• torreadorz
    #138
    Kicsit fáj már a hülyeség de nagyon. Bazdmeg 3 perc google-val kiderithetőek az adatok ahelyett hülyeséget irnál (bocs de már nagyon unom hogy már 130 hozzászolás óta megy itt a hülyeség, miközben tényleg kb. 5 perc google után kiderithetőek a tényleges számadatok. Lassan már nem csodálom hogy annyian adják vissza a hitelre vett kocsijukat hisz csak ez alapján a forum alapján a hozzászólok 80%a a felveendő hitel nagyságát futamidejét és törlesztőrészleteit sem képesek kiszámolni de gyanitom hogy még azt sem hogy egy évben mennyit költenek üzemanyagra már ha van autójuk...)
    Szóval:
    Seat cordobám van. Irom az új seat cordoba adatait amire alapoztam a hozzászólásaimban:
    1.4 16v 86 LE
    átlag fogyasztás: 6.5 L
    Max sebesség: 181 km/h
    brutto ár: 2.999.000 Ft
    Forrás: seat cordobaseat cordoba

    Toyota prius:
    1.5 16v 77 LE
    átlag fogyasztás: 4.3 L
    Max sebesség: 170 km/h
    brutto ár: 7.000.000 Ft
    Forrás: toyota prius

    Most ha nem bánod nem keresem neked ki hogy vajon az egyikben 22 ezer forintos cd lejátszó van-e mig a másikban 25 ezer, ha érdekel nézd meg.
    A lényeg látszik. Az árkülönbözet 4 millió forint, a seat teljesitménye nagyobb mint a priusé, és a fogyasztás alapján alapján kb 50 év múlva térül meg a prius a seathoz képest. PONT. Részemről vita most már tényleg lezárva és abbahagyva.
    Sajnálattal tapasztaltam hogy 2008 -ban magyarországon komoly gondot okoz az internetet használó (fiatalok?) emberek körében hogy egyszerü matematikai szorzást osztást összeadást elvégezzenek, vagy hogy képesek legyen előre megbecsülni bizonyos pénzügyi kiadásokat mondjuk 1-2 évre előre. És ugy látom hogy még csak a google/wikipédia használata is kivánnivalókat hagy maga után. A józan belátás meg aztán főképp.
    Mindenkinek tovább jó éjszakát és kötözködést, remélem sosem kell banki kölcsönt felvenettek az elektromos autótokra mert akkor a házatok is rámegy.