• droidka
    #31
    (Cikkből idézet:
    ’’Nem mindennap találkozik a Biblia és a tudomány’’

    -És nem is kell mindig találkozniuk, mert az oktatott tudomány sokszor hazudott és hazudik. Bocs, ezt nem bírtam kihagyni!)


    Pár érdekesség:

    Zsoltárok
    148,1 Dicsérjétek az Urat!
    Dicsérjétek az Urat az égből; dicsérjétek őt a magas helyeken!
    148,2 Dicsérjétek őt angyalai mind; dicsérjétek őt minden ő serege!
    148,3 Dicsérjétek őt: nap és hold; dicsérjétek őt mind: fényes csillagai!
    148,4 Dicsérjétek őt egeknek egei, és ti vizek, a melyek az ég felett vagytok!

    -Uccsó mondat befigyel, háromezer évvel a spektroszkóp feltalálása előtt… :) Azóta pár bolygón, holdon, más galaxisokban stb. mintha állítólag feltételeznének vizet. Mózes 1-ben is vannak hasonló utalások.

    De ez ugye csak egy alaptalan mesekönyv…


    Más:

    Királyok II.
    18,34 Hol vannak Hámátnak és Arphádnak istenei? Hol Sefárvaimnak, Hénának és Hivvának istenei? És Samariát is megszabadították-é az én kezemből?
    19,13 Hol van Hámát királya, Arphád királya és Sefárvaim város királya? Héna és Hivva?


    Ézsaiás
    10,9 Nem úgy megvettem-é Kalnót, mint Kárkemist? És Hamáthot, mint Arphádot? És Samariát, mint Damaskust?
    36,19 Hol vannak Hamáth és Arphádnak istenei? hol Sefarvaimnak istenei? talán bizony megmentették Samariát kezemből?
    37,13 Hol van Hamáth királya és Arphádnak királya, Sefarvaim városának királya, Héna és Ivva?


    Jeremiás
    49,23 Damaskus felől: Megszégyenült Emát és Arphád, mert gonosz hírt hallottak, és remegnek, mint a háborgó tenger, a mely nem nyughatik.

    Károli Gáspár fordítása.


    Még egy érdekesség:

    Weöres Sándor állítólag mondott olyat, hogy szerinte a sumér és a magyar nyelv között tényleg van hasonlóság. Tán volt '’némi’’ nyelvérzéke a tagnak.