Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • PrasCo
    #605
    Természetesen igazad van, de akkor már menjünk mélyebben is bele és nézzük azt is, hogy Magyarországon milyen álláslehetőségei vannak az 55 éves "szakinak" és "vezető mérnöknek". Azt én is tudom, hogy ha mérnökként munkába állok, egy idő után kaszálhaTOK, de semmi nem biztosítja, hogy odáig el is jutok, pláne, hogy az egyetemen mindenki azért sír, hogy mechatronikai irányvonalon MO-n gyakorlatilag csak termelés van, K+F egyenlő kvázi-zéró (szak.gyakot éppen most egy fémipari helyen végzem, és szeretem ugyan, amit csinálok, de barátok közt is káva messze van attól, amit egy mechás papíron művelni képes és hivatott; mech.berendezésekkel irány a gyártósor, műszaki optikával a MOM legyilkolása óta nincs semmi, a gépészeti modellezés meg - nahát! - gépészet...); míg ha egy frissen végzett kőműves vagy burkoló jó helyre áll munkába - nem tudom, van-e közvetlen tapasztalatod, de ha nincs, szerintem magad is meglepődnél...
    Nyilvánvalóan, ha a realitásaimat, vagy a fórumozók realitásának zömét vizsgálom, nem az 55 éves vezető mérnököket fogom hasonlítgatni akárkihez is. Annak tükrében pláne nem, hogy nem evidens, hogy a mérleg másik oldalán egy "55 éves szaki" áll, hanem mondjuk egy 55 éves, szakiból felküzdött privát kis-, vagy középvállalkozás-vezető, ami abban a szférában nem ritkaság.