12149940121232355297.jpg
  • Irasidus
    #6044
    Én azt írtam: ". Viszont fluor légköre nem lehet egy bolygónak, ha igényled kifejtem miért." . Ennek kozmológiai, és kémiai okai vannak, nem biológiai és nem éghajlati. Az oxigén (1%) nagyságrendekkel gyakoribb elem mint a fluor (0,00004%), és míg a fluor annyira reakciókés anyag, hogy csak kötött formában, (általában) kristályos szerkezetben van jelen, addig az oxigén kötetlen formában is jelen van, illetve a leggyakoribb vegyülete a víz. Aminek a kötését felszakítani nagyságrendekkel könnyebb. A fluor előállítás elég bonyolult eljárással történik, ha elképzelhető is lenne, hogy a természet képes lenne erre nagy mennyiségben, akkor a fluor reakcióképessége miatt, nem tud felhalmozódni (azaz légkör alkotni), hanem azonnal vegyületet alkot, szó szerint bármivel. Élőlények sem valószínű, hogy elő tudnák állítani, hiszen a befektetett energia, a kinyerthez képest nagyságrendekkel nagyobb. Nem éri meg. De ha esetleg megérni is, akkor go to előző mondat, és nem lesz légkör. Ennyi.

    Ja, és még egy. A a világegyetemben mindenhol ugyanazok a törtvények vannak, nincs eltérő fizikájú, vagy kémiájú bolygó. És itt most a tudományra gondolok. Tehát: "Elképzelhető, hogy idegen, ismeretlen környezetben teljesen másként viselkednek. Nem? " - Nem.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.24. 05:40:08