Az élet a világmindenség meg minden.
  • Kaplan
    #134
    Érdekes téma ez az egész. Ahogy mondják az ember alapvetően jónak született. A közeg teszi olyanná amilyen. Nem érzem magam egy szent embernek, aki nem csinált még semmi rosszat mégis igyekszem a nézeteim szélesebb látókörbe helyezni és úgy nézni a világot ahogyan kell. A közeg, az a közeg ami kb. az emberiség felét megrontotta, nap mint nap tapasztaljuk, biztos vagyok benne. Idegbeteg autósok, munkájukat gyűlölő emberek, a sorozatos megcsalások és a többi. Én nem a Bibliából akarok megtéríteni senkit, csupán alapvetően tisztességtelen dolognak érzek például egy megcsalást. (másnak nem okoz gondot..) De amíg az emberek nagy rész tulajdonképpen egy séma alapján él, addig ne is várjunk többet. Akadnak nekem is napjaim mikor megmagyarázhatatlan okokból kedvem lenni lefeküdni és másnap reggelig fel sem kelni. Vannak, de igyekszem a körülményekhez hűen boldogan élni az életem. Nem egyszerű mégis magam előtt esnék pofára ha csak úgy simán megfutamodnék és én is beállnék abba a bizonyos sormintába. Nem vagyok lázadó, csupán akadnak nézeteim, mélyebb gondolataim mint az átlagnak. Sokan vagyunk ezzel és azt mondom ez még mindig többet ér mindennél. És a boldogság? Megsúgom maradéktalanul soha az életben nem leszel boldog de meg kell próbálni azért. Mindig lesznek gondok, törődni kell a másikkal szeretni, és éreztetni, hogy ő még nem a már említett 'rendszer' tagja. Ha az alapvető emberi 'funkciókra' nem vagyunk képesek... nem igen fogjuk a kiutat látni, garantálom.