VitrualBox, avagy a PC emulátor
  • takysoft
    #1
    A Sun VirtualBox egy összetett PC emulátor program, körülbelül olyan, mint a VmWare Workstation, vagy a Microsoft VirtualPC, ha valaki ismeri valamelyiket.

    Ahogy fejlődik, egyre több jó tulajdonsága van, ami miatt érdemessé vált nyitnom neki egy topicot.
    MS VirtualPC-t magam nem ismerem, sosem teszteltem, kb. annyit tudok róla, hogy a Host opsystem(az az oprendszer ami alól fut) csak windows lehet.

    A VmWare Workstation fut Windows, Linux és Mac alatt is, ugyanígy a VirtualBox is, Guest opsystem(amit futtatsz benne) szinte minden rendszer alatt bármilyen PC-s operációs rendszer lehet.

    Akkor miért is olyan jó ez a VitrualBox, hogy topicot kell nyitni neki? Hát mert ingyenes. Sőt, mi több nyílt forráskódú!

    Amiben kevesebbet tud, mint a VmWare: Nem támogat 64 bitet, 2 processzort, és 3D gyorsítást nem tud emulálni.
    (bár 3D gyorsítást tudtommal csak a VmWare képes emulálni, sok-sok éven át dolgoztak ezen. Azt hiszem az új 6.5-ös VmWare már DirectX 9.0c-t is tud(persze ehhez szükséges, hogy a Host rendszer is tudja ugye... Mac esetén a VmWare Fusion esetén nem tudom mi van, nem az én asztalom))

    Amiben jobb, mint a VmWare... hááát... nálam gyorsabb volt valamivel, és kicsit könnyebb kezelni szerintem.
    Iletve, mikor VmWare-re telepíteni akartam egy XP-t, telepítéskor kiírta, hogy nem olvasható a CD-n egy file(érdekes.... friss MSDNAA-s eredeti install lemez ISO-ban a vinyón...)
    Alcoholba mountolva, majd VmWare-ben valódi CD meghajtóként már ment gond nélkül... érdekes (Alcohol 52% ingyenes virtuális maghajót-emulátor)

    Kedvet kaptál, hogy kipróbáld? Töltsd le!
    Hivatalos letöltési oldal!
    Sajnos a legújabb verzió 2.0.2 hibás egy kicsit, Vistán nem indul el. Frissíteni kell az exe-t meg egy dll-t.
    Vista hiba infók, és javítófile-ok itt. (kb 1 perc az egész)

    XP nekem remekül futott benne.

    Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, várom a tapasztalatokat!
    Barátsággal:
    Taky