6495
12149940121232355297.jpg
  • maki85
    Elég érdekes írás, mely eléggé lehűtheti azokat, akik szerint a galaxisunkban hemzsegnek a lakott bolygók.

Nem beszélve az esetleges időbeli eltérésekről.
  • overseer-7
    van akivel nem LEHET vitatkozni..
  • overseer-7
    "Lehetnek. És ezzel mit akarsz mondani? Olyan birkapörkölt recept birtokában is lehetnek, amire gondolni sem tudunk"

ez megmagyarázná a marha és birka csonkításokat amiket az ufók követtek el.
    ..kitudja, lehet, hogy a recept szerint a birkák véréből, nyelvéből és szemeiből lehet a legjobb birkapörköltet főzni.
  • Zephyr Retiring
    Most esett le: tökmindegy mit írok, úgyis neked van igazad..
  • Irasidus
    Tehát igazam volt, ezért maradt a személyeskedés, meg a trollozás. Jól mutatod a különbséget az érdemi vita, és aközött amit te csinálsz. Szép volt!
  • maki85
    Te rosszabb vagy, mint egy bigott vallásos hittérítő.
    Avagy, te egy agyafúrt troll vagy, és neked csak az a lényeg, hogy a felszínen evickélj??????!!!!
    Mert most is olyan sületlenségeket állítasz, amit másodjára még csak elismételni sem tudnál.

Spec én ilyen tudással, illetve olyannal, amilyennel te rendelkezel, messze elkerülném az ilyen fórumokat.
    A sok hülye analfabéta hadd főljön csak a saját baromságában.

Még egy baráti észrevétel.
    A beszélgetési stílusoddal pont az ellenkezőjét éred el annak, amire törekszel.:))))))
  • Irasidus
    Azért mert rávágod, hogy bizonyítatlan, fals, attól az még nem lesz az! Érted? Had idézzelek téged: "Én speciel minden gyanús hír mellett keresem a hír forrását is. Az a biztos. " - Most speciel nem tetted meg, hanem csak kamuzol. Másrészt nem az újságírásról volt szó általában, hanem a tudományos újságírásról. Egy oknyomozó riport, vagy egy kamu cikk kiderítésére nem kell előképzettség. Itt erről van szó. És harmadrész, nem csak HVG cikket közöltem, és negyedszerre, ha utánanéztél volna, akkor nem böfögnél hülyeséget, mert tényleg ez történt, és a hvg túl utánajártak(!) sokan mások is az eseteknek. Tudod, google, és tudod utánanézni. Te mondtad... Kicsit gáznak tartom, hogy saját elvárásaidat sem tartod be, te nem?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.19. 09:31:39
  • Zephyr Retiring
    Egyetértünk. A HVG is közölt fals infókat. Akkor minek linkelsz onnan bizonyítatlan cikkeket?
  • Irasidus
    Aha, ez nem kritizálás. Most ugye, az világos, hogy nem gondolni kell másképpen, és nem hinni a tudásban? Csak mert ha ilyeneket írsz, akkor igazából azt mutatja, hogy nem igazán érted miről van szó, akkor amikor arról van szó, hogy tudományosan bebizonyítanak valamit, vagy paradigmaváltás történik. Számodra ez csak hit, meg így-úgy gondolások sokasága. Értjük. Nem kritizálsz, csak jár a billentyűzeted. Ok. Akkor nem kritizálsz. És elolvastam a történetet, buta történet. Tudod, mivel nem tudjuk mekkora a kör a full ismeret, így az ilyen példamese nagyon ostoba. Megismétlem, az utolsó mondatod meg kifejezetten provokatív ostobaság volt.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.18. 22:56:21
  • maki85
    Elolvastad a történetet, s ha igen te direkte nem akarsz valamit érteni????
  • maki85
    Én nem az Ősrobbanás tényét kritizáltam.
    NEM!!!!
    Csupán azt merészeltem írni, hogy vannak akik másképp gondolják, és hogy nem lehetetlen, hogy a mostani sziklaszilárdnak hitt tudásunk a jövőben elavult lehet.
  • Irasidus
    Nem az a lényeg, hogy ki írta, hanem mit amit ír igaz vagy sem. Ez a ki írta, a személyeskedés nevű érvelési hiba. Azzal foglalkozz, hogy amit ír, igaz vagy sem. Bocs. És maradjunk annyiban, hogy attól még nem lesz hamis amit írtam, mert születnek cikk amik esetleg elfogadhatók, korrektek. A hibázás és a hozzánemértés egészen más fogalmak. Szerintem.
  • Zephyr Retiring
    Csak mert a HVG írta?
    Akkor olvasd és sírj.

Maradjuk annyiban, hogy kerülhet ki álhír az MTI kezei alól is, hiszen ott is csak emberek dolgoznak akik hibázhatnak, de azok a hírek kiigazításra is kerülnek.

Vidit meg kérték. CGI mentesként. Az eredetisége nem került szóba.

• Irasidus
    Ja. MTI. vagy az áltudományt népszerűsít, olvashatod itt. És volt még az évek során nem kevés dolog, de most ha nem haragszol nem keresem meg az MTI összes baromságát. Ja, és ha jelentet meg hiteles forrásból, illetve jó cikkeket, attól még nem az jelenti, hogy minden jó ami onnan jön. A legrosszabb az, amikor a jó és rossz, hamis és az igaz keveredik. Az sokkal károsabb hatású, mint az álhírportálok.

"Én speciel minden gyanús hír mellett keresem a hír forrását is. Az a biztos. "

Ez lenne örvendetes, ha mindenki így cselekedne. Sajnos a többség nem ilyen. Viszont ha ez igaz, akkor miért is linkelsz bizonyítatlan ufos videókat? Trollokat etetsz?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.18. 22:08:43
  • Zephyr Retiring
    Az Origo is jelentet meg MTI-s híreket, tehát az érved [email protected]
    Minden hír amit az MTI honlapján is megjelenik visszaellenőrzött, mivel ez az egyetlen hivatalos hazai hírügynökség.

Természetesen emellett az Origo is közöl baromságokat, tehát nem fogom őket védeni.
    De tény, hogy az átlagember hamarabb értesül a hírekből bármiről, mint tudományos eredeti publikációból.
    Én speciel minden gyanús hír mellett keresem a hír forrását is. Az a biztos.
  • Irasidus
    Nyilván nagy meglepetés lenne, ha itt lennének és nem tudnánk róla. Én örülnék neki a legjobban a fórumozók közül. Viszont a hatalom általi eltitkolása, azaz összeesküvés, egy olyan összeesküvés lenne, ami lehetetlen, és példa nélküli lenne a történelemben. Erről konkrét tudományos munkák születettek, hogy mennyire, és hogyan működik az emberi összeesküvés. Elég gyatrán...

"Az idegenek lehetnek olyan tudás birtokában, amire mi még csak gondolni sem TUDUNK."

Lehetnek. És ezzel mit akarsz mondani? Olyan birkapörkölt recept birtokában is lehetnek, amire gondolni sem tudunk, vagy olyan versek birtokában is. Ja. És, van ennek bármiféle értelme az egész bejezésben? Csak mert lóg a levegőben a mondat, és nem tudom hova kötni.

""Irasidus, én tisztelem a tudományos munkásságodat, mi több írígyellek is érte, de ha te a tudásodat kizárólag felsőbb fokú értekezésekből szerzed, és nem holmi mezítlábas firkászoktól, akkor MIT KERESEL az ilyen topicokban, melyekben hasonló éretlenek dumálnak, mint én is???""

Ez itt nem tudományos munkásság, szóval nem tudom miről beszélsz. Viszont már sokszor leírtam miért vagyok itt, te is olvastad, szóval a kérdés értelmetlen.

"Ja, hogy ne felejtsem, van ám tudományos újságírás is. Az ő feladatuk az ilyenek, mint én, művelése. "

Van. Egy kihaló félben lévő szakma, aminek a helyét átvette a tudománykomunnikáció. Jobb, érthetőbb, és oktató-nevelő jellege van, míg egy cikknek... Persze jó volt, és szép volt, csak elavult. Az origo semmi nem tartozik ezek közé.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.18. 21:52:15
  • Irasidus
    Pedig hányszor volt a már megszerzett ismeretet kritizáltad. Például az ősrobbanás tényét. Az utolsó mondatod meg egy provokatív troll baromság. Nyilván többet tudunk mint az ókorban tudtak. Ennyi.
  • maki85
    Te megint olyannal illetsz, amit SOHA!!!!!! nem mondtam.
    Csak azt, hogy nem hiszem, hogy minden tudás birtokában vagyunk.

Egy történet:
    Egy prof felrajzolt a táblára egy kisebb kört.
    A kör belsejében vagyunk mi- mondta- a körön kívüli rész az ismeretlen.
    Nos a a kör kerülete a mostani tudásunk, azonban minél inkább bővítjük a kört, vagyis minél több ismeretre teszünk szert annál nagyobb lesz a kör kerülete, vagyis sokkal nagyobb felületen érintkezünk az ismeretlennel, amit meg kellene fejtenünk.
    Tehát balgaság lenne azt hinnünk, hogy relatíve okosabbak vagyunk, mint az ókori ember.

Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.08.18. 21:04:04
  • maki85
    Előre bocsájtom, hogy magam sem hiszek abban, hogy jelenleg itt vannak köztünk az "idegenek"
    Azonban mind a ketten dobnánk egy hátast, ha netán az ellenkezője derülne ki.
    No nem azért, mert a földi hatalom eltitkolja a létüket, gondolom ők tojnának az ilyenre, hanem mert "megtették az utat"
    Hogy hogyan, az legyen az ő gondjuk, majd legfeljebb elmondják.
    Az ősember nem gondolta, hogy az erdőn kívül, ahol élt van máshol is élet, és lám a mai ember a Jupiter holdjain keresgél.
    Az idegenek lehetnek olyan tudás birtokában, amire mi még csak gondolni sem TUDUNK.
    DE ismétlem mindez CSAK feltételezés!!!!!!!!!

Irasidus, én tisztelem a tudományos munkásságodat, mi több írígyellek is érte, de ha te a tudásodat kizárólag felsőbb fokú értekezésekből szerzed, és nem holmi mezítlábas firkászoktól, akkor MIT KERESEL az ilyen topicokban, melyekben hasonló éretlenek dumálnak, mint én is???

Ja, hogy ne felejtsem, van ám tudományos újságírás is.
    Az ő feladatuk az ilyenek, mint én, művelése.
  • Irasidus
    A tudományos közlés alapja a publikáció, és nem másodkézből származó újságíró fércmunka. Amit te médiában olvasol, az arról szól, hogy az "újságíró" mint értett meg az eredeti publikációból (vagy tanulmányból, vagy csak egy interjúból). A másik, hogy a közmédia csak szemezget a heti publikációk tucatjaiból. Az kerül bele a médiába, aminek hírértéke van, és nem az, hogy milyen friss eredmények születtek, hiszen fogalma sincs az cikkírónak, hogy mi az eredmény, és tanulmány vagy vélemény között a különbség. Ha, te tudni szeretnél a friss felfedezésekről, akkor vagy te is publikációkat olvasol, vagy olyan orgánumokat keresel, ami kifejezetten igényes, lektorált ismeretterjesztéssel foglakozik. Az origó nem tartozik ezek közé.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.18. 17:43:51
  • Zephyr Retiring
    Ugyanakkor a média tájékoztatása nélkül meg nem fogod tudni milyen friss felfedezéseket is tett a tudomány.
    Tehát vice versa.
  • Irasidus
    Csak éppen a probléma az volt az akkor vitánkkal kapcsolatban, olyanban kételkedtél - alaptanul - amit tudunk. A tudásunk nem végtelen, viszont te végig azt sugallod, hogy amit tudunk, az sem tudjuk. Ez viszont azt jelenti, amit írtam, hiszen akkor mit is tudunk szerinted?
  • overseer-7
    én a nemzeti média oldalán állok.. vissza utasítok minden negatív jelzőt a nemzeti médiával szemben.
  • maki85
    Kár volt ennyire belelovalnod magad, mert a politikai média egy nagy rakás szar.
    Bármelyik oldalát is nézzük.
  • maki85
    MIt is mondtam én??
    Nos??

Hát ezt: "Lehet, hogy nem is annyira tudunk még mindent. Ismétlem lehet "

Ugye, hogy még csak köszönő viszonyban sincsenek egymással??:))
  • Irasidus
    De érdemleges volt. Egy bizonyítatlan tanulmány után mondod azt, hogy semmit sem tudunk? Ennyi.
  • Irasidus
    Midegyik egykutya. A tájékozódást nem a médival kell kezdeni, ha tudományról van szó.
  • overseer-7
    Én az origót többre tartom mint a szabadkőműves befolyás alatt álló Z indexet.. meg HVG ét.
    Azok aztán mossák az emberek agyát.. rendesen. Szándékosan és aljas módon..tudatosan HAZUDNAK.
    és még csak nem is magyar kézben vannak.

Mi lenne ha én mondjuk kínában csinálnék egy hírportált meg heti magazint arról, hogy milyen korrupt és élet ellenes a kínai párt kormány.

Azonnal fejbelőnének.. kérdezés nélkül.

Itt meg akkora diktatúra van.. nálunk, hogy a legocsmányabb, legförtelmesebb uszításokat is elbírja a papír.
    A belem fordul ki..ha rá kell néznem egy hvg re.

• maki85
    Ugye te is beismered, hogy ez nem egy érdemleges válasz volt tőled?:))

Te elsődlegesen az én butaságommal foglalkozol.
    A Zorigo nem a szívem csücske, azonban azt vedd figyelembe, hogy ő is csak idézett valahonnan.
  • Irasidus
    Emlékszem, és egészen másra emlékszem mint te. Mert semmit sem értettél abból amit írtam, és láthatólag most sem. Sajnos. Az origo szemétdobján minden foslé összegyűlik, persze aki egyedül innen tájékozódik, az meg is érdemli. Általában a két héttel későbbi cáfolatok tömkelegét már nem linkelitek be. Soha nem tanultok semmiből, majd öt év múlva is erre fogsz emlékezni, a valódi tudományos eredmények meg elrobognak melleted mint a gyorsvonat. Persze ez csak részben a te hibád, nem értesz hozzá, és iskolában sem tanítottak meg - a szemét és valódi megkülönböztetésére. Viszont ha ennyire érdekel a tudomány, akkor némi fáradságot vehetnél a megismerésére, ami nem trágyadomb origon kezdődik... Értesz-e?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.16. 20:51:30
  • maki85
    Emlékszel az ősrobbanás "vitánkra"???
    Lehet, hogy nem is annyira tudunk még mindent.
    Ismétlem lehet

Habár "Sokan szkeptikusok"

Bocskika, mert nem is volt igazából köztünk vita, csak te kérted, hogy én bizonyítsam be ( XDD) más állítását.

Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.08.16. 20:31:53
  • Irasidus
    Lehet, hogy te ezt érted alatta, más viszont azt, hogy itt röpködnek, embereket rabolnak el, stb. A tudomány nem ezt érti földönkívüliek alatt. És azok nem földönkívüliek akik nem utazgatnak a csillagok között? Marhaság az értelmezésed.
  • hiper fizikus
    Sziasztok !
    Én az UFO-ók létezése alatt azt értem, hogy valahol a galaxisban vannak tőlünk fejletebb civilizációk, akik valahonan valahová utaznak a csillagok között .
  • Irasidus
    Újra on.

Rio-skála 2.0
  • Irasidus
    Viszont trollok léteznek. Hogy ők mit mondanak magukról nem tudom, de végig provokálják az összes topicot.
  • Zephyr Retiring
  • overseer-7
    mér nem léteznek?

az ufók is ezt mondanák magukról..
  • Irasidus
    Ufok nem léteznek.
  • overseer-7
    mostanában nincs időm videók keresgélésére a témában.. valaki rakjon már be valami érdekes ufo videót.. de olyat ami nem cgi..
  • Zephyr Retiring
    Némi késéssel elindult végre a Parker szonda

Mint olvasható a protonokról és az elektronokról is többet megtudhatunk majd.
    Kis lépés ez az űrkutatásban, de nagy lépés a tudománynak.