184
VitrualBox, avagy a PC emulátor
  • eddin
    #24
    Sziasztok!!!

    Megvan a program, de amikor már megcsináltam a virtuális gépet és rányomok hogy start akkor azt írja ki hogy: FATAL: No bootable medium found! System halted! Légyszives mondjátok meg hogy ez mér van és segítsetek megoldani a problémát!

    Köszönöm szépen a segítséget!!
  • DarkBlade
    #23
    Köszi hogy szóltál. :)
    Én nem szoktam a weboldalukat nézni, a frissítés keresését a progira szoktam hagyni, de a jelek szerint nem megy az a funkció neki.
    Mindig azt írta hogy nincs újabb nála. :D
  • takysoft
    #22
    Kijött a 2.1.0-ás verzió, ami már támogat OpenGL-es 3D-t. Manual szerint a Direct3D is jönni fog majd.
    Még kicsit experimental, de azért nem semmi. OpenGl-t még a VmWare se támogat(az meg csak d3d-t tud)
  • takysoft
    #21
    hát a kábel még javítható mondjuk....
  • HöfEE
    #20
    Kiderült a probléma oka, hát a jó hír az, hogy nem a VBOX okozta a hibát, a rossz az hogy tönkrement az egerem :( A kábel meg van törve egy helyen, és valószínüleg most jutott el olyan szintre hogy használhatatlan.
  • HöfEE
    #19
    Köszi az infókat, ki fogom próbálni, jelentkezek ha van valami változás.
  • takysoft
    #18
    Vbox "elvileg" semilyen drivert nem tölt be, amíg el nem indítod.
    Evinnek igaza van, ha amúgy nem csinálja, akkor Vboxban érdemes megnézni az USB támogatás beállításokat.
  • Evin
    #17
    Próbálkozz azzal, hogy kikapcsolod az USB-s támogatást a Vbox-ban.
    De ha újraindítás után nem indítod el a Vbox-ot, és akkor is kikapcsol, nem hiszem, hogy ez csinálná a gondot.
  • HöfEE
    #16
    Hali!
    Mostanában használgattam ezt a VBOX-ot , nagyon jó meg minden, csak akadt egy probléma ami nem biztos, hogy a virtualboxnak tudható be de nagyon erős a gyanúm, hogy igen.
    Szóval amióta felraktam ezt a virtualbox-ot (windows xp-re van telepitve)az USB-s microsoft egerem néha, ki-be kapcsol, és a windows is folyamatosan prüttyögteti az USB -s hangot. Ezt egy darabig csinálja és utána végképp leáll az egér. Eszközkezelő pedig azt írja hogy az eszköz nem indítható. Hiába huzom ki és teszem át egy másik portra, kb 1 másodperc alatt lenyom 2usb hangjelzést a gép és az egér nem mozdul. Ilyenkor újra kell indítanom a gépet, akkor megjavul.. egy ideig. Olvastam külföldi fórumokon hogy másnak is volt hasonló gondja csak billentyűzettel, ott a regeditben való állitgatást javasolták. nem tudjátk mi lehet a probléma? Bármilyen segítséget szivesen várok.
  • takysoft
    #15
    ezt kérlek sehogy nem tudod megoldani.
    1 IP-t kaptál...
    nekünk itthon routeren van 3 számítógép. a 3 gépen is max 1 servert tudok futtatni, mert kívülről csak 1 géphez lehet csatlakozni.(Routerben kell a port-forwardot állítani)
    Ergo: még ha valójában lenne 2 gépen ugyanazon a hálózaton, akkor se tudnád megoldani. De a külvilág tojik a te "alhálózatodra". belőled csak 1 IP-t lát.


    Hivatalosan erre az a mód, hogy a két server 2 külön porton fut(azt lehet forwardolni két géphez, vagy 2 serverhez). Node egy játék esetén erre nincs lehetőség, hisz a játékban nem tudod megmondani, milyen portra csatlakozzon. FTP esetén pl ezzel nem lenne gond, de a WoW-ot nem erre találták ki.

    Persze a számtech világában nincs lehetetlen, de ez már nem VirtualBox probléma.


    Ami elsőre eszembe jutott amúgy... 1 IP-vel úgy lehetne ezt megoldani, ha 2 domain csatlakozna hozzá. Az egyik domain menne simába, a másik meg minden beérkező kérést átportolna másik portra. Bár a wow servert se biztos, hogy be lehet állítani, milyen porton működjön, eleve a játékhoz írták....
    Az a Virtualbox-os módszer amúgy marha jól működik helyi hálózaton belül, de kívül nem..

    Tippem: Mindjárt kijön a 3. kiegészítő. Hagyd a 1.12.1-est a jófrancba. Szüntsd be!
  • Mummer
    #14
    Sziasztok!!!

    Lehet, hogy nem ide tartozik, de attól még ideírom, hátha tudnátok segíteni

    A következő probléma áll fenn:
    -futtatok egy 1.12.1-es wow servert. Szeretnék mellette egy 2.4.3-masat is, de a szolgáltatóm, csak 1 IP-vel látja el a gépemet. Arra a megoldásra gondoltam, hogy felrakok egy VBOX-ot a servergépre, és a VBOX-ban indítom a 2.4.3-mas servert. (server a serverben elv alapján) Fel is tettem a VBOX-ot, és normális működik, de itt kezdődik a problémám....

    -a VBOX-nak egy külön alhálózati IP-t kéne adjak, de nem tudom hogy milyen paranccsal, vagy scriptel tudnám ezt megoldani.
    Kérlek segítsetek!

    - rendszerem: Debian Linux 4.0 (Etch)
    előre is köszi!
  • takysoft
    #13
    hát, ha NAT hálózat van, akkor sima megosztással.
    VmWare-ben van olyan is, hogy kikapcsolt virtuális gépnek be lehet mountolni a meghajtóját... de virtualboxba van-e ilyen, nem tudom.

    de +1 port a virtuálboxnak: vmwareben feltettem egy windows 3.1-et és nem működik az SVGA mód(még a patchelt driverrel se)
    Virtualboxban pedig állítólag alap beépített driverrel megy:D
  • zoliii
    #12
    Sziasztok! Hogy kell teljes képernyőre váltani, mert nekem teljes képernyőn középre teszi a Kunbutu-t? Ja és nem lehet, valahogy elérni a gépen más particiókat? Virtualboxon keresztül értem.
  • takysoft
    #11
    "hiszen VPC-ről van most szó nem a VMWare-ről:)"

    nem:D nem arról van szó:D a VPC a Microsoft cucca.
    Ez VirtualBox topic:D Sun fejlesztés, open-source.
  • Evin
    #10
    Persze, Workstation, a többi minek nekem otthoni használatra, felesleges.
  • MerlinW
    #9
    Remélem csak a VMWare Workstation-el hasonlítottad össze. Mert a VMWare Server és társai tudása egyedülállóak. Cluster szerverek kezelése, hihetetlen hálózati megoldásai pazarak.

    De abba is hagyom, hiszen VPC-ről van most szó nem a VMWare-ről:)

    Kicsit elfogult vagyok, mert szerintem VMWare produkálta a legnagyobb szoftvert az informatikában az elmúlt 10 évben, ami nem csak zseniális, de megfizethető, betegesen stabil, felfoghatatlanul átgondolt, összetett és nagy tudású:)

    Egyébként otthoni felhasználásra WM is ingyenes, és gyorsabb, stabilabb mint a VPC, de persze aki nyílt forráskódot akar az ezzel is el lesz.

    Egyetlen baj a topikkal, hogy mind a WMV, mind a VPC olyan manual-al és suporttal rendelkezik, hogy feleslegessé teszi a topikot, de hátha...:)
  • Evin
    #8
    Én a magyar nyelvre gondoltam, hogy elavult, mert azt hiszem te a virtualbox projektre gondoltál.

    Másik nagy előnye, hogy míg a VMware kb 1G-t felrak, ez csak 60MB körül.
  • a_n_d_r_e_w
    #7
    Ugynakkor azt még hozzátenném, hogy más gépeken, más Linuxok alatt tudott igen érdekes dolgokat produkálni. Általában az egérkezelés hülyül be, akkor az vagy ide-oda ugrál vagy pl beragad a scrollozás, és akkor csak kill-el lehet lelőni a boxot. Szóval van még mit fejlődnie, de az én gépemen hála az égnek semmi baja.
  • a_n_d_r_e_w
    #6
    Itt a cégnél egy Fedora 8 alatt használtam vmware-rel windows XP-t, hát több volt mint kínszenvedés. Eszméletlen lassú és megbízhatatlan volt. Jelenleg ugyanaz a konfiguráció, csak most már Virtual Box-szal. Gyors. Tényleg az. És az elmúlt kb 5 hónapban ha 2x fagyott.
  • takysoft
    #5
    ismételten bebizonyosodott, hogy gépelni márpedig nem tudok:D
  • takysoft
    #4
    nem elavult.... sosem volt korszerű:D
    de még lehet:D elég új projekt
    az első release 2007 január 15.-én jött ki. kb 1 évre rá felvásárolta a Sun, azóra kár 2.0 verzió van. (meg a Sun-t azért úgy ismeri az ember, mint aki értelmes dolgokat szokott fejleszteni)

    Hát VmWare workstation már 1999 óta van, és annyival nem jobb:D

    Egy időben még az MS Virtual PC is, de már igen elavult. A legújabb verzió nem is fut 64 bites windows-on, csak egy vacak PII-est emulál S3 trio-val.. azt nemtom mikor jelent meg, mert annak kicsit érdekes a története(azt se MS fejlesztette eleinte)
  • Evin
    #3
    Egyetlen nagy lemaradása van a Vmware-val szemben, hogy nincs benne 3D-s támogatás. De ettől függetlenül tényleg, jó, ráadásul ez tud magyarul is. (bár már kicsit elavult, így csak 83%-os)
  • takysoft
    #2
    Hopsz, rossz letöltő oldalt linkeltem:D Itt az igazi!
    (2.0.2-höz a javítólink alant)
  • takysoft
    #1
    A Sun VirtualBox egy összetett PC emulátor program, körülbelül olyan, mint a VmWare Workstation, vagy a Microsoft VirtualPC, ha valaki ismeri valamelyiket.

    Ahogy fejlődik, egyre több jó tulajdonsága van, ami miatt érdemessé vált nyitnom neki egy topicot.
    MS VirtualPC-t magam nem ismerem, sosem teszteltem, kb. annyit tudok róla, hogy a Host opsystem(az az oprendszer ami alól fut) csak windows lehet.

    A VmWare Workstation fut Windows, Linux és Mac alatt is, ugyanígy a VirtualBox is, Guest opsystem(amit futtatsz benne) szinte minden rendszer alatt bármilyen PC-s operációs rendszer lehet.

    Akkor miért is olyan jó ez a VitrualBox, hogy topicot kell nyitni neki? Hát mert ingyenes. Sőt, mi több nyílt forráskódú!

    Amiben kevesebbet tud, mint a VmWare: Nem támogat 64 bitet, 2 processzort, és 3D gyorsítást nem tud emulálni.
    (bár 3D gyorsítást tudtommal csak a VmWare képes emulálni, sok-sok éven át dolgoztak ezen. Azt hiszem az új 6.5-ös VmWare már DirectX 9.0c-t is tud(persze ehhez szükséges, hogy a Host rendszer is tudja ugye... Mac esetén a VmWare Fusion esetén nem tudom mi van, nem az én asztalom))

    Amiben jobb, mint a VmWare... hááát... nálam gyorsabb volt valamivel, és kicsit könnyebb kezelni szerintem.
    Iletve, mikor VmWare-re telepíteni akartam egy XP-t, telepítéskor kiírta, hogy nem olvasható a CD-n egy file(érdekes.... friss MSDNAA-s eredeti install lemez ISO-ban a vinyón...)
    Alcoholba mountolva, majd VmWare-ben valódi CD meghajtóként már ment gond nélkül... érdekes (Alcohol 52% ingyenes virtuális maghajót-emulátor)

    Kedvet kaptál, hogy kipróbáld? Töltsd le!
    Hivatalos letöltési oldal!
    Sajnos a legújabb verzió 2.0.2 hibás egy kicsit, Vistán nem indul el. Frissíteni kell az exe-t meg egy dll-t.
    Vista hiba infók, és javítófile-ok itt. (kb 1 perc az egész)

    XP nekem remekül futott benne.

    Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, várom a tapasztalatokat!
    Barátsággal:
    Taky