• 012345678901234
    #4123
    Az "internet" APN-el egy Port-korlátozott NAT mögé kerülsz, és egyedi dinamikus IP-d lesz, szóval ha maga a géped például a címednek ezt látja hogy: 79.122.127.130 (ez csak egy példa, ez csatlakozásonként változik!), akkor kifele a WEB-oldalak is, ezt a címet látják. Ez hasznos, például ha valahonnan letiltanak IP cím alapján, mert csak megszakítod a netet, és újra csatlakozol, más címed lesz, és újra felenged a tiltott oldalra, vagy játékba.

    Ha "wnw" APN-el csatlakozol, akkor egy szimmetrikus NAT mögé kerülsz, azaz kap a géped egy IP címet, ami 10.xxx.xxx.xxx-el kezdődik ez csatlakozásonként változik, de a WEB-oldalak, mindíg egy címet látnak valami 212.xxx.xxx.xxx-el kezdődőt (nem tudom pontosan), ami állandó. Ezen a 212.xxx.xxx.xxx címen több száz T-Mobile netező osztozik, tehát a több száz netezőnek ugyan ez a címe, és a 10.xxx.xxx.xxx cím egyedi csak, az alapján külömbözteti meg a rendszer, a felhasználókat. Ennek az a hátránya, hogy ha letiltottak IP cím alapján valahonnan, akkor oda többet nem tudsz felmenni a "wnw" APN-el, mert az említett 212... kezdetű címet tiltotta ami neked mindíg ugyan az, méghozzá, ha ugyan arra a tiltott oldalra (vagy játékba) akar menni egy másik netező "wnw" APN-el, ő se fog tudni felemnni, mert neki is ugyan az külső címe (212...) amit tiltottak. Remélem azért érthető.

    Én az "internet" APN-t használom (nekem jól működik minden vele), a dinamikus IP cím miatt. Bár ha evvel szarakodik a net, akkor érdemes átváltani "wnw"-re, mert az, tapasztalataim szerint jól működik, stabilabb. Bár az "internet" APN-t a P2P programok (torrent stb.) jobban szeretik, a másikat kevésbé, de avval is megy. Mind 2-nek van előnye hátránya.

    Remélem nem írtam nagy hülyeséget, tapasztalataimat, meg amiket olvastam erről, azt osztottam meg, nem számítástechnikus nyelven.

    Egyébként lehet a NAT-ról, és erről a két NAT-ról olvasni itt is: NAT (Hálózati címfordítás) - Wikipédia

    "internet" APN: Port-Korlátozott NAT
    "wnw" APN: Szimmetrikus NAT

    Lejjeb a Wiki-n vannak képek, melettük vannak a NAT típusok is, evvel a 2-vel.