• mrzool
    #52
    Ez szerintem hülyeség. Te pl. miért veszel új gépet?

    Nekem a mai napig működik a 7 éves masinám (azon persze csak XP van), de nem használom, mert nem tudok rajta pl. HD-s filmeket nézni (nem egy biznisz felhasználás, de hát megkedveltem a minőséget. Ez van.) A munkámat tökéletesen el tudnám végezni azon is (igaz lassabban, mert magában GÉPBEN nincs kraft, ez nem oprendszerfüggő). Hát nekem megérte, hogy szinte fillérekért vettem egy átlagos mai gépet, ami nemcsak, hogy röhögve viszi a 1080p-t, de a munkámhoz szükséges programokkal is sokkal gyorsabban tudok dolgozni. De vehetnék pl. egy most számomra aktuális lakberendező szoftvert, nos inkább futtatom a kétmagos 4giga memóriás gépemen, mint a régin. Mert lefosom magasról, hogy mi van alatta, működjön használható időben! Az pedig, hogy ezen most épp Win7 fut, az egy sokadlagos dolog.

    De példálózhatnék a gémerekkel, akik általában szintén nem azért vesznek új vasat, hogy a legújabb oprendszer elfusson rajta, hanem azért, hogy a ... (fogalmam sincs milyen játékok vannak ma, helyettesítsetek be vmit) 100 fps helyett 110-zel menjen, mert ők arra élveznek. Számos analógiát lehetne találni...

    Szóval aki szerint maga az oprendszer drive-olja a hardvervásárlásokat, az szerintem durván el van tévedve. Ez persze magánvélemény...