• babajaga
    #47
    "szerezz egy regi 5D-t, fotozd le vele azonos beallitasokkal azt, amit a Pentaxoddal es felfogod mit jelent a nagyobb erzekelo"

    Jaj nem vagyok azért nyeretlen. Csak az dühít hogy a gépek opcióinak döntő többsége nagyon túl van dimenzionálva.Pld tegnap találtam olyat hogy a Minolta A2-ben levő 900 ezer pixeles kereső biztos nagyon jó volt pedig valójában semmit nem ért, nem is tették más gépbe bele. Most a liveview-ről állítják hogy nélkülözhetetlen sok felvételt nem is lehet érdemben nélküle megcsinálni, pedig a pentaprizmás keresőnél élőbb és jobban láthatóbb kép nincs. Aki a Playboy-nak vagy a Vogue-nek akar dolgozni még megértem hogy törekszik nagyobb felbontásra de a fotózok 80=-ának nem kell a pixelt meg a FF-et hajszolni. Most a legtöbb gyártó mintha azon versenyezne hogy legyen új FF gépe viszont ott van a belépő szint pont a Canonnál az 1000-es ami semmit nem lett javítva érdemben a 4xx-asokhoz képest. A Pentax ennek a szegmensnek a fejlesztését ésszel csinálta mert minden új típus szignifikánsan javított az előzőnél.