4171
  • Gery85
    #4131
    Én nem tapasztaltam lassulást.
  • 012345678901234
    #4130
    Én nem tudom hogy lassabb e a sebességem, mert levagyok lassítva most, de viszont mióta van ez a nagy hideg, gyakran megszakad a netem, amit előtte soha nem szokott. Gondolom a nagy hideg miatt a torony dobálja a kapcsolatot.
  • barcafan94
    #4129
    Van még valaki rajtam kívül, akinél ebben a rettenetes időjárásban jóval lassabb a megszokottnál a T-s mobilnet?
  • mukika
    #4128
    Sziasztok!

    Új mobilinternet tulajdonos vagyok tegnap óta és lenne 1-2 kérdésem. Adott egy ZTE MF195 típusú modem mellé pedig Relaxnet M csomag. Csak online játékra használnám munkahelyen + Teamspeak. Nem volt még alkalmam kipróbálni, de gondolom nem árt kicsit finomhangolni, szóval:

    - Ajánlott-e valami frissítést felraknom? Ha igen, merre találok?
    - Lekorlátozzam-e a modemet (ne automatikus legyen), a stabilabb ping érdekében?
  • seloka
    #4127
    ha korlátlan internetre akarok előfizetni,azt megtehetem kézpénzbrn is?
    telefonomra nem nagyon rakok lóvét a családi kedvezmény miatt.
  • merida111222333
    #4126
    12000 ft- hülyék ezek, ez nekem két és fél hónap internet...
  • atila4
    #4125
    40GB LOL. Ez mellé a sebesség mellé az megint igen kevés...
  • 012345678901234
    #4124
    Net&Roll 4G . Ha valaki használja ezt, akkor kiváncsiságképpen ossza meg a mért sebességét, bár nem hiszem hogy valakinek is lenne erre a szarra pénze. Egyáltalán nem éri meg...!
  • 012345678901234
    #4123
    Az "internet" APN-el egy Port-korlátozott NAT mögé kerülsz, és egyedi dinamikus IP-d lesz, szóval ha maga a géped például a címednek ezt látja hogy: 79.122.127.130 (ez csak egy példa, ez csatlakozásonként változik!), akkor kifele a WEB-oldalak is, ezt a címet látják. Ez hasznos, például ha valahonnan letiltanak IP cím alapján, mert csak megszakítod a netet, és újra csatlakozol, más címed lesz, és újra felenged a tiltott oldalra, vagy játékba.

    Ha "wnw" APN-el csatlakozol, akkor egy szimmetrikus NAT mögé kerülsz, azaz kap a géped egy IP címet, ami 10.xxx.xxx.xxx-el kezdődik ez csatlakozásonként változik, de a WEB-oldalak, mindíg egy címet látnak valami 212.xxx.xxx.xxx-el kezdődőt (nem tudom pontosan), ami állandó. Ezen a 212.xxx.xxx.xxx címen több száz T-Mobile netező osztozik, tehát a több száz netezőnek ugyan ez a címe, és a 10.xxx.xxx.xxx cím egyedi csak, az alapján külömbözteti meg a rendszer, a felhasználókat. Ennek az a hátránya, hogy ha letiltottak IP cím alapján valahonnan, akkor oda többet nem tudsz felmenni a "wnw" APN-el, mert az említett 212... kezdetű címet tiltotta ami neked mindíg ugyan az, méghozzá, ha ugyan arra a tiltott oldalra (vagy játékba) akar menni egy másik netező "wnw" APN-el, ő se fog tudni felemnni, mert neki is ugyan az külső címe (212...) amit tiltottak. Remélem azért érthető.

    Én az "internet" APN-t használom (nekem jól működik minden vele), a dinamikus IP cím miatt. Bár ha evvel szarakodik a net, akkor érdemes átváltani "wnw"-re, mert az, tapasztalataim szerint jól működik, stabilabb. Bár az "internet" APN-t a P2P programok (torrent stb.) jobban szeretik, a másikat kevésbé, de avval is megy. Mind 2-nek van előnye hátránya.

    Remélem nem írtam nagy hülyeséget, tapasztalataimat, meg amiket olvastam erről, azt osztottam meg, nem számítástechnikus nyelven.

    Egyébként lehet a NAT-ról, és erről a két NAT-ról olvasni itt is: NAT (Hálózati címfordítás) - Wikipédia

    "internet" APN: Port-Korlátozott NAT
    "wnw" APN: Szimmetrikus NAT

    Lejjeb a Wiki-n vannak képek, melettük vannak a NAT típusok is, evvel a 2-vel.
  • Petka
    #4122
    Ennek már anno én is próbáltam utána járni, de nem lettem okosabb. Viszont, ha az egyik valamiért akadozni, akkor a másik megy :D
  • skybot
    #4121
    Az lenne a kérdésem, hogy mi a a különbség az internet és a wnw apn között?
  • 012345678901234
    #4120
    Megnéztem a szerződésem, és 2009. 11. 26-án kötöttem. Akkor tehát már lejárt a 2 év hűség, és akkor ezért ennyi a havidíjam. Nemrossz.
  • atila4
    #4119
    Én nem tapasztaltattam..
  • 012345678901234
    #4118
    Csökkent a havidíjam? 3990FT helyett, most 2490FT-os a számlám. Csak tudnám miért. Lassan lejár a 2 év hűségem. Lehet azért hogy megtartsák az ügyfelet hűség után is? Mindenesetre ez kellemesen érintett . Valaki másnak evvel kapcsolatba tapaszatalata?
  • 012345678901234
    #4117
    Maguktól nem váltogatják az ügyfél csomagját csak úgy. Neked kell átváltanod (szerintem lehetséges). Hívd fel a T-mobile-t (1430), és beszélj erről az ügyintézővel.
  • immposible
    #4116
    Februárban NET500 díjcsomaggal vettem egy készüléket[2év hűség a NET500 díjcsomagra,havi 1990ft-500mb.] Na most a t-mobile honlapján azt írják,hogy ezek régi csomagok és mostmár GO!NET L díjcsomag ugyanígy 1990ft havonta és ugyanígy 500mb,a különbség,csak az,hogy a NET500-nál van túlforgalmazás,míg ugyanennyiért a GO!NET-nél nincs,[csak lekorlátozzák a sebességet] mit tudok tenni ez esetben? átváltották a csomagom GO!NET L-re vagy még szenvedek 15hónapot túlforgalmazással?
  • 012345678901234
    #4115
    Csak ez van: iCON_225_Superfire_FW2.5.23Hd
  • atila4
    #4114
    Valakinek nincs meg az icon 225-höz 2.5.21 firmware?
  • atila4
    #4113
    Hát ez nagyon idegesítő... Belépek egy játékba egyből megáll a kép mintha nem lenne net... Közbe net megy. Nem tudom miért:S
  • merida111222333
    #4112
    Akkor is.
  • atila4
    #4111
    én már 26 gigás csomagban vagyok.
  • merida111222333
    #4110
    Semmi értelme a 21 vagy hány megás modemnek, ha 5-6 giga után úgyis lekorlátoznak. Max annyi hogy hamarabb eléred a korlátozást.
  • atila4
    #4109
    Én már úgy tudom elérhető(letöltés miatt jó lenne :D) .. De am ha újra indítom a játékot egyből jó... nem értem:S
  • 012345678901234
    #4108
    Nekem pont ellenkezőleg. Az Online játékok 90%-ban hibátlanul mennek (SWAT4, COD: Modern Warfare 2), de netezés közbe néha megáll az oldal betöltése a felénél, azt annyi. Frissítenem kell, hogy végig töltse be. Szerencsére nem túl gyakran van ez. Az hogy megáll a játék, néha van nekem is, de általában csak vihar/eső alatt, de volt hogy csak úgy, az nem tudom miért. Esetek 90%-ában hibátlanul megy.

    Érdemes 21 megás modemet venned? Ezt arra értem, hogy nálad elérhető az a hálózat, amivel ezt eléred, mert ha nem, akkor semmi értelme, és 21 megással így úgyfog menni mint a 7,2-essel.
  • atila4
    #4107
    Jah és még annyit szeretnék kérdezni, hogy 21 megás modembe melyiket vegyem?
  • atila4
    #4106
    Montanába nekem olyanokat csinál, hogy online játékkal játszom (wow) és mintha megszakadna a net megáll a kép. Minden más megy, netezek, skype... de a wow behall. Más ilyent nem tapasztalt?
  • kraffel
    #4105
    Innen letöltheted

    http://www.t-mobile.de/fremdcontent/1,2790,121518,00.html
  • BPA102
    #4104
    Sziasztok!

    Nem tudjátok hogy az Internet Managert honnan tudom leszedni?

    Mikor az E153-at frissítettem ugye az lement róla és én hülye nem mentettem le :@

  • 012345678901234
    #4103
    Egyébként mi az a "Jitter"? A pingtest.net-en azt is mér ms-ban, de nem tudom mi az...
  • 012345678901234
    #4102
    És:

  • 012345678901234
    #4101
    *SZKÍTA
  • 012345678901234
    #4100
    Egy 24 kbps magyar rádió alatt (HUN-SZÍTA Rádió):

  • 012345678901234
    #4099
    A sebességem szar. Itt a ping a lényeg, mert ugye arról van szó:



    Huawei E176

    Térerő 1-2 pálcika csak, a tiedhez képest

    A Windows saját telefonos csatlakozását használom
  • 012345678901234
    #4098
    "Ezzel a google-t fogod pingelni megszakításig (CTRL+C). Látni fogod, hogy néha kiugróan magas, néha meg egész jók az értékek. Ez ilyen sajnos..."

    Ennek van egy oka, amire rájöttem. A cmd.exe-s pingelés csak 32 bájt adattal történik. A huawei modemek, egy kis idő után átváltanak HSDPA-ról (világoskék led), 3G-re (sötét kék led a modemen), ha nem folyik adat rajtuk (legalábbis nincs legalább kb. 1 kilóbájt/sec az adatforgalom). A 32 bájt, meg nagyon kicsi adat, és ez alatt is átvált 3G-re, és ilyenkor ugrik meg a ping érték, és marad magas. Kb. 1kilóbájt adatnál vált át HSDPA-ra, aminél a ping a lehető lejobb lesz. Ezt úgy lehet kipróbálni, hogy elindítotok valamit ami többet használ picivel mint 1kb/s (pl. Rossz minőségű online rádió (pl. 32kbps) ), csak épp annyira, hogy ne váltson vissza 3G-re, majd Futtatás->cmd.exe, és ne a Google-t pingeljétek (persze azt is lehet, csak ez külföldi szerver, ezáltal nagyobb lesz a ping, de fix lesz ez is), hanem pl. az index.hu-t, ami magyar. Így néz ki a parancssor: "ping index.hu -t" . Ha fut a rádió ez alatt, akkor meglátjátok, hogy fix, és alacsony a ping érték (legalábbis nekem az). Az online FPS játékok meg többet forgalmaznak 1kb/s-nél, és nem vált vissza 3G-re a modem, és fixnek kell lennie a ping-nek. Ha mégse fix, annak más oka van, pl. tegnap jártam így hogy az eddig 95ms-os pingem egy német szerveren mindíg fix volt, de fújt a szél, kissebb vihar, és már össze vissza ugrált. Szóval ehez olyan időjárás is kell, de normális esetben nekem állandóan órákon át a játékban német szerveren 95-100ms a pingem. Magyaron a 60ms-ot is elérem. Ja, és itt a T-mobile szerint nincs 3Glefedettség, ezáltal a térerőm jó szar.

    Ez csak egy érdekesség, csak hogy értsétek miért ingadozik a ping annyira a cmd.exe pingelésnél.
  • BPA102
    #4097
    Érdekes ez a ping hogy mondod!

    min:195ms / max:1011ms / átlag:406ms
  • BPA102
    #4096
    igazából azt nem értem ahol 3G stb. lefedettség van ott miért ekkora ping!

    Nem mondom hogy nem az online FPS most is toltam! Ha olyan Szerveren vagyok ami tele vágva felesleges dolgokkal akkor nem lagol! Visszont az Fix hogy ez az E169 érzékelhetően jobban megy!
  • Petka
    #4095
    Nem feltétlenül a térerő befolyásolja a ping értéket. Függ attól, hogy milyen eszközökkel építették ki nálatok a bázisállomásokat, függ az adott állomás terhelésétől, függ egyéb programok adatforgalmától (torrent, vírus a gépen, automatikus frissítések,...). Azt sem árt elkönyvelni, hogy a mobilnet nem az alacsony pingről híres. Nem is arra van kitalálva, hogy online FPS játékokra használd. Hiába nézegeted a pinget speedtesten, az csak egy átlagértéket fog mutatni. Próbáld ki, hogy parancssorba beírod, hogy:

    ping 74.125.226.51 -t

    Ezzel a google-t fogod pingelni megszakításig (CTRL+C). Látni fogod, hogy néha kiugróan magas, néha meg egész jók az értékek. Ez ilyen sajnos...
  • BPA102
    #4094
  • BPA102
    #4093
    Első teszt eredmény E169!

    Érdekesnek mondanám így elsőre! Sikerült ezzel eszközzel szép térerőt találnom! Amit igazán nagyon érdekes nekem hogy ilyen szép térerő mellett miért 155-165-175 de volt már 345-ös ping is!

    Íme egy kép a térerőről!
    <script src='http://img708.imageshack.us/shareable/?i=93262685.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

    Íme a speedtest!
    http://www.speedtest.net/result/1493871739.png

    Természetesen ezen is volt update mivel ez a kék szolgálató modeme csak unlock volt!

    Ötletek kinek milyen a térerő? Mekkora ping! Mit használ csatlakozásra!
  • BPA102
    #4092
    barcafan94
    ez neki szólt ez kimaradt!