• Ravkin
    #23
    Itt azért szerintem álljunk meg egy szóra. A windows 95 már régen létezett akkor amikor Linus Torwalds úgy döntött hogy koppintja a rendszert. Persze ezt most nem kell szó szerint venni de így volt. Emléxem még azokra az időkre amikor parancssorból kellett indítani az x-es felületet és a linux sehol sem volt a windowshoz képest. Mára pedig mindenki mac os, linux a windowshoz méri magát, vagy legalább is az emberek próbálják bebizonyítani ez vagy az mennyivel jobb egy másik oprendszerben. Namár most elárulom nektek hogy ha valami innovációt raknak/raknának az oprendszerükben ms ék, akkor azt nem biztos hogy egyik napról a másikra tálcán fogják kínálni az usereknek. Így volt ez a sidebarral is, valamikor a windows xp megjelése után jelent meg a koncepció, amikor a vistát még longhornak hívták, presze a szomszéd észrevette és hamarabb összecsaptak vele valami szar oprendszert, és döngették vele a mellüket hogy ők mennyire királyak... és egyébként is övék az ötlet... na jó ne röhögtessetek. Így van ez az átlátszó felületekkel is, valószínűleg papíron tervekben, esetleg alfa verziókban biztosan fennt volt az asztalon, bár én ez csak sejtem, egyvalami azért mégis biztos, ha az ms megbotlik akkor az egész informatika bukik vele, így nem hinném hogy 2006-7 ben érdemes lett volna nekik egy csili vili átlátszó ide nyújtom oda nyujtom effektes oprendszert kiadniuk, mivel az csak feleslegesen terhelte volna az hardwert és a vistának így is kijutott a pradacsiom dobálásból. Persze azok az userek, akik önszántukból választják a hosszú kínok utáni halált (linux) presze tökkmindegy hogy mit telepítenek otthon maguknak, linux kde stb, ha nem is naponta jelennek meg az új verziók de legalább fél évente, és ha be akarnak újítani egy két már létező újítást hogy vakítsák a parasztokat miközben a microsoft kotlik a következő rendszeren, ezt kényelmesen megtehetik.