792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • _Galamb_
    #792
    Ez de bunkó hsz!!! :D :D :D :D
  • bfbc2
    #790

  • sanya200
    #789
    Olyan kérdésem lenne hogy egyensúly-t lehet-e valamilyen mozgással,sporttal fejleszteni.Ugyanis könnyen kibillenek belőle egy kisebb lökés elég hogy kapálozzak :D
    A lábaimak nem a legjobbak volt térdműtétem pár éve,izomsorvadás miatt ugyanis könynen kibicsaklott, a mai napig figyelni kell.A járásomra is "panaszkodnak" hogy "csámpázok" és egy 2x idősebb embert se érek utól egy sima gyaloglásnál egyszerűen futnom kell kb mindenki után meg jobbára csoszogok nem lépek rendesen.
  • FrezeR
    #788
    Ilyen munkabeosztás mellett ne csodálkozz, ha előbb utóbb kimerülsz és jönnek a tünetek. Ezt nem lehet 5 nap alatt kipihenni.
  • Balumann
    #787
    Az a baj, hogy az ilyen tüneteknek tényleg millió oka lehet, ráadásul nem tudjuk, hogy milyen életmódot élsz (dohányzás, alkohol, táplálkozás, testmozgás, stb.), így nehéz bármilyen hasznos tanáccsal is ellátni.
    A tünetekből (főleg a szúrásból és szédülésből) én első sorban keringési problémára gondolnék, infarktus előjele lehet, de tényleg sok más is lehet, úgyhogy orvoshoz mindenképpen érdemes lenne elmenni (ha netán dohányzol, túlsúlyos vagy, akkor fokozottan esélyes).

    Érdemes esetleg ilyenkor megpróbálni változtatni (legalább ideiglenesen) a táplálkozáson, pl. ideiglenesen nagyon kevés húst enni, vagy kipróbálni a paleolit-étkezést (semmiképpen sem hosszabb távon, mert az sem jó) vagy valamilyen diétát.
  • Zero 7th
    #786
    Orvoshoz menj még, ne itt kérdezgesd! De ha az én véleményem érdekel, akkor szerintem rák, és hosszú, fájdalmas, de közeli halálod lesz.
    (gy.k.: egyszerre próbálok ijesztgetni és demonstrálni, hogy miért nem oké neten egészségügyi tanácsot kérni)
    Vagy mondjuk webmd, add be angolul a tüneteidet, és akkor majd az ijeszt meg jól valami gyógyíthatatlan halálos betegséggel.

    Szal összességében orvoshoz menj, ha nincs eredmény, akkor addig, amíg nem lesz.
  • sanya200
    #785
    Sziasztok nem tudom jó helyre írok-e,vmi tanács kéne vagy ötlet mert nem tudom mitől vagyok sokszor szarul.
    Néha felment a vérnyomásom,most voltam 24 órás vérnyomásmérésen de nagyjából rendben van néha felmegy 140-150-ig. Viszont most is szarul vagyok enyhe szédülés,szúr a szívem meg a tarkóm is fáj,pedig most lett mérve az orvosnál nincs negyed órája.Más oka mi lehet?Ha nem a vérnyomás akkor mi?Sokszor vagyok fáradt,meg leginkább a tarkóm fáj sokszor.
    Gondoltam a munkára elég rendszertelen 4 műszakban dolgozom 3-4 nap megyek pl délelőtt utána 1-2 nap pihi aztán megint 3-4 délután vagy éjszaka mikor hogy,hétvégém nem igazán van ahogy épp esik a pihenő mikor hogy.De 5 napja nem voltam már melózni mégis ma reggel is szédelgek meg most is és nem tudom mi az oka.
    Kiskoromban szemüveges voltam kancsalság miatt de már elhagytam évekkel ezelőtt másra nem tudok gondolni hátha szemüveg kéne,de sose volt erős 1-05-ös max 1,5-es látásommal nincs gond.
  • Aquir
    #784
    akármilyen változás okozhatja... pl. ha egy egeret váltasz és a nehézsége és a fogása miatt kezd el mondjuk fájni egy ujjad, de ha semmi szokatlant nem fedeztél fel, akkor onnantól kezdve szerintem bármi lehet..
  • Shiwo
    #783
    Hali,

    a lábközépcsontjaim meg a bal kezem kézközépcsontjai (vagy legalábbis azok környékén izmok, inak vagy mittomén mi van ott) néha fáj... alapesetben nem, csak markoló jellegű mozgásnál (pl mintha homokot próbálnék felmarkolni a lábujjaimmal, olyan jellegű mozdulatnál)

    esetleg van valami tippetek, hogy mi okozza? (pl valami vitamin-hiány vagy hasonló?)
  • videobaby
    #782
    kell. minden bőrgyógászati vizsgálathoz kell.
  • Fbn Lx
    #781
    hát a fasztugya gec, sztem monjuk eggyértelmü h kel .:::p
  • szekrény
    #780
    szevasztok ratyiak, a szemölcsleszedetéshez kő beutaló, he?
  • Balumann
    #779
    Videoklinika - Nagy zabálás - genetikailag alkalmatlanok vagyunk feldolgozni a túl sok ételt
    Ásványvizet a butaság ellen!
  • Balumann
    #778
    Nem tudom, hogy a szervezetünk mennyire lehet lúgos illetve savas, valamennyire tényleg változhat, de kötve hiszem, hogy ezt nekünk tudatosan szabályozni kellene, illetve hogy ez más problémának a forrása lenne. Egyszerűen semmi értelme annak, hogy bármi köze lenne betegségekhez, szinte mindenről lehet tudni, hogy mi okozza.
  • Aquir
    #777
    Orvos rokon szerint is szép divat.
  • dronkZero
    #776
    Oh, kis késéssel... (Nem követem túéságosan a topikot... :P)

    Nem, a lúgosítás egy faszság, az egész téma úgy ahogy van.
    Annyi érdeme van a dolognak, hogy legalább zöldséget diktál a hülyékbe, de ezt nem tudom elnézni, hogy az emberek hülyítésével teszi.

    Tudom, most majd teljes mellszélességgel próbálsz engem győzködni, hogy de mégis, főleg ha már időt, energiát és pénzt öltél bele. Tegyél le róla, és inkább olvass utána a dolognak. És ne a Nők Lapjából, lehetőleg...

    Vagy csak tedd fel magadnak a kérdést, hogy MIT lúgosítasz? Merthogy az ember már csak úgy működik, hogy ha akár csak tizedeket eltér a PH a normálistól akkor már vagy súlyosan beteg az illető, vagy halott. Így bármilyen módszer ami VALÓBAN savasítana vagy lúgosítana bármit is, potenciálisan halálos. Szerencsére csak átbaszás az egész, meg a hülyék lehúzása.
  • Balumann
    #775
    A banner miért nem jelenik meg, mikor a kép elérhető?!
  • Balumann
    #774
    Te ezt komolyan gondoltad itt?
    1. Tilos a reklám itt a fórumon (nem ingyenes dolgot reklámozni eleve pofátlanság).
    2. Ebben a topikban szerintem nem fogják túl sokan támogatni az ilyen tablettás megoldásokat (rendes étkezés meg testmozgás helyett), nem hiszek benne, hogy ez jót tenne.
    3.
    - tabletta 20db/doboz - 5500Ft
    - kapszula 30db/doboz - 8000Ft
    és az ajánlott adag napi 3x1 tabletta. Ennyi pénzből már valami fogyasztó gépet is lehet venni, ami talán jóval hatásosabb, és nem kémiai úton próbálja meg ellensúlyozni a dolgot...

  • damien1989
    #773
    ELADÓ!

    GYÓGYSZERIPARBAN HASZNÁL HATÁSOS ÉS GYORS FOGYASZTÓSZEREK!

    ÉRDEKLŐDNI HONLAPUNKON!

    www.monthlyweightgainer.5mp.eu

    VAGY E-MAILEN!

    [email protected]

  • bigapó
    #772
    Most konkrétan ezt a fajta lugositást "szidod" vagy úgy általában?

    csak azért, mert sok cucc van amit így vagy úgy hivatalos háttérrel reklámoznak, aztán pár nap múlva jön a hír, hogy így szar meg úgy veszélyes, de addig eladnak egy csomót belőle. ez így nem túl helyes az igaz, de sok a hülye ember.

    a lúgosítás maga viszont valós dolog, létezik mivel egyfolytában ezt csinálod a szervezeteddel, de észre sem veszed, hiszen automatikusan működik, kivéve ha nem rendszeresen és változatosan étkezel, ami ugye korunk egyik jellemző "betegsége". Kicsit odafigyelsz erre és már nincs is gondod a belső egyensúllyal - persze genetikai hibák miatt ettől függetlenül lehet, de az már ugye veled született, hibás génnel nem tudsz mit kezdeni (pl laktóz-érzékenység)
  • dronkZero
    #771
    http://index.hu/belfold/hirek/2010/10/21/veszelyes_lugositokat_arulnak_a_neten/

    Mondjuk aki elhitte ezt a lúgosítós faszságot, az talán meg is érdemli...
  • kamilla6666
    #770
    Ez borzasztó, hogy egyes szülők ennyire nem képesek meglátni, hogy mi jó a gyereküknek, és lám-lám még a vitaminokkal (már ha valóban azok voltak) is lehet rosszat tenni, és a kapszulában adagolt vitamin nem helyettesíti az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozást.

    A filmet nem láttam, bár érdekesnek tűnik.. mondjuk én leginkább olyan filmeknek tudnék örülni, amik képesek eljutni az átlagemberhez (ellentétben az egészséges élet-kampányokkal és oktatófilmekkel)és felnyitni a szemüket, felhívni a figyelmet arra, hogy mekkora jelentősége van az egészség óvásának a csecsemőkortól kezdve - amikor az immunrendszert gyakorlatilag megalapozzuk.
  • joki5
    #769
    Nekem is van hasonló ismerősöm és saját bőrömön is tapasztaltam! Eléggé vegyes érzelmü gyerek voltam mindig is hajlamos voltam az elhízásra, általános iskolában rendkívül túlsúlyos gyereknek számítottam. Természetesen a szüleim állandóan veszekedtek nem volt meg a családi idil, 12 éves koromra sikerült is elválniuk de addigra már olyan lelki megpróbáltatáson estem át, hogy azonnali drasztikus fogyás lett az eredménye, mert természetesen mindig kevésnek és visszataszítónak találtam magam. Ezek után pszichológushoz járattak, de igazából a barátok és a bátyám segített át a drasztikus időszakokon, amiért a mai napig is hálás vagyok, de bizony tudom, hogy a gondok elől nem szabad elfutni mert bizony észrevétlenül az egességünket mérgezi meg,. Meglepődtem, hogy lent említettétek a filmet, pont a napokban láttam valahol, bár én amúgy is keresem az európai filmeket...Akinek túlsúlya van érdemes megnéznie. Elgondolkodtató néhol, humoros, nagyon tömör témájú élet szagú film :)
  • bigapó
    #768
    Érdekes amit mondasz, mert valamiért a "sovány" embereket automatikusan a betegekkel hozzák összefüggésbe. Ennek több oka is lehet, ezeket nem taglalnám, csak eszembe jutott egy ismerősöm története akit az Anyukája vitaminokkal bombázott olyan 8-10 éves korától kezdve pár évig. Nem tudom pontosan mikkel, de lehet, hogy hormongyógyszerek is voltak, mert rá pár évre nagyon megindult a srác a fejlődésben, amikor Én megismertem még kicsit ducinak lehetett hívni, kortársaihoz képest enyhén elhízott volt. Aztán az évek múltával ez nem enyhült, de nem is csapódott át a kórosan elhízottba. Jó kis tagbaszakadt kamasz lett belőle, amolyan tenyeres-talpas parasztgyerek :D de szemmel láthatóan sok volt rajta a felesleges kiló, olyan 15-20 kg, szerintem (lehet kicsit kevesebb). Azt nem említettem, hogy örökölt asztmája volt, Apja illetve jobban nagybátyja volt ennek a betegségnek még az áldozata valamint az Anyukája cukorbetegként szülte meg Őt, nem kis kockázati tényezőket felvállalva ezzel. Anyukáját olyan 12 évesen vesztette el, ezután Édesapja nevelte..hmm, mondjuk úgy, hogy a maga módján. Nos ez meglátszott mindenen, külsőn és belsőn is, nem a legjobb eredménnyel.
    Pár éve nem követem szoros figyelemmel az életét, de azt hiszem nem túl kedvező háttérrel vág neki az időskornak, ha egyáltalán eléri a tisztest kort és nem fog infarktusban, cukorbetegségben vagy ennek szövődményében korán elhalálozni, pusztán azért, mert egyáltalán nem figyel a testére és annak vészjeleire csak már amikor túl késő lesz..lehet, hogy túlságosan is késő...ezt nevezem Én felelőtlenségnek és nem pusztán a saját hibájából adódik ez.
  • rozver
    #767
    Egyetértek az elöttem szólóval!

    Itt bizony a megelőzésen kéne legyen a hangsúly viszont a szülőket nem irigylem ilyen média és társadalmi nyomás mellett pedig ezt az államnak kéne kőkeményen kontrollálnia. Kemény lépés és nem gyors eredményekkel járna de hosszútávon forradalmi változásokat eredményezne, segítve mint a demográfiát az egészség ügyet, a társadalmi morált, tehát magát az államot. Csak ahhoz értelmes embereket kéne a parlamentbe ültetni, viszont ahhoz értelmes világnézet kéne de azt is tönkreteszi a média. Ördögi kör... mi lesz ebből?
  • marosiviki
    #766
    Részben igazat adok neked, de sokszor a probléma még gyermekkorban kezdődik, amikor a családból érkező rossz étkezési szokások hatása kilókban is kifejeződik. szerintem ez alapvető lenne, hogy egy szülő, főleg, ha genetikai hajlam is van az elhízásra, akkor egészségesen étkeztesse a gyerekét, ne neveljen bele olyan ésszerűtlen elveket, hogy addig egyen, amíg üres nem lesz a tányér. Ez főleg fiúknál gond szerintem, amikor az evésből teljesítményt csinálnak, és egy idő után képtelenek lesznek a testükre hallgatni, hogy mikor elég, mikor lakott jól, és aztán persze jön az elhízás..
    Én nagyon fontosnak tartom az egészségre nevelést, mert az egészségünket gyermekkorban tudjuk megalapozni!
    Az önelfogadás pedig nem könnyű dolog, egy sovány embernek is gondjai lehetnek ezzel, nemhogy egy túlsúlyosnak, de azt gondolom, hogy ha egészségügyi problémákat okoz valakinek a túlsúly, akkor ott nem elfogadni kell önmagunkat, hanem megelőzni a komoly bajt, a szövődményeket.
  • Balumann
    #765
    A túlsúlyosság esetén az a legkisebb probléma, hogy az illető hogyan viseli, pont az a baj, hogy nem is törődnek vele egy részük (azt, hogy "hát jó lenne lefogyni, de..." nem tekintem törődésnek). Ha az ember megfelelően mozog, táplálkozik, akkor normális esetben (teáht nincs valami örökölt emésztési betegsége) nem hízik el.
    De a legnagyobb probléma az, hogy ez nem a végső következmény, hogy nehezebb lesz, számos más probléma is egyértelműen összefüggésbe hozható, legfőképpen az infarktus (ami ma vezető halál ok!) - persze erősen rásegít sokaknál erre a dohányzás és más is, izületi problémák, stb.
  • Thaison
    #764
    Sok problémát okoz a túlsúly az biztos, de sok esetben tehetünk a leküzdése érdekében. Amúgy véleményem szerint nem szabad megvárni azt hogy valaki nagyon túlsúlyos legyen. Észre lehet már venni viszonylag hamar ha erre valaki hajlamos. Egy jó étrend kialakítása + edzés nagyon sokat segíthet. Hogyha meg vár valaki túlsúlyos akkor két lehetősége van, vagy próbál lefogyni nagyon kemény munka árán vagy ugyan ilyen kemény munkával megpróbálja elfogadni magát, persze ehhez már lehet hogy kell külső segítség is, terápia,tréning ahogy azt már előttem is írták. Mondjuk le a kalappal aki mind két végletet végig tudja csinálni. Nekem szerencsére nincs súlyproblémám, de sok embert láttam már, és tudom hogy milyen nehezen tudtak lefogyni vagy legalábbis próbáltak. Az elfogadásnak nagy szerepe van, ha valaki meg van elégedve önmagával akkor az életben sokkal könnyebben boldogul. De azért nem mindegy hogy milyen áron. Aki túlsúllyal küzd annak érdemes lehet majd megnézni a Kövéren szép az élet című spanyol művészfilmet. Most kezdik el majd adni a magyar mozikban és a bemutató illetve kritikák alapján nagyon jónak tűnik.
  • ujerik2009
    #763
    Én sokáig hadilábon álltam a kinézetemmel bár ebben meghatározó volt az önbizalom hiányom, ami így visszanézve igen súlyos volt, olyannyira, hogy már fizikai és égéségügyi tüneteket produkált. Aztán személyiség fejlesztő tréningek segítségével próbálkoztam. Ez most úgy néz ki működik próbáljuk humorosan viccesen elfogadni a problémáinkat de azért a komoly dolgokon van igazán a hangsúly.
  • bodrisa
    #762
    Én is úgy gondolom, hogy a fogyás-hízás, azon túl, hogy bizonyítottan genetikai és környezeti tényezőkön is múlik, nagyon nagy szerepe van benne az anyagcsere gyorsaságának. És ez szintén genetikai és életmódbeli dolgoktól függ.
    Sajnos épp ezért van, aki sokkal nehezebben fogy (vagy hízik), de egy egészségek, mértékletes életmód, testedzéssel kombinálva egészen biztosan jó a szervezetnek. És van aki eleve vastagabb csontozatú, annak nyilván már nem egészséges soványra fogynia..
    A testsúlykérdésben épp ezért nagyon fontosnak tartom az saját testünk, alkatunk elfogadását.
  • Fülüke
    #761
    Óh, köszönöm szépen! Reménysugár az alagút végén! :D
  • bigapó
    #760
    herpesz után, ha nem megfelelően volt kezelve és kifakadt, akkor előfordulhat tudtommal, hogy a bőrhiba megmarad, valamiért nem jól regenerálódik azon a ponton. Bőrgyógyásztól kérj segítséget, lehet van rá kenőcs (akár népi gyógymód:) ) vagy plasztikai sebésztől, lényegében ők bőrrel is foglalkoznak:)
  • Fülüke
    #759
    Üdv!

    már vagy 3/4 éve a felső pittyemen van egy pirosság. Szokott a számon herpesz lenni néha, de ez gondolom nemaz. Elképzelhető, hogy amikor herpesz volt a számon, véletlenül lekaptam a vart és azért piros? Amikor kivagyok melegedve akkor nagyon látszik a pirosság. Mi lehet ez? Vagy, hogy lehet ezt eltűntetni?

  • Aquir
    #758
    ez nem betegség, mint ahogy millió emberek akik éppen hogy Hajlamosak betegségre, úgyszint nem betegek. ez adottság, anyagcsere
  • sz4bolcs
    #757
    Lehet, hogy beteg vagy. Nem feltétlenül az az egészséges, aki nem képes hízni.
  • dronkZero
    #756
    Talán olvasd végig...

    "Esetleg megszorozható egy egyéni tényezővel, van aki jobban, van aki kevésbé hajlamos a testsúlyváltozásra."

    Meg még annyival megtoldanám, hogy életkorfüggő is a dolog, idősebb korban könnyebb elhízni. Addig örülj, amíg így működsz, ahogy most!
  • bigapó
    #755
    Mert más az anyagcseréd, de ez nem olyan ami ellen nem tudsz tenni. Aki hízékony az kevesebb zsírosat (hizlalót) egyen és mozogjon többet. sajnos ez utóbbi szokott hiányozni, na meg a "modern" konyha ami gyors kajából áll pont hogy hizlaló is, általában. gyermekkorban kell megalapozni és akkor felnőttként kevesebb gond van ezzel.
  • Aquir
    #754
    "Véleményem szerint az elhízásért MINDENKI SAJÁT MAGA FELEL. "

    Azért ebbe is van különbség hogy van aki kövér de próbál diétázni, és én, aki eszek akármit de nem változik a súlyom...
  • hamotar
    #753
    A vörösbor tényleg vérképző hatású a mangántartalom miatt. Persze ez a tablettás boroknál nem nagyon található meg :). Igazatok van teljes mértékben. A túlzott alkohol fogyasztás tényleg nem egészséges:D. De itt szerintem a társaság nyomása is nagy szerepet játszik. Önmagában az ember nem kezd el keményen alkoholizálni.
  • Mikoto
    #752
    A vörösborról hallottam azt hogy vérképző hatása van, de javítsatok ki ha még sem. Persze, a különböző borok egyáltalán nem tartoznak a töményebb félékhez, és ezért előszeretettel fogyasztja minden korosztály.
    Meg mondjuk egy pohár esti borocska segít az elalvásban... Hacsak nem arra ösztönöz, hogy még többet igyunk.
    Előttem szólóval egyetértek... Tényleg mindenki csak magáért felelős egy bizonyos kor után, de a szülők sajnos nagyban hozzájárulnak a szokások kialakulásában. Szóval ha az egész család, minden este megeszik fejenként fél kg kenyeret, akkor szerencsétlen gyerek ehhez szokik hozzá... Ez valahol eredendően van elrontva, mivel a szülők is megtanulták ezt valahonnan. (csak kitudja hol kezdődött)

    A mindegy mit eszünk dologgal nem teljesen értek egyet, pontosabban kijavítanám, hogy nem mindegy mit és mivel, mennyit, és mikor eszünk.

    Bárki beláthatja, hogy a későn elfogyasztott étel megterhelő a gyomornak, mivel este 6-7 után a szervezet automatikusan lelassul. A legtöbb ember pedig ezután ül le TV-t nézni, és közben vacsorázik, és utána alszik. Utána meg csodálkozik, hogy savas a gyomra stb.

    De tényleg csak egy kis önmegtartóztatás, és akaraterő kell ahhoz, hogy ezeket befolyásolni tudjuk. A legtöbb ember arra hivatkozik, mikor mozogni kéne, hogy "Nincs időm rám..."
    Nem a fenét nincs... lusta. Ami fontos lenne, és kellene rá az idő, arra valahogy csak szorít egy kis helyet, a fontos napi teendők mellett.