• 012345678901234
    #4098
    "Ezzel a google-t fogod pingelni megszakításig (CTRL+C). Látni fogod, hogy néha kiugróan magas, néha meg egész jók az értékek. Ez ilyen sajnos..."

    Ennek van egy oka, amire rájöttem. A cmd.exe-s pingelés csak 32 bájt adattal történik. A huawei modemek, egy kis idő után átváltanak HSDPA-ról (világoskék led), 3G-re (sötét kék led a modemen), ha nem folyik adat rajtuk (legalábbis nincs legalább kb. 1 kilóbájt/sec az adatforgalom). A 32 bájt, meg nagyon kicsi adat, és ez alatt is átvált 3G-re, és ilyenkor ugrik meg a ping érték, és marad magas. Kb. 1kilóbájt adatnál vált át HSDPA-ra, aminél a ping a lehető lejobb lesz. Ezt úgy lehet kipróbálni, hogy elindítotok valamit ami többet használ picivel mint 1kb/s (pl. Rossz minőségű online rádió (pl. 32kbps) ), csak épp annyira, hogy ne váltson vissza 3G-re, majd Futtatás->cmd.exe, és ne a Google-t pingeljétek (persze azt is lehet, csak ez külföldi szerver, ezáltal nagyobb lesz a ping, de fix lesz ez is), hanem pl. az index.hu-t, ami magyar. Így néz ki a parancssor: "ping index.hu -t" . Ha fut a rádió ez alatt, akkor meglátjátok, hogy fix, és alacsony a ping érték (legalábbis nekem az). Az online FPS játékok meg többet forgalmaznak 1kb/s-nél, és nem vált vissza 3G-re a modem, és fixnek kell lennie a ping-nek. Ha mégse fix, annak más oka van, pl. tegnap jártam így hogy az eddig 95ms-os pingem egy német szerveren mindíg fix volt, de fújt a szél, kissebb vihar, és már össze vissza ugrált. Szóval ehez olyan időjárás is kell, de normális esetben nekem állandóan órákon át a játékban német szerveren 95-100ms a pingem. Magyaron a 60ms-ot is elérem. Ja, és itt a T-mobile szerint nincs 3Glefedettség, ezáltal a térerőm jó szar.

    Ez csak egy érdekesség, csak hogy értsétek miért ingadozik a ping annyira a cmd.exe pingelésnél.