81
  • Doktor Kotász
    #41
    "Ja és akkor, hogy nosztalgiázzunk: az Amiga OS multitaszkkal, autoconfiggal, amit most PnP-nek hívnak, miegymással '85-ben már megvolt. Sok tekintetben kb. a Win 2000-rel érték el ugyan azt a szintet M$-ék (20X akkora hw követelménnyel):D"

    Én is nagy Amiga fun vagyok, és az MS azért hívja PnP-nek, mert az autoconfig levédett amigás megnevezés. Viszont hozzá tartozik, hogy hiába volt preemtív multitaszk az AmigaOS, míg a MAC OS és a Windows csak cooperatív multitask, a memoriavédelmet nem kezelte az AmigaOS. Így egy program helytelen memoriacímzése GURU Meditation képernyóbe fagyaszthatta az egész rendszert, míg a windowsban egy illegal operation üzenet után csak az adott program lett bezárva.
  • Tripax
    #40
    Tudom Amiga nosztalgia, de annyi igazság van benne hogy nekem egy A500+ volt és hozzá Amerikából jött egy kis bővítő egység amit oldalt lehetett bedugni, és ezáltal scsi vincsit tudtam vele használni. És onnantól kezdve volt minden. DPaint, Directory Opus (file kezelő), és az akkori nagy games a Mortal kombat II. Remek kis rendszer volt, ha volt emulátora az embernek akkor az előző sz.gépeken is tudott játszani (C64, Atari). Elnézést de meghatódtam....
  • NEXUS6
    #39
    "Mi vagyunk a veteránok, vazze!?;)" - Starshiptroopers
  • Bmx01
    #38
    hát hát, kíváncsi leszek mit hoznak ki belőle bizakodó vagyok, de ki tudja majd elválik
  • asdefge
    #37
    Hiába no, ha elég vén az ember, akkor bizony jó sok mindent viszontlát a világban. Én már a továbbvénülésre gyúrok, azzal jön a szenilitás. Akkor lesz majd itt a kánaán az ifjú titánoknak :-)
  • NEXUS6
    #36
    Ja és akkor, hogy nosztalgiázzunk: az Amiga OS multitaszkkal, autoconfiggal, amit most PnP-nek hívnak, miegymással '85-ben már megvolt. Sok tekintetben kb. a Win 2000-rel érték el ugyan azt a szintet M$-ék (20X akkora hw követelménnyel):D
  • rigidus
    #35
    Koma, az teny, hogy amiota SG-t olvasok (4-5 eve) meg ennyire osszefuggestelen hozzaszolassal nem volt dolgom. Az meg hagyjan, de legalabb vehetted volna a faradsagot, hogy a szamitastechnika/informatika tortenetebe beleasod magadat mielott suletlensegeket irsz...

    > A windows 95 már régen létezett akkor amikor Linus Torwalds úgy döntött hogy koppintja a rendszert.

    Hogy mit koppint, meg kicsoda, meg mikor?

    Te neked fingod sincs, hogy Torvalds milyen szerepet tolt be az erintett operacios rendszer fejleszteseb vagy egyaltalan, hogy kezdodott a tortenete vagy mikor, de meg csak a nevet se tudod leirni. Hat kabare...

    Azzal kapcsolatban meg, hogy ki mit koppintott ajanlom figyelmedbe a "The Pirates Of The Silicon Valley" c. filmet.
  • Sanyix
    #34
    nyilván 92-ben már lész volt a win95 csak vártak vele még egy kicsit. A linuxnak meg elég rosszul sikerült a koppintás, mert tök más lett :DDD
  • KasztnerTokman
    #33
    Jah csak beryl fertelemesen bugos xD én nem akarok linuxal szenvedni jó a vista, az uj ubuntut meg megigérem kipróbálom ámbár a régebbi ubuntu lassabban futott mint a vista a gépemen, suliban meg ugyis linux van hát olyan is :((
    Gadgetet meg nem használom nemtom nekem nem jött be ámbár minden csilli villi ezenkivul bevan kapcsolva 2 giga ddr2, 2ghz intelcore2 duos laptopomon szépen megy.
  • Palinko
    #32
    igen sikerült ám nagy hülyeségeket írnod gratula hozzá.

    91 ben kezdték fejleszteni a linux kernelt szóval nem másolhatták a 95 windowst és kernelt nem tudom hogy másolnák ha zárt.
    megjelenésben kde hasonlít a windowsos elrendezéshez, de látom gnomot nem láttál

    linux szenvedés? igen a hozzád hasonlóknak akik azt hiszik, hogy ha a microsoft bukik akkor az egész it bukik vele :DDDD hát tényleg nem is tudom minek írsz olyanról amiben fogalmad nincs, gondolom linuxnak még a közelében sem voltál


    miért nem frissít a microsoft gyorsan, hogy csak neki legyen olyan, miért kell anyit ülni rajta? szerintem a mac és a linux után kullog a m$ persze a linux és a mac is másolja egymást (a mac ha jól tudom már majdnem linux, de hogy unix alapú az biztos)
  • asysoft
    #31
    Másrészt meg a GUI milyenségére ilyen állapotban következtetéseket levonni nagy butaság, Vista Beta1 is totál máshogy nézett ki, ez meg még beta sincs...
  • asysoft
    #30
    "A "Gadgetek" elhelyezése immár nemcsak egy bizonyos sávon belül lehetséges, ezek a hasznos kütyük bárhol feltűnhetnek az asztalon."
    Már nem azért, de ez a Vistában is így van.

    Win7-höz: az új tálca elsőre ijesztőnek tűnik, remélem OSX dockjánál használhatóbbnak bizonyul majd. Bár Office2007 UI változásai nekem bejöttek, pedig ott is feltúrtak mindent (s tudtommal az a team dolgozik ezen is)...:)
  • vajon kiki
    #29
    inkább nem szólok
  • shaq
    #28
    szerintem valami olyasmit szeretett volna mondani, hogy enyhe tulzás az hogy a microsoft szokott csak "lopkodni", sőt..:)
    és szerintem ravkin is tisztában van azzal, hogy nem a gui a legfontosabb, viszont rengeteneg példálóztak vele, hogy azis koppintás!
    meg persze sokan mondták h a beryl mennyivel szebb effekteket tud, mások szerint meg minek ennyi csicsa a windowsra..:) nem irigylem a microsoftos fejlesztőket:D mert bármit csinálnak az rossz lesz vmiért.. egyesek szerint:D
  • DjDano
    #27
    Ez így van! Csak ugye aki nem akarja látni a fától az erdőt az nem is fogja...
  • NEXUS6
    #26
    "A windows 95 már régen létezett akkor amikor Linus Torwalds úgy döntött hogy koppintja a rendszert."

    De ez akkor is király! Valamelyik ált isk számtek dolgozatban olvastad? Feljegyeztem az aranyköpések közé!;DDD
  • NEXUS6
    #25
    2X is elolvastam, de nem értem a poént abban, amit írtál!
    Vagy őööö izé, ez most komoly, nem vicc?

    Merakkor, húbameg, jeles képviselője vagy az onlywindózon szocializálódott júzernek.
    Nem kell szégyelni, a köztisztaságban is sokan dolgoznak, és általában jól végzik a munkájukat.

    Amúgy elárulom, hogy a GUI nem feltétlenül egy OS legfontosabb része, és pl a Linux nem azért jobb sok eseteben, mert szebb effektel pattannak föl az ablakok!;D
  • shaq
    #24
    akkor használd a konkurenciát, és megoldódik minden problémád!
    mellesleg Ravkinnel nagyjból egyetértek!
  • Ravkin
    #23
    Itt azért szerintem álljunk meg egy szóra. A windows 95 már régen létezett akkor amikor Linus Torwalds úgy döntött hogy koppintja a rendszert. Persze ezt most nem kell szó szerint venni de így volt. Emléxem még azokra az időkre amikor parancssorból kellett indítani az x-es felületet és a linux sehol sem volt a windowshoz képest. Mára pedig mindenki mac os, linux a windowshoz méri magát, vagy legalább is az emberek próbálják bebizonyítani ez vagy az mennyivel jobb egy másik oprendszerben. Namár most elárulom nektek hogy ha valami innovációt raknak/raknának az oprendszerükben ms ék, akkor azt nem biztos hogy egyik napról a másikra tálcán fogják kínálni az usereknek. Így volt ez a sidebarral is, valamikor a windows xp megjelése után jelent meg a koncepció, amikor a vistát még longhornak hívták, presze a szomszéd észrevette és hamarabb összecsaptak vele valami szar oprendszert, és döngették vele a mellüket hogy ők mennyire királyak... és egyébként is övék az ötlet... na jó ne röhögtessetek. Így van ez az átlátszó felületekkel is, valószínűleg papíron tervekben, esetleg alfa verziókban biztosan fennt volt az asztalon, bár én ez csak sejtem, egyvalami azért mégis biztos, ha az ms megbotlik akkor az egész informatika bukik vele, így nem hinném hogy 2006-7 ben érdemes lett volna nekik egy csili vili átlátszó ide nyújtom oda nyujtom effektes oprendszert kiadniuk, mivel az csak feleslegesen terhelte volna az hardwert és a vistának így is kijutott a pradacsiom dobálásból. Persze azok az userek, akik önszántukból választják a hosszú kínok utáni halált (linux) presze tökkmindegy hogy mit telepítenek otthon maguknak, linux kde stb, ha nem is naponta jelennek meg az új verziók de legalább fél évente, és ha be akarnak újítani egy két már létező újítást hogy vakítsák a parasztokat miközben a microsoft kotlik a következő rendszeren, ezt kényelmesen megtehetik.
  • HUmanEmber41st
    #22
    Az 100%, h nov elsején kijön az Ubuntu 8.10. Nem hazudnak új kernelt, egyszerűen folyamatosan javítják a meglévőt.

    Most ezt a Vista javítócsomagot miért akarják új windóz néven eladni?
    Saját ötlet nincs, akkor lopunk a konkurenciától?
    Az, h megkérdeznék akár egyetlen egyszer is, mégis mit szeretnének az emberek, arra már nem telik.
    Csak gratulálni tudok.
  • torcipepe
    #21
    persze hogy kisebb lesz a gépigénye, de nem a Vistához képest, ahhoz képest kétszeresére nő, de a legújabb vasak már most is több, mint 2* jobbak, mint mikor a Vista megjelent, így el fogják bírni.
  • kjasfhasdfasd
    #20
    Két office verzió se nagyon kompatibilis egymással. A driverek is változtak. A régi programok se igen futnak már a vistán, xp-n sem. Nagyon sok helyen használnak még mindig windows2000-ret e okok miatt. Persze nem mintha baj lenne.

    KDE windows-ra: http://windows.kde.org/
  • mousee
    #19
    aúú... Oké, én kiszálltam innen, még mielőtt meglincselnek :)
  • strogg
    #18
    egy "redmond" nevű párhuzamos univerzumban :)
  • mousee
    #17
    hol??!!
  • barii
    #16
    minden újabb Windows egyre gyorsabb, egyre biztonságosabb, szebb és sokkal jobb a felhasználói élménye, mint az előzőnek. sorry:D
  • lokko
    #15
    zoom és multitouch ... ideje vót ...
  • TorrenteXY
    #14
    Nekem annyira nem tűnik nagy ugrásnak, apple-ék az OSX-el, vagy a csomó linux mintha kicsit jobban haladna... Mindegy, remélem legalább nagyon stabil lesz, és visszavesznek kicsit az erőforrásigényeken. Mert minek a vistába a sok csingilingi grafika, ha maga az egész nem nagy fejlődés az xp-hez képest.
  • bakagaijin
    #13
    r+1, (r?!? :P) Valahogy meg kell különböztetni az N darab tökugyanúgy kinéző icon közül hogy mi micsoda és melyik gépen. A mostani szabadszöveg egy jó módszer erre.
  • strogg
    #12
    jó reklám szöveg lenne a kde4 oldalán :) Próbálja ki a jővő windows-át még ma. Alatta pedig a "download" link :)))
  • strogg
    #11
    biztos vissza lehet állítani classic kinézetre. Tuti van annyi eszük, hoyg ne csak ez a vadi új (r=1 user számára vad) külső nem lenne nyerő. Szóval szvsz vissza tudod állítani :)
  • mousee
    #10
    de úgy konkrétan XD
  • a_n_d_r_e_w
    #9
    Új tálca baromira nem tetszik, remélem nem ez lesz az egyedüli választék. Én pl szeretem látni, ha mondjuk több böngészőt, fájlkezelőt, istennyilát futtatok, hogy éppen milyen állapotban vannak...
  • strogg
    #8
    hm. szépen lekoppintották a KDE4-et :)
  • Zoli007
    #7
    Ezt csinálták a Vistánál.
  • opeca
    #6
    Konkrétan szerintem egy mega SP, néhol új grafikai koncepcióval.
  • opeca
    #5
    Újraírni? Mégis mire, meg hova?
    Lehetetlen...

    És az eddigi gyártók akik Windows-ra optimalizáltak? Mit csinálnának? teljes fejeltlenség lenne, egy rakás inkompatibilitási probléma, egy rakás új driver stb. stb. stb.

    Ez így már egy működő rendszer, haldokló, de még működő rendszer.
  • klezzz
    #4
    A hiba ott van, hogy a vista és a többi windows továbbfejlesztése. Ki kellene dobni az egész kódot és újraírni az egészet csak így lehetne jobb...
    Ezek a kozmetikai újítások meg sokat érnek.
  • roliika
    #3
    Mi van ha a videókártyát is engedi processzornak értelmezni? Abban meg ma sem ritka a 256 proci. Jó..elemi összeadó egységek de akkoris. Mellesleg nem lennék nagyon meglepve, ha jövőre kijönnének az első 8 magos processzorok.
  • roliika
    #2
    Na ez már így jónak tűnik, de az első valós tesztek a perdöntőek. Unix kompatibilitási üzemmód ha még lenne benne, már gyűjteném is rá a pénzt! :)