• maestro85
    #10
    Nagyjából hasonló szerintem... Én is kíváncsi lennék mire költik. Ha már alapítvány, és adakozással gyűjtik a pénzüket, akkor illene tájékoztatni a népet hogy nagyjából mire használták azt a pénzt. Ez tudtommal minden alapítványnál így van, ha egy konkrét célra gyűjtenek. kb 1Milliárd forint évente a kültségük. Még ha nemzetközi is a weboldal, ha több 10 000 ezren böngészik egyidejűleg, akkor is túl nagy költségnek érzem. Ha egy tisztességes magyar server host 10-20 körül van havonta, legyen mondjuk 200* több évente egy rendes nemzetközi elérés. Az is csak max. 48 millió Forint. Plusz rendes szerverek hozzá, legyen összesen 100 millió. Ez csak feltételezés, csak nagyjából van fogalmam az árakról. Van aki tudja mennyi lehet egy olyan nemzetközi elérés díja ami kiszolgálja a wiki-t? Szerintem egyértelműen arra megy ki a játék, hogy volt egy jó ötletük és szeretnék a lehető legtöbb pénzt kivenni belőle. (Ez a levél jóformán fenyegetés volt, hogy ha nem fizettek eleget, akkor ahhoz, hogy eleget keressünk bevezetjük az oldalra a reklámokat) Jóformán a cikkírók a saját tudásukat adják, és még fizetnek is érte. Ráadásul ki tudja hogy az információ helyes-e? Hogy javított-e már rajta valaki? Nekem az elejétől kezdve nem tetszett az egész. Inkább elmegyek könyvtárba, és utánnanézek annak ami érdekel.