• Epikurosz
    #42
    Megjegyzem, ha én 1-es típusú civilizáció lennék, eszembe nem jutna felrobbantani egy csillagot, mert a benne rejlő energiát sokkal könnyebb úgy kinyerni, hogy teszem azt leárnyékolom, és begyűjtöm a mézet.

    Persze, ha rövid idő alatt nagy energiára van szükségem, akkor nem lenne hülyeség egy csillag berobbantása, de ezt mi novaként vagy szupernovaként nem fogjuk érzékelni, mert a a cél épp az volt, hogy befogják az energiát.

    Az kétségtelen, hogy világunkban a legnagyobb energiaforrás a szupernova (robbanás), ill. az utána maradó fekete lyuk is erős gravitációs erőt képvisel.

    Azt a kérdést én is feltettem már évezredek óta, hogy miért nem látjuk az égbolton csillagmérnökség nyomait, mert az égbolton megfigyelt jelenségek mindegyike természetes folyatnak tűnik.

    Nos, a lehetséges válaszok szerintem a következők:
    1. egyedül vagyunk a világűrben, mint fejlett műszaki civilizáció
    2. van csillagmérnökség, de annyira diszkrét, hogy a nyomai nem láthatók
    3. nincs szükség az anyag ilyen nagy léptékű manipulációjára, mert a mikrokozmosz felé haladva meg lehet találni a kívánt energiákat.
    Bevallom, én erre a 3. opcióra szavazok, gondolva az atombomba, anyag-antianyagbomba analógiákra is.