World of Darkness Online
  • Shiwo
    #182
    természetesen

    a Vampire eredetileg egy valódi szerepjáték (pnp rpg), rakat szabálykönyvvel, fura kockákkal, ahogy illik.. és persze több regény is megjelent a témában, így eléggé sok infó akad hozzá... (de azért két lábon járó enciklopédia nem vagyok, a Samedi-t fejből meg nem mondtam volna, hogy mely klán vérvonala, már nem emlékeztem rá, de gugli segít :) )

    elsőnek tán a Vampire: The Masquerade jelent meg, nagy sikerrel indított, így követte a Werewolf: The Apocalypse, Mage: The Ascension és még pár másik, de lényegében 1 világon játszódtak, ennek gyűjtőneve lett World of Darkness..

    2004-ben eléggé beújították a dolgot, akkor már nem csak ráncfelvarrást kaptak a szabálykönyvek, hanem átdolgozták a szabályrendszert és eléggé megvariálták az alap koncepciókat is..
    (pl nincs sabbat, kamarilla se, mert széthullott a középkorban, más klánok vannak, stb)

    ekkor jelent meg például a Vampire: The Requiem, a Werewolf: The Forsaken vagy a Mage: The Awakening



    én mondjuk valszeg azon kevesek közé tartozom, aki alapvetően jobban szereti az új WoD szabályrendszerét