258
Az élet a világmindenség meg minden.
  • Montanosz
    #138
    nem értem na és?
    szzerinted egy számtech fórumon mit nyissak?
    ilyen elcsépelt állat meg föld meg puffogással és okoskodással teli topikot?
    de úgy látom rövid perces a memóriád mert ugyanezt kilistáztad egy másik, szintén értelmetlen topikban, sőt mintha azt te nyitottad volna
    nem kellene 18 éves létedre inkább szexelni a barátnőddel mint itt álokoskodni?
  • kocsisgabor9999
    #137
    De lehet különb ember, mint egy dúsgazdag ember...
  • kocsisgabor9999
    #136
    Ezek az általad nyitott topikok. Gratulálok hozzájuk. Ja és nem elégülök ki szellemileg, köszi.

    2008. 10. 26. - My Own Worst Enemy
    2008. 09. 05. - Romance of the Three Kingdoms
    2008. 08. 18. - Romanians In Space
    2008. 08. 13. - Panzer Campaigns: Budapest
    2008. 06. 30. - Hasnyálmirigy-gyulladás
    2008. 04. 11. - Crusaders: Thy Kingdom Come
    2008. 04. 04. - Aggression: Reign Over Europe
    2008. 03. 29. - The Golden Horde
    2007. 11. 17. - Helldorado
    2007. 10. 06. - Empires & Dungeons
    2007. 09. 17. - Europa at War
    2007. 08. 22. - Empire: Total War
    2007. 05. 30. - Great Battles Of Rome
    2007. 05. 06. - Ascension to the Throne
    2005. 10. 08. - Nancy ül a fűben (Weeds) (TV)
    2005. 09. 22. - Odaát - Supernatural (TV)
    2005. 09. 04. - Over There (TV)
    2005. 07. 14. - Peanuts
    2005. 07. 05. - Symella
    2005. 07. 04. - HARISU
    2005. 07. 01. - Crown of Glory
    2005. 06. 25. - Great Invasions
    2005. 06. 25. - Wild Earth
    2005. 06. 13. - Conspiracy: Weapons...
    2005. 06. 04. - CW: Bull Run Take Command 1861
  • Kicsikiraly
    #135
    "A tv-ből nekem is elegem van...Discovery,NG,AP-n kívül mást nem is nézek." MINDENKI ezt mondja. mégis mindíg a többi műsorról van szó, meg hogy így meg úgy a tv :D ha tényleg csak azt nézed, miért ismered, és miért idegesít? én ha hasonló emberrel találkozok, és nem ápolok vele szoros kapcsolatot egész egyszerűen lenézem, nem szólok hozzá, ha pedig egy valaki hozzám közeli szájából meghallom hogy dikk vagy mittudomén, annak pedig megmondom hogy fejezze be mert nem igaz hogy rá is ráragad ez a szokás :D
  • Kaplan
    #134
    Érdekes téma ez az egész. Ahogy mondják az ember alapvetően jónak született. A közeg teszi olyanná amilyen. Nem érzem magam egy szent embernek, aki nem csinált még semmi rosszat mégis igyekszem a nézeteim szélesebb látókörbe helyezni és úgy nézni a világot ahogyan kell. A közeg, az a közeg ami kb. az emberiség felét megrontotta, nap mint nap tapasztaljuk, biztos vagyok benne. Idegbeteg autósok, munkájukat gyűlölő emberek, a sorozatos megcsalások és a többi. Én nem a Bibliából akarok megtéríteni senkit, csupán alapvetően tisztességtelen dolognak érzek például egy megcsalást. (másnak nem okoz gondot..) De amíg az emberek nagy rész tulajdonképpen egy séma alapján él, addig ne is várjunk többet. Akadnak nekem is napjaim mikor megmagyarázhatatlan okokból kedvem lenni lefeküdni és másnap reggelig fel sem kelni. Vannak, de igyekszem a körülményekhez hűen boldogan élni az életem. Nem egyszerű mégis magam előtt esnék pofára ha csak úgy simán megfutamodnék és én is beállnék abba a bizonyos sormintába. Nem vagyok lázadó, csupán akadnak nézeteim, mélyebb gondolataim mint az átlagnak. Sokan vagyunk ezzel és azt mondom ez még mindig többet ér mindennél. És a boldogság? Megsúgom maradéktalanul soha az életben nem leszel boldog de meg kell próbálni azért. Mindig lesznek gondok, törődni kell a másikkal szeretni, és éreztetni, hogy ő még nem a már említett 'rendszer' tagja. Ha az alapvető emberi 'funkciókra' nem vagyunk képesek... nem igen fogjuk a kiutat látni, garantálom.
  • Atomreaktor
    #133
    akkor két dolog lehetséges. 1. az ember is állat, és akkor MINDENKI birka. 2. az ember ember, de akkor nincsenek birkák.
  • ba32107
    #132
    Ő is hasonlóan gondolkozott:
  • Tinman #131
    "ők ezt választották, tudattalanul, de az is lehet, hogy tudatosan. attól még ugyanolyan emberek, ugyanúgy vannak érzelmeik és lehet egy "birka" sokkal kedvesebb, vidámabb, mint egy "nem birka"."

    1. Tudjuk, boldog tudatlanság... hát inkább a keserű igazság, ha választanom kell.

    2. Más állat hirtelen nem jut eszembe, amire jellemző, hogy 1 db szőrős gombolyag képes 50 db agyatlant irányítani, csak a birkák... innen a jelző.
  • Atomreaktor
    #130
    117-es hsz
  • Tinman #129
    A rendszert túl kell élni, szerepet játszani, ha kell hónapokon át, hogy a többi birka ne közösítsen ki. Már egyre fárasztóbb :-/
  • Tinman #128
    Hát Emese, te még mindig ütős vagy!
    Köszönjük a hasznos, okfejtő hsz-t.
  • SötétBarom
    #127
    Mostanában elég nehéz ellazulni, én is sokat feszülök.. De majd elmúlik (lesz ez még így se..) :DD

    Most pl van itthon egy erős 2kg bélszínem, na azt este betoljuk, aztán beáll az idill :D
  • SötétBarom
    #126
  • Atomreaktor
    #125
    hidd el, megélik ezeket az örömöket.

    egyébként, egy nemrég lezajlott novellapályázatra beérkezett sok-sok mű. az összes(!) novella valamilyen fájdalomról, rossz érzésről szólt. egy sem volt vidám, nem volt vicces, nem szólt az élet örömeiről.
  • Atomreaktor
    #124
    eh, nem, csak most láttam meg a topikot és ahogy olvasom végig, úgy válaszolgatok:)
  • Atomreaktor
    #123
    igen, de akkor oda lyukadunk ki, hogy nincs igazság, mert mindenben van igazság és mindenben hazugság is, csak nézőpont kérdése. tehát ne nyissunk topicokat, szüntessük be az újságokat, stb. erről is szól az ember, szeret leülni, bölcselkedni, még ha hülyeségeket is beszél, akkor is. a lényeg, hogy leül, mert megteheti és jól esik neki. valahogy muszáj mindenkinek kiöntenie a benne lévő dolgokat, akkor is ha nincs igazság.
  • Vlala #122
    Minden hozzászólásra külön fogsz válaszolni? :)
  • Atomreaktor
    #121
    igen, ez egy összeesküvés kezdete. fuss, menekülj:)))
  • Atomreaktor
    #120
    nem , csak egyre több ember kezd el gondolkodni, hogy "hogy ki vagyok én és hogy mozog bennem a világ".
  • Atomreaktor
    #119
    sőt, talán egy picit rosszabb volt anno.
  • Atomreaktor
    #118
    egyébként az egyik kulcs talán a népesség növekedése. mert amiről beszélünk, hogy ma már milyen durva lett a világ, az igazából mindig is így volt. gondoljuk végig a történelmet, ragadjunk ki néhány korszakot és gondoljuk végig, hogy akkor hogyan éltek, mit éreztek az emberek. nem volt máskor sem jobb/rosszabb a világ.
  • Atomreaktor
    #117
    egyetértek azzal amit mondasz, egy kivétellel. szerintem téves, hogy az ilyen embereket birkának hívjuk. miért? egyáltalán nem érdemlik meg, hogy ilyen jelzőt kapjanak. ők ezt választották, tudattalanul, de az is lehet, hogy tudatosan. attól még ugyanolyan emberek, ugyanúgy vannak érzelmeik és lehet egy "birka" sokkal kedvesebb, vidámabb, mint egy "nem birka". szerintem mindenki EMBER. nevezhetnénk akár a "rendszert nagy mértékben követő ember"-eknek is. nem szabad sértegetni egymást, attól nem lesz jobb semmi. senki sem jobb a másiknál, hogy alsóbb/felsőbb kategóriákba soroljuk egymást, mert a birka kifejezés az bizony alsóbb kategóriába sorol embereket. de ilyen kategóriák nincsenek sztem.
  • Atomreaktor
    #116
    igen ez nekem is tetszett. szidták azért egymást rendesen, de akár egy sportverseny során sem egymást segítik. de a végén a győztes megdícséri a legyőzötteket, a vesztes pedig megdícséri a győztest. s másnap már együtt mennek a klubba felkészülnia következő versenyre:)
  • Atomreaktor
    #115
    :)))))
  • Atomreaktor
    #114
    és mi lesz azokkal az emberekkel akiknek nem ez a világ való? nagyon sokat görcsölnek, stresszelnek és miközben keresik az igazi boldogságot elfáradnak az úton, mert látják, hogy nem tudják megváltoztatni a világot. és akkor felteszik magukban a kérdést, hogy egyáltalán meg akarják-e változtatni? és így szép lassan el is tűnnek azok az emberek, akik meg akarnák változtatni a világot egy gyökeresen más irányba. tehát haladunk tovább a jelenlegi úton, hogy hová, azt senki nem tudja. és hiába akarna valaki kimenni az erdőbe, hogy na ő most ott leéli az életét, már nem tud elbújni az emberiség egésze elől. utolérik, tönkreteszik, beszippantják a rendszerbe. nincs menekvés, a rendszer része lesz ő is, egy út marad csak neki, ha legbelül építi fel magának az erdőt.
  • Atomreaktor
    #113
    szerintem nem ilyen egyszerű, hogy a szülők miatt... ennél sokkal összetetteb a dolog.
  • Atomreaktor
    #112
    nem hüleség amit írsz, sokan tényleg teljesen belefeledkeznek a létfenntartásba, a küzdelembe, a napi stresszbe. és közben tényleg lepereg az életük, tulajdonképpen úgy, hogy nem csináltak semmit. nem tették azt amit igazán szerettek volna. ilyen dolgokra tud ráerősíteni pl. a tv, mert sokkal egyszerűbb munka után este otthon ledögölni, hogy addig se kelljen GONDOLKODNI. és nem tudják magukat rávenni arra, h. pl. vegyen egy forró fürdőt, lazítson fél órát, gondolja végig a napját, gondolja végig, h. mit szeretne az élettől. mert az élet meg fogja adni neki. de ha ő ehelyett ledögöl a tv elé, akkor az élet úgy veszi, hogy ő dögölni akar élete végéig, dolgozni, majd tévézni. és meg fogja kapni emberünk ezt az élettől;) de mi van, ha más vágyakat tűzne maga elé? azt is megkapná az élettől? véleményem szerint nagy részét igen, de nem irreális és nem is anyagi vágyakra kell it gondolni.
  • Atomreaktor
    #111
    "csinalhatsz barmit.. ha nem vagy fejes vagy esetleg gazdag csaladbol valo ,akkor szopoka." hát igen, ezt sajnos jól bemesélték nekünk, hogy csak akkor vagyunk valakik, ha gazdagok vagyunk. és irigykedve, könnyes szemmel nézzük a nagy embereket csili-vili autóikban ülve és depisek leszünk, hogy mi meg a buszon nyomorgunk... NEM! egyáltalán nem kell ahoz gazdagnak lenned, hogy boldog legyél. de más országba sem kell költöznöd, csak magadban kell rendet tenned, ami iszonyú nehéz és a legtöbb embernek nem is sikerül. sajnos.
  • Vlala #110
    Természetesen lehetsz, és ami még jobb hír: ez csak Rajtad áll.

    Nem kezdek bele az élet egyszeri, megismételhetetlen szépségeiről szóló zöngeményeimbe, mert megint rámfogják, hogy füvezek. :)

    Rajtad áll. El kell hinned, hogy lehet szép az élet a gyermekkori álmaid nélkül is (kisgyermekként mindenki gazdag, híres, erős és szép, aztán ahogy felcseperedik, már elég, ha gazdag és híres, aztán már azzal is megelégszik, ha gazdag, 60 év felett már az is sikerélmény, ha nem vizel be éjszaka :) ), emrt az álmok, szükségletek, életcélok változnak. Kisgyermekként nem gondolunk bele abba, hogy ha minden velünk egykorú kisgyermek gazdag, híres, erős és szép lesz, akkor lósz..t sem ér az egész, mert azzal nem lehet kitűnni a tönmegből, hogy ugyanolyan vagy, mint a többi...
    10 évesen, cirka 18 éve (igen, vén f... vagyok), még én is azt hittem, hogy elvégzem az iskolát, nyerek a lottón, indítok egy vállalkozást, aztán dől a lé, megveszem a falut kilóra. Nem jött össze. Egy irodában dolgozom, van egy rakás hitelem, egy lassan húszéves autóm és egy előrehaladott netfüggőségem. :)

    De:
    Legalább dolgozom. Legalább van hová hazamennem. Legalább nem vagyok buszhoz, vonathoz kötve. És magas ívben lesz..om, hogy mások hogy, miből, mennyivel élnek jobban. Nekem ezt dobta a gép, és ebből, eddig, ennyit tudtam kihozni. DE ezt legalább én hoztam ki belőle, nem apuci, vagy az ombudsman.
  • homeless
    #109
    Inkább a pszichiátriáról.
  • R0zs0máK
    #108
    Én boldog vagyok az esetek 95%-ban :DD
  • Aquir
    #107
    a körülményektől függ minden, azaz tényleg minden
  • SötétBarom
    #106
    :D!
  • SötétBarom
    #105
    Ennyi depresszív arcot.. Mé' ne lehetne bolog akárki? Ja, nyilván sok a hétköznapi nyű, de ki a rákot érdekel? Amikor együtt ebédelhetsz a pároddal, vagy a szüleiddel, amikor egy jót sörözöl a haverjaiddal, vagy sikert érsz el melóban/sportban/hobbiban, mind-mind ok az örömre. Csak őszintén szánni tudom azt, aki nem képes megélni ezeket a hétköznapi dolgokat. Persze az is lehet, hogy csak droidizált az a köcsög média, és azért vagyok ilyen beszűkült marha -.-
  • GregSB
    #104
    Kibővítették a számítógéptermeket, és megmutatták hoy kell használni az internetset :D
  • Aquir
    #103
    minderre már van több topik :)
  • 5c0rp330n
    #102
    "Emberek-ök?" te is köztük vagy? te annak tartod magad?
    "És ha igen vajon élnek-e valojában?Boldogok-e?" mit értesz "boldog" alatt? lehetnek éppenséggel boldogok, mert éppen fizetésemelést kaptak vagy mert csak egy jót dugtak. hogy lehetnek-e véglegesen boldogok? nem, senki nem lehet, ez elég egyértelmű.
    "Vagy csak bábok,bábok amelyeket irányitanak a médiával?" részben igen. részben nem. mindenki báb, legfeljebb nem tud róla.
    "Akik hamis értékek után kutatnak?" mi neked a hamis érték? mi nekik a hamis érték? több, mint valószínű, hogy mindenki hamis értékek után kutat.

    egyébként a topic legnagyobb baja, hogy általánosításon alapszik, egyik feltevés sem igaz, és mindegyik feltevésben van igazság. azt hiszed, hogy ki vagy emelkedve a tömegből, mindenki birka körülötted, közben a többi birka pedig magát látja neo-nak és téged lát egynek a többi szürke féreggel az utcán.
  • Hydroceph
    #101
    hobbyjaid köze nyugodtan beirhatod hogy "Megrögzött topicnyitogato vagyok"
  • Thanatos
    #100
    Hová tart az emberiség? sehova
    Ugy élünk ahogyan kéne? igen
    Boldogok vagyunk? nem
    Lehetünk-e egyáltalán boldogok? nem
    Különben is mi a boldogság? egy foglaom amit lehet hajkurászni
    Jo irányba halad-e az emberiség? nem

    thxbye
  • Hydroceph
    #99
    ha nem az iylen és ehhez hassonlo faszságokkal foglalkoznál, lehet h boldog lennél, bár nem irtad hogy nem vagy az, de biztos vagyok benne hogy jobb lenne...