Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Fbn Lx
    #267
    ma azt figyeltem meg, hogy valszeg magasabb a pulzusom az átlagnál. nincs pulzusmérőm se vérnyomásmérőm (szerencsére, nem is lesz, úgy is hipochonder vagyok kicsit :D). szóval csak nyakamra tettem a kezem, és leszámoltam egy percet. edzés után, kisebb erőfeszítések után is nagyon lassan áll vissza. Egy rövid edzés után 20 perccel még simán 120 körül volt. Igaz nem ültem le.
    Alapjában véve állóhelyzetben amúgyis 90 körüli szokott lenni. Most ahogy ültem mozdulatlanul, így olyan 75-80 közötti érték a reális nálam.
    mondjuk van, amikor teljes lelki békében ülök pihenten, olyankor lemegy 60-ra :D de sajnos nem ez a jellemző.
    De talán nem is a pulzusom gyorsasága az amit megfigyeltem, mert az kb. reális, inkább az, hogy "erőteljesebben" dobok a szívem. Szóval nem gyorsabban, hanem nagyobbakat. Ha pl. kifáradok, érzem, hogy az egész testem lüktet bele, "kopog" az agyam, stb. :D