Michel de Nostredame & Próféciái
  • forrai
    #712
    Ha Nostredamust elemezzük, csakis a legeredetibb szövegből, a franciából, vagy ahogyan ő irta szabadna kiindulnunk. Nem bánom, mellette lehet egy nyers magyar fordítás, angolul nem értek.
    Nagyon érdekes, ahogy dolgokat észreveszel, ez különleges képesség.Sajnos nem ismerem ezeket a leveleket, s így még nem tudok hozzászólni. (Néha betehetnél egy két linket.)
    Egyszer majd elmesélném a Nagy Fermat sejtés szerintem igazi történetét- nem kell hozzá sok matematika.
    Az csak ahhoz kellett, hogy egy téves elméletet fogadjanak el, és díjazzanak.
    Érdekelne tehát a számításod, mert akkortájt foglalkoztak ilyesmivel.
    A 351 (fejből) 13x27=13*3^3 nagyjából a 13 holdhónap.
    14 nap hiányzik az évből, vagyis két hét, fél holdhónap.
    Első blikkre ez jutna az eszembe.

    A csillagállások lassan megváltoznak, hiszen minél távolabbiak, annál lassabban keringenek.
    Az astrológiát nem ismerem, így nem tudok véleményt mondani. Mert csak a csillagképek állása tekinthető stabilnak, a bolygóké ahhoz képest minden évben változik.
    A Merkur és a Vénusz évnél rövidebb idő alatt kering, a többi meg sokkal hosszabb ideig.
    Így azt hiszem, hogy csak azt nézhették, hogy születéskor melyik bolygó melyik csillaggal volt "együttálló"!
    Mindenesetre a felsorolásodból talán megállapítható, hogy az melyik évben készült?
    Ugyanazért kezdik mások máshol, mint amiért mi itt: szellemi kalandot jelent nekik.
    Az csak a mi bajunk, ha mi a valóságot próbáljuk megérteni.
    Látod, sikerült mindent két bejegyzésbe írnom.