• 3psilon
    #55
    Ha lelki táplálékra vágysz, érdemes forgatni a Bibliát.
    De a teremtéstörténetet nem nagyon érdemes szó szerint venni.
    Tudományos eszközökkel talán sosem bizonyítható, hogy az embernek lelke van, de a világ keletkezésére már inkább lehet elméleteket gyártani.

    Isten a Biblia ezen részével nem nekünk szólt, hanem az akkori embereknek. Nekik teljesen mindegy volt, hogy amíg a semmiből és sötétségből fény meg föld meg állatok meg ember lett, addig 15 milliárd év telt el vagy 6+1 nap.
    Szerintem ő sem szeretné hogy hülyék legyünk. Az akkori embereket nem b@szogatta a húrelmélettel és a kvantumfizikával, mi ma már tudunk agyalni rajta, lehet örülni.

    Igazából ezt a "lám, milyen jól igazolja a Biblia a tudományt" (vagy fordítva!) vitát nem szeretem.
    Az ember szálljon magába, fogadja el bűnös mivoltát, legyen alázatos, térjen meg és váljon egy jobb, boldogabb emberré. Aki Isten (Jézus) segítségével lélekben erős, tudatos, konkrét céljai vannak, és képes másokért tenni valamit.

    De ehhez hozzátartozik, a megfelelő források, elméletek, szemléletek, ideológiák szétválasztása, és valami olyasmi elfogadása, hogy "nincs igazság - mindenkinek igaza van".

    Na üdv. csak gondoltam én is beleszólok 1 picit :)