792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Fbn Lx
    #271
    én ma mindenesetre már legalább 1 litert megittam, és még 3 óra sincs. És tény, hogy jobban érzem magam. Egyébként olvastam egy formulát: napi folyadékigény 25 ml kilogrammonként. Ez 60 kilós embernél másfél litert jelent, 80 kilósnál 2 litert, stb...
  • Balumann
    #270
    Hát azért nem hiszem hogy átbaszás, csak a gyümölcsökbe több minden van ami szintén fontos lehet :| A wikipedia is írta, hogy a vitamintúladagolást sem a túl sok vitamin okozhatja, hanem a gyümölcsökből, vitamintartalmu növényekből meg készítményekből bejutó egyéb anyagok.
    Persze az igaz, hogy nagyon sok minden közrejátszik, de ezekből kell sok, a többiből vszínűleg kevesebb szükséges, és azok bejutnak megfelelő mennyiségben a szervezetünkbe... (vagy nem...).
  • Balumann
    #269
    Jah ilyen van nekem is, amikor kifáradok (nagyot futok vagy biciklizek), akkor így lüktet mindenem :D Én a pulzusomat utoljára még általánosban mértem :|

    A napi folyadékbevitelről, hát nem tom. Én nagyon ritkán iszok meg 1 litrt vagy annál többet. Mindenesetre az biztos, hogy nem szabad megvárni míg szomjas leszel, folyadékot folyamatosan kellene pótolni.
    Nem tom jól értettem-e az egyik oldalon leírtakat, de ha világos a vizelet akkor jó, ha sötétebb akkor többet kell inni :| (vagy az más volt? :D)
  • Fbn Lx
    #268
    jah, a másik meg...
    mi a véleményetek az ideális napi folyadékbevitelről?

    én ilyenkor ha egész nap itthon ülök, főleg télen, nem biztos, hogy 1 liter mindig összejön... van, hogy csak ilyen 7-8 decit iszok egy nap.
    ha suli, egyetem, akkor van, hogy 2 litert is.
    Idén nyáron, ha itthon ültem, megittam naponta 1 litert max.

    Arról nem is beszélve, hogy csodálkozok, ha panaszkodik valaki, hogy 2 vagy 3 órája nem ivott, stb...
    van, hogy 5-6 órán át nem iszok semmit, és a vicces az, hogy nem hiányzik a folyadék. Szóval nagyon ritkán van az, hogy én szomjas lennék, a folyadékigényem elég alacsony...
    törekednem kéne arra a másfél literre minimum? :p
  • Fbn Lx
    #267
    ma azt figyeltem meg, hogy valszeg magasabb a pulzusom az átlagnál. nincs pulzusmérőm se vérnyomásmérőm (szerencsére, nem is lesz, úgy is hipochonder vagyok kicsit :D). szóval csak nyakamra tettem a kezem, és leszámoltam egy percet. edzés után, kisebb erőfeszítések után is nagyon lassan áll vissza. Egy rövid edzés után 20 perccel még simán 120 körül volt. Igaz nem ültem le.
    Alapjában véve állóhelyzetben amúgyis 90 körüli szokott lenni. Most ahogy ültem mozdulatlanul, így olyan 75-80 közötti érték a reális nálam.
    mondjuk van, amikor teljes lelki békében ülök pihenten, olyankor lemegy 60-ra :D de sajnos nem ez a jellemző.
    De talán nem is a pulzusom gyorsasága az amit megfigyeltem, mert az kb. reális, inkább az, hogy "erőteljesebben" dobok a szívem. Szóval nem gyorsabban, hanem nagyobbakat. Ha pl. kifáradok, érzem, hogy az egész testem lüktet bele, "kopog" az agyam, stb. :D
  • Fbn Lx
    #266
    "Erre már nem jön be" : AS_DASd
    Hát hallod, ebből mire következtessünk. A vitamintabletta is egy átb@szás?
    Én soha nem hittem abban, hogy az ember általános egészségügyi állapotával kapcsolatos problémáit (pl. nátha) egy tabletta fogja helyrehozni, gyógyszerészet ide vagy oda. Ez annál jóval összetettebb.
    Oké, bizonyos betegségek ellen alkalmazott célzott hatóanyagokat elismerek, ennyi eredménye van a modern gyógyászatnak. De ezek az általános egészségjavító tabletták... parasztvakítás. A C vitamin az emberi szervezet teljességében csak egy apró kulcs, még kismillió féle tabletta kellene ahhoz, hogy minden aspektusát lefedjük, márpedig egy nátha ennek a kismillió aspektusnak a jelzőfénye.
  • Balumann
    #265
    Nah erre megtaláltam.
    C-vitamin: mítosz és valóság
  • Balumann
    #264
    pl egy oldal, ahol hatékonynak írja a C vitamint: C-vitamin (aszkorbinsav)
    Gyógyítja-e a náthát a C-vitamin? - és itt 1, ami szerint már nem olyan hatékony (az origo ennél jobban c-vitamin ellenesebb volt).
  • Balumann
    #263
    Jobban véd a gyümölcs, mint a C vitamin tabletta
    Felvetek egy témát, habár szerintem erre a választ csak azok tudhatják akik ezeket csinálják, de azért mégis.
    Volt már példa rá, hogy több szinte teljesen ellentmondásos cikket találtunk valamivel kapcsolatban, és mindegyikben statisztikára, kutatásokra hivatkoznak. Szerintetek mennyire befolyásolhatják az ilyen statisztikák eredményeit (szándékosan), és mennyi a valószínűsége, hogy időnként a körülményektől függően teljesen más eredmények jöjjenek ki.

    Nemrég találtam egy linket arról, hogy a C vitamin egyáltalán nem segít a megfázás, nátha ellen, és semmi értelme többet szedni belőle bármikor, mert végeztek ilyen kutatást, és nem volt jelentős különbség azok között akik szedték mint akik nem (röviden) (ez a cikk az origón volt 3 napja, erről a linkről tudtam elérni :o erre már nem jön be!?). És közben a legtöbb oldal az ellenkezőjét írja, habár a mennyiségekben van vita, mindegyik egyet ért, hogy betegség esetén többet kell szedni. Jó lenne előbb megkeresni a cikket de sajna nem találom, mármint az origosat.

    Szóval az lenne a kérdés, hogy szerintetek lehet-e ez egy véletlenül rossz statisztika, vagy szándékosan csinálták úgy, hogy ilyen eredmény jöjjön ki, hogy félrevezessék az embereket? (természetesen, hogyha kiderül nekik van igazuk, akkor ez a másik oldalra lesz igaz).
  • Aquir
    #262
    xD
  • Balumann
    #261
    Najah, hát igen sajna :D
  • Fbn Lx
    #260
    sztem sokaknak bent van még kedvencek közt.
    amúgy érdekes az oldal, átolvastam :)

    az a baj, hogy kevés reikis, chi kungos meg jógás jár sg-re, jobban pörögne a topik :D
  • Balumann
    #259
    Nemtudom figyeli-e még valaki a topikot, bár asszem már minden lényeges elérhető információt belinkeltünk, leírtunk. Sajnálom hogy tapasztalatokat nem nagyon írtak/írnak, gondolom már nem is nagyon fognak mások betévedni ide.

    Találtam néhány érdekességet, ami végülis ezzel kapcsolatos (és tényleg érdekes):

    A zeller negatív mennyiségű kalóriát tartalmaz; több energiát éget el evés közben az, aki megeszi, mint amennyi energiát tartalmaz a zeller maga.

    A szamócában több a C vitamin, mint a narancsban.

    A nyers brokkoli fajlagosan kétszer annyi C vitamint tartalmaz, mint a narancs és közel annyi kalciumot, mint a tej.

    Mindenki tudja, hogy a spenót sok vasat tartalmaz, ezért aztán a szülők erőszeretettel erőltetik le gyermekeik torkán. Az igazság azonban az, hogy a spenót semmivel sem tartalmaz több vasat, mint bármely más zöldség. A félreértés még az 50-es évekből származik, amikor egy élelmiszerkutató rossz helyre tett egy tizedesvesszőt, így a vizsgálat eredménye tízszeres vastartalmat mutatott a valósághoz képest.

    (forrás - érdemes olvasgatni, sok érdekesség van itt még, csak nem ebbe a topikba tartozik :) )
  • Aquir
    #258
    na igen. A narancsnak meg csak a külseje narancs :)
  • Fbn Lx
    #257
    ez tény. de a multivitaminos italokban általában nem csak narancslé van.
    legalábbis jobb helyen :D
  • Aquir
    #256
    de attól függetlenül a narancsé nem is narancssárga, hanem citromsárga :P
  • Fbn Lx
    #255
    pl. az erdei gyümölcsöknek sötétebb a leve, amit ha keversz a narancs levével, sötét narancssárga lesz, esetleg vörös.
  • Aquir
    #254
    nade ugye hogy az miért narancsszínűbb mint a narancs
  • Fbn Lx
    #253
    gondolom mert multivitaminos italokban sok más egyéb déli gyümölcs leve is van. Állítólag.
  • bigapó
    #252
    ha már egészség, akkor:

    Biotech

    na nekem a Creatine Transport van. most lehetne vitatkozni arról, hogy ez egészséges vagy sem. elvileg csak olyan van benne ami kell a szervezetnek. egy adag 300 Kcal, ez nem túl sok, meg elsősorban abban van szerepe, hogy a bevitt táplálékot minél jobban hasznosítsa a szervezet.
  • Aquir
    #251
    miért van az hogy nem narancssárga a narancs leve, hanem citromsárga, a multivitaminé meg narancssárga?? :)
  • Aquir
    #250
    nem valószínű hogy az a biotech cég
  • bigapó
    #249
    Ez az a Biotech-es cég ami testépítéshez is gyárt különböző étrendkiegészítő porokat?
    Nekem van egy Creatine nevű ilyen cuccom, ami a fehérjék sejtekbe való beépülésést segíti elő (ha jól olvastam:) ), nagy fehér dobozban van. Jó nagy átbaszás, mert mikor kinyítod a nagy dobozt kábé feléig van benne a por, mintha legalábbis óvni kellene az összetöréstől vagy nemtom...eléggé kiábrándító. állítólag 1 hónap alatt el lehet érni ezzel azt amit egyébként 3 hónap alatt tudnál. nálam már van változás külsőleg, de nem tudom, hogy most kifejezetten attól van-e, mert túl sokat nem szedek belőle. van olyan, hogy elfelejtem edzés előtt meginni ezt a löttyöt, meg elvileg utánna is kellene, de Én nem szoktam.
    lehet, hogy génmanipulált szart iszom? :D
  • Aquir
    #248
    majd javulnak
  • Aquir
    #247
    karcinogén anyagok felhalmozódása a modern társadalomban. Ennyi :)
  • Balumann
    #246
    Igen de rengeteg helyen lehet már olvasni, hogy meggyógyultak a rákból (olyanból is ami "nem gyógyítható"), különböző módszerekkel. Miért nem azokból indulnak ki, próbálják kivizsgálni az életmódjukat.
    Szóval lehet, hogy nem rossz szándékú mindenki, de a lényegen nem változtat, rengeteg kérdést felvetnek a kutatás módszerei, és megkérdőjelezhető, hogy valóban csak ennyire lehetnek hatékonyak a gyógyszerek, kezelések.
  • Balumann
    #245
    De ki akarná elhitetni, hogy ez csak modern betegség? :) Pont az ellenkezője lenne logikus, hogy ne gondoljuk, hogy ez modern társadalomban kialakult probléma, ne keressük és véletlenül se találjuk meg az okozóját.

    Én abban a hitben vagyok, hogy ez a rák nem volt mindig, de ha volt is akkor sem volt olyan probléma, ami ennyire szinte természetes lett volna... (hiszen már többen halnak meg rákban, mint természetes halállal :P).
  • Fbn Lx
    #244
    ehh... hát elhiszem, hogy az embernek elsődleges célja az életbenmaradás. De akkor is szar egy helyzet, ha az életed gyógyszerhez van kötve
  • Aquir
    #243
    elmesélte az említett biotech cég vezérigazgatója (mivel már elévül az ügy, elvileg el se mondhatta volna) hogy egy idősebb nőnek volt tüdőrákja agyi áttétekkel, és külföldről titokban kellett behozatni egy biotech cégtől a gyógyszert, amit nem is volt szabad behozatni Mo.-ra, és amire a rokonok egyik háza és autója stb. ráment, de tudta(!) ezt a betegséget kezelni és életben tartotta.

    Havi 70 vagy 100 ezer körül volt/van a gyógyszer ára, és ez olyan gyógyszer, hogy amikor a nő abbahagyja a szedését, akkor hal meg.

    És még ezzel az árral, azzal hogy kifejlessze ezt a speciális gyógyszert, maga a Biotech. cég bukott milliárdokat, de megcsinálták.

    Szóval hogy ne gondoljuk hogy olyan nagy gonoszságból kérnek el annyi pénzt a gyógyszerekért akár a sima gyógyszergyárak is
  • Fbn Lx
    #242
    tavaly nekem gyakran bedobogott a szívem ilyen 5-10 másodpercekre, de úgy, hogy köhögnöm kellett tőle... Lehajoltam valamiért, és hirtelen pár nagyobbat bedobbant, vagy össze-vissza kalimpált, 250es pulzussal.
    Aztán mostanára már ez ritkább, szerencsére. Bár ha nagyon fáradt vagyok, sokszor érzem, hallom, figyelem, ahogy beleremeg a testem minden egyes szívdobogásba. elég parás vagyok, néha túlzottan is figyelem.
    Ilyen szívbepörgős időszakok azt mondja apám, neki is előjönnek bizonyos időközönként, valamikor évek, valamikor hónapok telnek el...
  • Fbn Lx
    #241
    Szerintem amúgy sok minden gyógyítható (lenne), de ha tömnek minket szintetikus szeméttel, hogy nekünk arra van szükségünk, az sokkal jobban jövedelmez... gondoljatok bele, a legnagyobb betegségekre talán túl olcsón és egyszerűen előállíthatóak az orvosságok, vagy talán nem is kerül pénzbe... aki miből fognak megélni a gyógyszerészek?
  • Fbn Lx
    #240
    vagy csak szimplán azért nem hallottál ilyenről történelemkönyvben, mert
    1. el akarják hitetni veled, hogy régen ilyen nem volt, hidd azt, hogy ez csak modernkori ártalom, rosszdolgokat eszel
    vagy
    2.szimplán fogalmuk sem volt az akkori embereknek, hogy az a betegség amiben az illető meghalt, rák...
  • Aquir
    #239
    próbálj keresést végezni ekkor Google-ben
  • Vegas
    #238
    hai! nám tudom jó helyre írok-e de np. nos:
    Ma volt egy érdekes jelenség", asszem úgy kezdődött hogy leejtettem valamit lehajoltam érte és enyhén ( inkább nagyon ) bedobogósodott a szívem, elkezdtem szédülni, kicsit homályosan is láttam, lementem sétálni levegőzni de nem hagyta abba.. Egy jó fél óráig így nyomatta míg be nem vettem muter nyugtatójából egy szemet.. Azóta jobban vagyok. Na de mitől lehetett ez? Vérnyomás? Vagy mi a tök?
    Kicsit megijedtem, mondjuk régebben is volt már ilyen de csak pár másodpercig csinálta, most meg nem akarta abbahagyni...
    Asszem hétfőn orvos lesz :s
  • Balumann
    #237
    Ezért is mondták, hogy vszínűleg megállítani nem is lehet, de lelassítani le lehetne még talán.
  • Balumann
    #236
    Erről én is olvastam már, és vszínűleg igaz is. A probléma ott van, hogy ennek millió évek (vagy többszázazer) alatt kellene lezajlania, és nem 200-300 éven belül ahogy jelenleg kinéz. Az élővilág nem tud alkalmazkodni a gyors változáshoz, és felborul minden.
    Wikipedia-n érdemes elolvasni a Globális felmelegedés cikket ha érdekel (egy cseppett hosszú :D de nagyon jó), leírja a feltételezéseket, jelenlegi statisztikákat, meg mindent.
  • Balumann
    #235
    Én sokat kerestem már, hogy megtudjam, mióta ismerik a rákot, sajnos sehol nem találtam erről információt. Viszont manapság legtöbben ha jól tudom rákban halnak meg, viszont a történelemből nem tanultunk semmi ilyet, hogy bárki is úgy halt volna meg, meg úgy amúgysem. Én úgy következtetem, hogy ez mai (pontosabban kb. XVIII, XIX. századi) betegség. Persze ha tudtok információt erről, akkor cáfoljatok meg :-)
    Viszont ilyet találtam most, Szendi Gábor: A rák alternatív kezelése, vajon ez mennyire igaz ? :-)
  • Mirk
    #234
    Ez a globális felmelegedés is nagy téma, már az ebédemet se tudom úgy megenni hogy ne halljam vagy lássam valahonnan ezt a...
    Hallottam már olyat is, hogy a Föld éppen kifelé tart egy enyhe jégkorszakból, így a jégsapkák olvadása teljesen természetes folyamat. Nekem ez a magyarázat is pont annyira tetszik mint amit a média etet az emberekkel nap mint nap. Tudod miért? Ismét csak azért mert nem értek hozzá, nem vagyok geológus, de ha az lennék akkor sem tudnám pontosan, hogy mi zajlott a Földön az elmúlt néhánymillió évben.
  • Aquir
    #233
    elég katasztrófa a globális felmelegedés és hogy most eltűnt a jégtakaró egy része, = kisebb albedó, ergo csökkent fényvisszaverés, több elnyelés = még melegebb légkör, még jobban olvasztja a jeget = ez egy önkatalitikus folyamat
  • Aquir
    #232
    csak most épp a fejlett országokban nagyobb