Hangmérnöki, hangtechnikusi, hangmesteri szakok, képzések
-
#15
Köszi ;)
Talán a villamosmérnöki kar lehet kiindulás, de ha érdekel a téma akkor tudok pár tiipet adni hogy merrefelé kezdj olvasgatni.
Könyvekben 2 "alapmű van":
- The Mixing Engineer's Handbook, Second Edition by Bobby Owsinski
- Mastering Audio, Second Edition: The art and the science
(fel lehet lelni elektronikus formában is, egy audionews nevű ruszki oldal, ott megvan ;)).
Aztán ahogy látom a keményebb zenéket kedveled, meg érdekel a hangmérnöki dolog is, akkor talán ismered Andy Sneap-et, van egy fóruma ahol többek között ő is ad tanácsokat, de sok egyéb stúdiós arc is megosztja a tudását: fórum - csak ezt a fórumot végigolvasva (beletelik pár hónapba :)) olyan tudást lehet összeszedni, aminek birtokában már simán el lehet indulni (főleg .
ezt és ezt a topikot ajánlom, szinte minden le van írva a dobok és a gitárok felvételéről, az akusztikai dolgoktól kezdve a felvételi láncon át a keverésig).
Ja meg még egy oldal a témáról: tweakheadz.
Szal sztem nem muszáj megvárni a sulit a dologgal, saját magának is elindulhat az ember az úton ;)
A zeneelméletet annyira érdemes tudni amúgy, hogy azért tudd hogy milyen hangszeren mit lehet produkálni, meghalld ha valami hamis/disszonáns, meg az is előfordul, hogy akinek cisnálod a felvételt vár tőled visszajelzést a zenéjével kapcsolatban, meg esetleg ötleteket, hogy mivel lehetne még szinesíteni a zenét (mondjuk ideális esetben erre van a producer ugye).
Ja meg amit eddig felvettem zenekarok kitettek 1-2 számot netre:
Presage of Insanity
Libido Wins
Negat!v - nekik nincs myspace, csak ezt az egy számot töltöttem fel most
Ez meg a saját zenekarunk (élőben vettük fel a próbateremben, szal nem annyira polírozott a sound):
Corrodal
Amúgy szívesen segítek bármiben, ha tudok ;)