Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • tigeroo
    #1
    Sziasztok!
    Nos hol is kezdjem. Először is nagyot néztem amikor láttam hogy nincs konkrétan bakelit lemezekkel foglalkozó topic itt a fórumon!
    Pár hete nézegettem "a" licitálós oldalakat, és láttam hogy igenis van kereslet a bakelit lemezekre, főleg a régebbi ritkább darabokra! Felvetődött a kérdés a családban hogy volt-e a szülőknek bakelit lemeze! Jött is hamar a válasz, hohó, anyumnak volt bizony egy csomó, fennt van a padláson egy nagy dobozban:P
    Ma lehoztuk az első felét, de a "dobozt" még nem találtuk meg tesómmal...Csak kb. olyan 40lemezt, ami szétszórva volt a földön a többi lom között.
    Hát, van köztük minden! a 70es évek végétől kb. a nyolcvanak évek közepéig!

    Hungária, Black Sabbath, Hofi, Beatles, Eltohn John, Santana, Abba, P-mobil, Edda, 100folk celsius, különféle disco válogatások (többek között One way ticket-tel), Korda György, Deep purple (smoke on the water, yeee) és még sokan mások:D

    Nektek van otthon ilyen "örökség"? Még nemtudjuk hogy eladjuk-e vagy esetleg kirakjuk dísznek őket...
    Egy kis retró láz:D
    Csinálok majd képeket róla!
    Remélem megtalálom a többit is!

    Várom a kommenteket hogy ti hogy álltok ilyen téren (vagy esetleg a szüleitek)