Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • bigivan
    #114
    Szevasztok Tagok!
    Ehhez én is hozzáfűznék ezt-azt!
    Fidolorous kolléga elmélkedésével kapcsolatban: meg kell válogatni, hogy mit hallgatsz! Ez az alap. A jelen időszakban ugyanúgy születnek remek zenék, mint 20/30évvel ezelőtt, csak az a baj, hogy megismerni az előadókat, végig hallgatni a lemezeket iszonyú időigényes feladat. Én magam rock és blues-rajongó vagyok, s azt kell, hogy mondjam, hogy ezen műfajokban is rengeteg kitűnő zene születik, csak az újabb zenekarok, előadók nagyrészét nem is ismerem, sajna. Tehát, IDŐT kell szánni az újakra,ez az ami qrva nehéz. S itt csatlakoznék Hozzád a fiatalokkal kapcsolatban. Nyilvánvalóan túlterhelt a fiatal generáció, rengeteg a feladat, gyakorlatilag egész nap elfoglaltak. Nyilván, ha van szabadideje, akkor nagyrésze a könnyű szórakozást részesíti előnyben, az odafigyelést nem igénylő zenét, filmet stb. Sztem már berúgni sincs idejük, ezért használják a drogokat, azzal hamarabb lehet hangulatba kerülni. Nyilván, a szakemberek ezt pontosan felmérik, s ki is használják maximálisan, mindenben. Fast food, fast music, tökmindegy ki játsza, csak min 250 bpm legyen benne, fast drog, az egész kibaszott világ fast lett. Hallgass inkább Petőfit, az jó!
    Úgygondolom, a gyerekeid pedig abban fognak felnőni, amit otthon, Tőled hallanak.Az egész a nevelés kérdése. Ha otthon minőségi és igényes zenét hallgatnak, akkor vélhetően később is ezeket fogják keresni. Én optimista vagyok ebben a dologban. :))