Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • I.C.ram
    #272
    Jelenleg egy alapszak van a karon: Kozlekedesmernok, de kb 2 ev mulva szetvalasztjak Jarmugepeszre es Kozlekedesmernokre.

    Eloljaroban annyit, hogy rohadt nehez szak, szerintem. BME legszivatosabb targyai valogatva kb.

    Mechanika 1-2-3 (statika, szilardsagtan, dinamika)
    Matek 1-2-3
    Muszaki abrazolas 1-2 (idei elsosokkel sikerult felallitani az abszolut BME rekordot: 300 emberbol 6 embernek lett meg az elso ZH)
    Gepelemek 1-2
    Elektrotechnika 1-2
    Ho es Aramlastan 1-2
    es akkor ilyeneket hogy mernoki fizika, stb nem is emlitettem.

    2. evre az evfolyam kb harmada kibukik/elmegy 3. evre marad kb 140 ember. Szoval nem konnyu

    Tanari garda sajnos nagyon tulkoros, es a tobbseguk nem is akarja figyelembe venni, hogy amit ok tanultak 40 evvel ezelott, az mar valtozott stb, de vannak nagyon nagy koponyak is a karon.

    3 foszakirany van:
    Gepeszmernok: (hajo-, vasut-, auto-, repulogepesz, anyagmozgato gepek, konnyuszerezetek (autokarosszeriak stb)

    Kozlekedesmernok: kozuti-, vasuti-, vizi-, legi-, varosikozlekedes

    es Logisztika.

    Elhelyezkedes szempontjabol eleg jok a lehetoseg itthon es kulfoldon is.

    Pl a repulogepeszek nagyon keresettek, mert allitolag a karon van a legjobb aramlastani kepzes. Egy ismerosom repulogepeszkent vegzett, es most nyugat-europaban tervezi a hutorendszereit az eromuveknek (hutoviz aramlas stb) es eleg jol keres. :P

    Logisztikusok is nagyon keresettek, es viszonylag konnyu elvegezni a logisztikus szakiranyt. De gyakorlatilag mindegyik keresett, kiveve a vizes/hajos szakiranyokat. Legalabbis itthon, mivel gyakorlatilag teljesen megszunt a hajogyartas, es a MAHART is vergodik.

    Ha van valami konkretabb kerdes, hajra.