sandor4#33
Van némi spoiler a kommentben, bár ez nem egy krimi, úgyhogy nem nagyon lehet lelőni a poénokat benne...
Hát, hát, hol is kezdjem...
Érdekes egy film volt ez.
A film alapötlete nagyon tetszett. Az elején az órás sztori remek hangulatot teremtett, és még az utána következő kb fél-egy óra is kifejezetten jó volt. Ezek voltak azok a részek, amikor a film szerintem kiaknázta azokat a lehetőségeket, amiket az alapötlet magában rejtett (tehát az idősek otthonában való felnövést, a világ megismerését egy 80 éves testben). És ezek után ugye otthagyta az idősek otthonát Brad, és elindult világot látni, és ezzel együtt a folyamatos fiatalodás jelentőssége is eltűnt, annyi maradt belőle, hogy néha rácsodálkoztak, hogy ej, barátom, több lett a hajad. És ezzel együtt előtérbe került a film második, szerintem teljesen különálló része, mikoris nem számít ez a fiatalodás, csak Brad és Cate viharos szerelméről szól a történet. Ez szerintem kifejezetten vontatott része a filmnek, az apa megjelenése feldobja picit, de alapvetően egy viszonylag gyenge romantikus történet érzetét kelti. És nagyon, nagyon hosszú ideig tart. És ugye itt a film vége, ami, szerintem, megntcsak sokkal érdekesebb, de legalábbis a történethez, az alaphelyzethez erősebben kapcsolódó, a szerelmi szálnál sokkal inkább a témába vágó rész... lett volna, ha nem öt percben próbálták volna meg feloldani a gyerektestben meghalást, amim véleményem szerint, legalább olyan fontos része kellett volna lennie a filmnek, mint az első pár, idősek otthonában eltöltött év. Számomra igen kidolgozatlan része maradt a filmnek az is, amikor Brad, a "sok lesz neked két gyerek" egy mondatos magyarázatával eltűnz Cate életéből.
Ezen kívül feleslegesnek éreztem, bár nem zavart különösebben, hogy unos-untalan megszakították a filmet a Katrina hurrikánnal.
Összességében számomra csalódás volt Benjamin élete. A kezdés remek volt, talán ezért is éreztem rosszabbnak a film második felét, mint amilyen valójában volt.
(Azért zárójelben megjegyezném, hogy voltak olyan pillanatok a filmben, amik nagyon sokat dobtak rajta. Ilyen volt például a villámos bácsi, illetve Button papa felejthetetlen szóvicce a gombgyárról.) :)