• Frayer
    #108
    Igazad adok neked is részben.
    De az internet már a kezdetektől a szabad információ áramlás elvében működött.
    Kár lenne ezt megváltoztatni.
    Elismerem,hogy nem hagyhatjuk figyelmen kívül a társadalom azon részét sem amely cenzúráztatni szeretné az internetet.
    De ugyanígy azt a felét sem hagyhatjuk figyelmen kívül amely nem tűri az emberi szabadság jogok eltiprását. Igazságosan kell kezelni ezt a kérdést.

    Csak egy út járható. A cenzúrának választhatónak kell lennie.
    Lehet központi cenzúra gépezet, de csak egy népképviseleti szerv demokratikus és nyilvános működési körülmények között. Hogy mit cenzúráznak, a teljes lista nyilvános lenne. Ugyanakkor, választható legyen, hogy valaki kéri a cenzúrát, vagy elveti. Aki kéri, annak a szolgáltató a cenzúra lista alapján blokkolja a fekete listákon lévő hozzáférések közötti adatforgalmat, tartalmat.
    Aki viszont nem kéri a tartalom szűrést, annál nem kerülhet sor semmiféle szűrésre. Web oldalakat, szervereket nem állíthatnak le.
    Amint visszaélésre kerül sor, amint azoknak az egyéneknek is szűrik a forgalmát akik nem kérték a szolgáltatást, a cenzúra gépezet törvénytelenné válik, és a nép saját jogán felszámolja.

    Más megközelítésben ilyen ember ellenes gépezetet nem működtethetnek.
    Csakis a nép és az egyének külön beleegyezésével, teljes felügyeletével.