• BlackRose
    #24
    De ez nem igy működik, az ember nem igy számol. Két dolog között válasz, és a két dolgot ha nem képes elképzelni akkor nem tud választani. Másik dolog, meg, hogy nekem nincs szükségem hálára, ha valakin segíteni akarok és segítek akkor nem a hála miatt csinálom azt, hanem egyrészt azért, mert jol fogom magam érezni, másrészt pedig azért mert akinek segítek annak viszont szüksége van rá. Na most biztos vagy benne, hogy nem iPod-ot veszel azon a pénzen, biztos vagy benne, hogy nem fogod magad is elpazarolni éppen azért mert ingyen kaptad (könnyen szerezted)? Mert én nem vagyok biztos. Segíteni és ajándékozni két dolog. Segíteni azon szoktak akinek szüksége van a segítségre mert az nélkül nem tud tovább lépni, ajándékozni viszont akkor szoktunk ha valakiben jó érzést akarunk kiváltani mert pl. szeretjük stb. Az adományozás többi formája viszont mindég valamit venni akar, és csak olyanoknak adja az ember akitől azt a valamit megkaphatja. Ha viszont segítesz akkor nem lesz elpazarolva mert ahogy mondtam a segitség az ami nélkül nem tudsz továbblépni (tehát annak a valószínűsége, hogy hatékonyan lesz elhasználva közelít a 100% felé), nem az amivel gyorsabban tudsz továbblépni, az nem segítség, az üzlet, és üzlet csak akkor jön létre ha valamit kapsz cserébe és ezt a valamit el kell tudnod képzelni, más esetben nem tudsz üzletet kötni.