szóba jöhető hordozó a bakelit. Minőségben még semmi se közelítette meg, és ott csak az a fontos.
    Ami pedig picit is számít az igényes zenei világban, az mindig is megjelent bakeliten, ahogy ez az elmúlt 10 évben is volt. Csoda, hogy TNT meg Sohoparty meg justin bieber nincs bakeliten, vagy a tüpci tüpci diumdisu? (na jó, ez nem egészen igaz, a DJ-k miatt rengeteg ilyen szemét is van bakeliten, de ezek is "digitalizálódnak", ahogy DJ felszereléseket áruló kereskedőtől hallottam minap)
  • Zephyr Retiring
    #105
    Szewa Pointer.

    A dolgok szemlélete mindig különbző nézetek alapján történik.
    Vegyük példának ezt a mostani "vitánkat"..

    A zenei hanghordozók létrejöttének 2 fő oka van.
    Az egyik, hogy Te, mint vásárló megvásárold a "kedvenc", vagy szeretett zenéidet. A másik pedig, hogy emiatt sokak, sok pénzt keressenek.
    Készült tavaly egy nagyobb globális felmérés, melyet a Business Insideren nyilvánosságra is hoztak. Ez a felmérés a föld minden pontját érinti. A célja a fő hanghordozók ("bakelit", műsoros kazetta és a cd) eladási statisztikája alapján készült. Grafikonon így fest:



    ..asszem ez magáért beszél.
    Senki sem mondta, hogy manapság nem gyártanak már (még) hanghordozókat..
    sőt, most merész leszek: míg világ a világ, mindig lesz rá mód, hogy kedvenc zenéinket a varázslatos fekete korongon is beszerezzük! (cak győzzük anyagilag!)
    De attól még "hivatalosan" a hanghordozók, mint fizikális tárgyak sorra megszűnnek létezni.
    Rengeteg banda már nem ad ki évek óta fekete korongot, a jövőben már cd-t sem fog. Talán (igen csak talán) egy szűk réteg számára lesz pár eladó album bluray-en, mint napjaink legtökéletesebb hanghordozóján..
    Aki hallott már blurayről zenét (ha más nem egy film alatt) dolby digital vagy jobb hangminőségben, az tudja miről beszélek.
    Aki meg nem, az pótolja eme "hiányosságát".
    Volt idő, mikor tizenévesen alig kamaszodva csünggtünk a Sokol rádión, fütyülve a hangminőségre. Aztán hétfő esténként, mikor még nem volt tévéadás, feltettünk egy-egy fekete korongot magyar és külföldi sztároktól, esetleg néha egy mesét vagy egy kabarét az "öreg" masinán.
    Aztán az évek teltek, közölték Veled, hogy ez és ez a kedvenced többé "bakeliton" már nem kapható.. de cd-n esetleg kazettán még megveheted.
    ...ecetera ecetera...folytathatnám még..

    Páran (mint jómagam is) eltettek pár vinylt a régmúlt időkből,
    beszereztek egy (vagy több) barázdabillegetőt és ha idejük engedi még ma 2012 végefelé is feltesznek egy egy korongot, lehunyják a szemüket és elmosolyodnak, mert tudják: ez minden mi igazán fontos.
    Legyen múltunk, amire emlékezhetünk, legyenek társaink akiket szerethetünk, legyen valaki akivel elbeszélgethetünk.
    De mindenek felett legyen minig jó zene körülöttünk akkor, amikor mi szeretnénk.
    Ma ezt tettem fel:
    atom2-plastic city - 1994 (side a)
    atom2-plastic city - 1994 (side b)

    a maxi japán produkció és keverés, de német nyomású.
    ez és a tudat, hogy az ehhez hasonló zenei kiadványokat kevesen hallhatják manapság audiophile hangminőségen, nekem elég.

    apropó audiophile...
    az ígéret szép szó.(lásd: a 101-es hsz-t.)
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1300525512&no=543]íme a "tartozásom" :)[/URL]

    "bakelitban" gazdag szép napot

  • narumon
    #104
    Ez jó! :)

    Én meg ezt mutatnám. Most csináltam, ha lenne kedve valakinek csatlakozni (ilyen olyan cikkekkel, írásokkal) akkor szóljon :)

    Vinyl Nirvana
  • pointer4
    #103
    "a fizikális hanghordozóknak immár amúgy is befellegzett"

    Szó sincs róla, sőőőt, amióta az mp3 mánia dúl (elmúlt 10év), és a CD kezd kihalni, azóta egyre inkább jön vissza. Mind lemezjátszó kínálatban, mind lemezválasztékon látszik.
    Persze csak az igényesebb zenei hallgatók körében, bár pénztárca/réteg függetlenül. Nem csak egy 3 milliós rendszer tud jól szólni :D

    Had idézzem magamat :D
  • pointer4
    #102
    Nem szeretnélek lehangolni, vagy elkeseríteni, de igényes Hi-Fi összerakásához, (hívjuk azt akár audiophile, vagy high-end -nek) a 100e Ft, a három alkotórész egyikét jelenti csak kb. (lejátszó - erősítő - hangfal) Sőt, lehet hangfalban csak 1 darabot, nem is párt.
    Persze használtban, bármi elképzelhető.
  • Zephyr Retiring
    #101
    Reggelt/napot/estét :)
    Nem fogok bele sem a téma ecsetelgetésébe..
    ..de hogy rövidre fogjam, a linket majd ide kidobva egy másik totyikba kidobok egy fotót..ez a fotó magáért fog beszélni..
    ..és mindjárt világossá válik (remélem) mindenkinek az audiophile fogalom fizikális megjelenítése ;)
    csak annyit elöljáróban, a kiváló hangminőség nem feltétlenül milliós anyagi kiadás feltétele..
    Az viszont nagyon is ide tartozik, hogy alap feltétel egy hibátlan állapotú fekete korong hozzá :) ...esetleg egy audió cd.. már amennyiben az emberi hallástartományt vesszük alapul.
    Igen, egynémely fekete korong egyéb hangtartományokat is rejt magán, de ez most talán legyen mellékes.
    Maradjunk csak egyszerűen a 180g-nél :)
    Ezt legalább mindenki érti:)
  • Fidolorous
    #100
    Köszönöm az információt/ötleteket, egész jól hangzik a dolog most már hogy tudom konkrétan mi felé kell kacsingatnom.

    A lemez tisztás igazából ürügy lenne hogy ne csak bemenjek zenét hallgatni a boltba hanem minimálisan támogassam is már működésüket.
  • narumon
    #99
    Tévedés! A jó hangzást én mindig értékelem - sőt semmilyen zenének nem vagyok ellensége, csak máshova teszem a vinylre szánt pénzemet :) Pont ezért hoztam fel a Beatlest is hírnek mert tudom, hogy sokan szeretik, de ha lenne 400USD-m egy collectionre akkor nem a Beatles collectiont venném meg :P

    Nos szerintem ahogy kiveszem a szavadból te bármilyen setuppal nagyot lépnél előre. Akkor most neked semmi nincs meg? Se erősítő se semmi? Akkor kicsit bajos 100-ba begyömöszkélni magad :)
    Amivel én kezdenék - használt Pro-ject Debut III lemezjátszó (30-40 körül szokott menni), ehhez egy pro-ject phono box (8-9e használtan), egy régebbi talán Rotel erősítő meg egy kis B&W hangfal. Természetesen mind használtan és akkor kb belefértél. A következő gyűjtési pont pedig egy jobb hangszedő a lemezjátszóra (olcsók közül az Audio Technica AT95e, drágábbak közül az AT120e - ennél nagyobbat erre a lejátszóra nincs értelme rakni), utána pedig phono box upgrade majd erősítő upgrade, mindig lesz mit cserélni :) Nem kell megijedni alap esetben is elégedett lennél a hangjával.

    Lemez tisztítást pedig otthon is elvégezheted, a kérdés az hogy milyen jellegű kosz van rajta. Felületi tisztitás ugye (lejátszás előtt MINDIG kefe használata!), desztillált víz és etil alkohol 70-30-as keveréke. Lidl-ben lehet kapni pattanástisztító kis párnákat (ez pont olyan fajta, hogy nem szöszöl), ezt a keveréket miközben forgatod a lemezt pipettával széppen rácsöpögteted és a párnával szépen elkened (nem erősen de tisztességesen rányomva), szépen látod ahogy a folyadék elterül. Egy másik párnával pedig szárazabbra törlöd. (ez is nedves lesz de az jó, mert vinylt SOHA nem törlünk ilyen módon szárazon mert csak karcolódik). Ha ennél mélyebb koszok vannak benne akkor viszont Patex faragasztó (a normál). Forog a lemez és szépen eloszlatod rajta (hitelkártyával szoktam :D), amíg egy szép egyenletes felületet nem képez ahol sehol nem látszik ki a fekete. Ezt utána rajtahagyod pár órára amíg meg nem szárad (átlátszó lesz az egész). Ezután könnyedén lehúzható és hoz magával minden por kosz dzsuvát. A zsíros szennyeződéseket (ujjlenyomat pl) azonban nem hozza le - tehát ezután is érdemes az első változatot végig játszani.
  • Fidolorous
    #98
    hááát mondjuk ha 2 hónapig szépen félre raknék rá akkor úgy 100-at szánnék rá. persze most csak hasamra ütöttem de kb. ennyi amit jelen helyzetemben bármire szánnék (emellé még pc, meg jogsi ártana de hát ilyen az élet, meg ez már magánügy :D)

    audiophile nálam eddig azt jelentette (erre volt lehetőségem gyakorlatilag) hogy a kis portable lejátszóm képes volt akár 2000+ kbpsos FLAC fájlokat lejátszani. na most ezt megspékelve egy komoly fejhallgatóval hát engem földbedöngölő hatásként ért néha. persze tudom ennek semmi köze az ANALÓG, szép nagy hangszórós, ráadásul VINYL zeneélménynek (bár néha ha lehetett direkt vinyl ripeket szedtem le, hogy még a sercegést is hallgassam útközben :D) ráadásként szépen el is lopta a szomszéd tőlem az almás kütyüt

    igazából azt tervezem, hogy van az a bizonyos pcbonto nevű bolt, ahol lehet igazi audiophil hangszórókat venni/kipróbálni/hallgatni. oda egy szép nap betántorgok a lemezeimmel egy kiadós mosásra (már rájuk fér) és akkor ott 1-2 szám erejéig letesztelném hogy kb. mit takar az igazi AP hangzás. egy Voodooo Chile esetében letaglozó élményben lenne részem, úgy hiszem (bár ezt te sajnos nem értékelheted :))
  • narumon
    #97
    Hát nem egy malomban őrlünk :) Itt lentebb látom, hogy 60-as 70-es lemezeket hallgatsz. Én azt a korszakot egyáltalán nem bírom (na puff kapok is mindjárt a fejemre :D), van itthon most kb 1500 lemezem a maxikkal együtt, de 60-70-ből talán ha 1-2db. Egyszerűen az nem az én világom :) [A korábbiak még annyira sem :P]
  • narumon
    #96
    Hát ez a kérdés nagyon nehéz, nehezebb mint gondolnád :)
    Ugyanis az, hogy audiophile mindenkinek mást jelent - totálisan megfoghatatlan dolog. Eleve a szó ugye azt jelenti, hogy egy olyan ember aki nagyon elkötelezett a jó minőségű zenehallgatás iránt! Nos ez egy ilyen nesze semmi fogd meg jól szerintem. Van akinek egy normálisabb hangfal meg egy normális gyártótól származó CD lejátszó már audiophile hangzás, más szerint meg borzalmas rikácsolást előidéző szerkezet :))

    Node, hogy mégis mondjak valamit, én megfordítanám a kérdést; mi az a pénzmennyiség ami rendelkezésre áll? Az én olvasatomban ugyanis az audiophile a legfelső kategória, milliós tételről beszélünk. Ez azonban messze nem jelenti azt, hogy relatív fillérekből nem lehet összerakni egy jó lejátszó / erősítő / phonobox / hangfal párosítást aminek elégedett leszel a hangzásával.
  • Fidolorous
    #95
    áá isten ments, vitatkozni ? csak közöltem a szomorú tényt
  • Fidolorous
    #94
    amúgy ha már ennyire összegyűltünk, meg kérdezném tőletek hogy legolcsóbban épphogy alulról piszkálgató audiophile hangzást milyen hangfal+lejátszó kombinációval lehet elérni ? a hangsúly a legolcsóbbanon van :) már pár éve csak veszem a lemezeket, de nincs mivel lejátszani, illetve van egy 198?-as bazi nagy lemezlejátszóm, csak épp recseg mint a veszett fene, tűcserére szorul.
  • narumon
    #93
    Miért is? Ugyebár ízlésről vitatkozni....
  • Fidolorous
    #92
    "én inkább messzire kerülöm" <---- nagy ízlésficam van jelen akkor !
  • narumon
    #91
    Nem bírok leállni :)
    Szóval akkor még egy-két érdekesség megjelenésekkel kapcsolatban;

    November 13-án jön a Beatles - The Stereo Vinyl Box Set (aki szereti annak kikerülhetetlen beszerzés - én inkább messzire kerülöm - bár az ára 400USD tehát nem hazánk fiaira van árazva :)
    Bár hozzátenném, hogy 16db lemezről beszélünk ez esetben!

    Ami engem sokkal jobban izgat, hogy Szept 25-én megjelent Diana Krall - Glad Rag Doll című nagylemeze ami a szokásos 19.90 USD áron látott napvilágot az USA-ban, itthoni ára 9.779 Ft ami a 20USD árhoz viszonyítva szerintem borzasztóan sok, nem is értem az árazást. (Más termékeknél nagyjából pariban vagyunk az USA árakkal).

    Talán még érdekes lehet (számomra) a The Killers - Battle Born nagylemez ami USA-ban 25 USD ez viszont a TALÁN nálunk is vállalható 6000 Ft-os árban szerezhető be itthon.

    Aztán szeptemberben ugye itt volt Pink - The Truth About Love korongja ami az én szívemet nem dobogtatja meg, de hátha más örül neki nagyon :) - az itthoni 5300 Ft-os árcímke sem tűnik vészesnek, rajongók hajrá!
  • narumon
    #90
    Ha már ezt beírtam akkor beírom a heti megjelenéseket is szintén a Music on Vinyl kiadó esetében:
    (Ha érdekli a társaságot akkor én ezt szoktam mindig figyelni, esetleg más bevállalhatna más kiadót! Hm?)

    Suzanne Vega - Close Up Vol 4 Songs of Family (ezt lehet, hogy megrendelem)
    Billy Joel - An innocent Man
    Aretha Franklin - The Electrifying Aretha
    Muddy Waters - I'm Ready

    Mint megszokhattuk mindegyik 180g audiophile reissue.
  • narumon
    #89
    A kemény zene kedvelőinek; jövő héten reissue jelenik meg a Cradle of Filth 2003-as lemezéből (Damnation and a Day) 180g audiophile változatban.
    Bővebb info itt

    Valamint a Music on Vinyl kiadónál a következők jönnek még 1-2 héten belül:

    Lawless Original Soundtrack 180g
    Heart - Fanatic 180g
    Screaming Trees - Uncle Anesthesia 180g
    Stanley Clarck - School Days 180g
    Alan Parsons Project - Stereotomy 180g
    Stone Roses - Turns into Stone 180g

    Ebből én most nem találok magamnak valót szóval nem rendelek :)
  • Zephyr Retiring
    #88
    Szia.
    Javaslat: erőlködő dual.
    Egész baráti áron be lehet még (már) szerezni egy egy működő példányt. Nekem van egy Harman Kardonom is, de hangzásban elbújhat a dual mellett :)
    Barázdabillegető...
    Ez már kicsit meggondolandó.
    Akad olcsóbb is használtan. Nekem többféle is volt már. Ritkaságok is, mint pl: ezüst philips, fekete-arany aiwa..etc..de én itt is maradtam a dualnál. Vannak jobbak is, de zenehallgatáshoz tökéletes. Most ugyan még a lakásfelújítás közepén tartok, de ha ráér a dolog valamikor egy hónap múlva keress priviben. Addigra összedobom a hi-fi rendszert és megmutathatom élőben is a hk és a dual közti akusztikai különbséget. Az eseményt természetesen fotókkal is bemutatjuk, hogy a többiek sem maradjanak le semmiről :)
    Bár magát a hangzást nem érzékelhetik :)
    Azért az csak élőben az igazi.
  • Zephyr Retiring
    #87
    Sziasztok!
    Az ötlettel egyet értek, hogy felhozhatnánk ezt a totyikot.
    Talán kezdetnek előhalászok én is egy-két régi "bakelitet" a kedvenceim közül, és egy-egy fotó, no meg egy csésze tea mellett elnosztalgiázhatnánk..
    ..amint hallottam a fizikális hanghordozóknak immár amúgy is befellegzett sajna. Ez van.
    Meg az, hogy talán még maradtunk egy maroknyian, akik "megőrűl-megörülnek" egy-egy régi kedvenc láttán..hallván.. :)