Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • marosiviki
    #766
    Részben igazat adok neked, de sokszor a probléma még gyermekkorban kezdődik, amikor a családból érkező rossz étkezési szokások hatása kilókban is kifejeződik. szerintem ez alapvető lenne, hogy egy szülő, főleg, ha genetikai hajlam is van az elhízásra, akkor egészségesen étkeztesse a gyerekét, ne neveljen bele olyan ésszerűtlen elveket, hogy addig egyen, amíg üres nem lesz a tányér. Ez főleg fiúknál gond szerintem, amikor az evésből teljesítményt csinálnak, és egy idő után képtelenek lesznek a testükre hallgatni, hogy mikor elég, mikor lakott jól, és aztán persze jön az elhízás..
    Én nagyon fontosnak tartom az egészségre nevelést, mert az egészségünket gyermekkorban tudjuk megalapozni!
    Az önelfogadás pedig nem könnyű dolog, egy sovány embernek is gondjai lehetnek ezzel, nemhogy egy túlsúlyosnak, de azt gondolom, hogy ha egészségügyi problémákat okoz valakinek a túlsúly, akkor ott nem elfogadni kell önmagunkat, hanem megelőzni a komoly bajt, a szövődményeket.